پرشین اپلای

معرفی لوکیشن های مشهور از سریال خانه کاغذی (Money Heist)

معرفی لوکیشن های مشهور از سریا 3 سال قبل
میثم هادی پور میثم هادی پور - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

معرفی لوکیشن های مشهور از سریال خانه کاغذی (Money Heist)

 

 سریال خانه کاغذی (la casa de papel) که با نام سرقت پول (Money Heist) نیز شناخته می‌شود بی‌شک یکی از پرطرفدارترین سریال‌های اسپانیایی زبان حال حاضر دنیاست که در شبکه آنلاین نتفلیکس پخش می‌شود. این سریال روایت کننده سارقان نترسی است که به دزدی‌های کوچک و معمول قانع نیستند و در مکان های خطرناک با روش‌های خطرناک تر اقدام به دزدی‌های کلان می‌کنند.
اگر شما هم از طرفداران این سریال باشید بدون تردید شناخت کافی از پروفسور و تیمش را دارید، اما چیزی که شاید ندانید لوکیشن‌های فیلبرداری جالب این سریال است که پاهایش را از مادرید – اسپانیا بسیار فراتر گذاشته است. اگر دوست دارید تا از محل دزدی این سارقان بیشتر بدانید به خواندن مطلب ادامه دهید.
البته اگر شما سریال la casa de papel را ندیده اید این مطلب می‌تواند برایتان  جذاب باشد اما پیش از ادامه دادن بدانید که تصاویر و توضیحات این مطلب می‌تواند خط داستانی سریال را اسپویل کند.

1. کارخانه ملی پول و تمبر - ضرابخانه سلطنتی اسپانیا، مادرید

کار را از نخستین لوکیشن مشهور سریال آغار می‌کنیم، مکانی که پروفسور سال های زیادی از زندگیش را تنها برای نقشه دزدی از آن صرف کرد. این مکان جایی نیست به جز کارخانه ملی پول و تمبر - ضرابخانه سلطنتی اسپانیا. این مکان در پایتخت اسپانیا واقع شده و همانطور که از نامش مشخص است، یک مکان خیلی عمومی به حساب نمی‌رود! در واقع ضرابخانه سلطنتی اسپانیا از شرایط امنیتی بالایی برخوردار است و فیلم برداری از آن خلاف قانون است. از طرفی ضرابخانه سلطنتی اسپانیا بر خلاف آن چیزی که در فصول 1 و 2 سریال مشاهده می‌کنید نیست و راه‌رو های آن باریک تر و کوچک تر است. این دو، عاملی شد تا موقعیت فیلمبرداری از سریال به کلی تغییر کند.
آنچکه از نمای خارجی سریال شاهد بودیم در واقع مقر شورای تحقیقات ملی اسپانیا (CSIC) بود که از تدابیر امنیتی کمتری برخوردار هست. نمای داخلی ضرابخانه سلطنتی اسپانیا نیز در یک استودیو فیلمبرداری شبیه‌سازی شده بود که درای شباهت بالایی نسبت به لوکیشن واقعی‌اش است.

2. میدان کایائو (Callao Square)، مادرید

پورفسور دیگر نیازی برای مخفی نگه داشتن هویت خود نداشت. برای همین چهره خود را در بیلبوردهای دیجیتالی میدان کایائو به نمایش گذاشت و در ملا عام از شکنجه‌های ریو صحبت کرد. البته اگر بخاطرتان باشد یکی دیگر از سکانس‌های جذاب سریال La casa de papel نیز در هنگام رونمایی از خود شکل گرفت. ریختن 140 میلیون یورو از آسمان های این میدان و سر از پا نشناختن مردمان ذوق زده مادریدی

3. بانک مرکزی اسپانیا (the Bank of Spain)، مادرید

در فصل 3 شاهد سرقتی جدید و مکانی جدید هستیم.  فیلمبرداری از دزدیدن شمش‌های طلای بانک مرکزی همانند چاپ اسکانس در ضرابخانه سلطنتی بنا تدابیر امنیتی در لوکیشن واقعی خود ضبط نشده است.
به دلیل شباهت بنای ساختمان بانک مرکزی و وزارت خانه حمل نقل عمومی اسپانیا، فیلمبرداری‌ نماهای خارجی در این مکان صورت گرفته و نمای داخلی آن در یکی از استودیوهای نتفلیکس واقع در شهرک ترس کونتس – مادرید ضبط شده است.

4. میدان دل دومو (Piazza Del Duomo)، فلورانس

همانطور می‌دانید و اشاره شد، فیلمبرداری سریال (La casa de papel) به صورت بین المللی نیز ضبط شده است و لوکیشین‌های معروفی از سرتاسر دنیا در آن دیده می‌شود. یکی از آن‌ها میدان دل دومو واقع در فلورانس ایتالیست که در فصل سه  به نمایش گذاشته شد. در این لوکیشن باری دیگر برلین، برادر شیک‌پوش پروفسور را می‌بینیم که 5 سال پیش از شروع عملیات در فلورانس هنوز با نام آندرس شناخته می‌شد و مانند ایتالیایی‌ها کلاه فدورا بر سر داشت.
میدان دل دومو یکی از مهم ترین مناطق گردشگری و تاریخی در فلورانس محسوب می‌شود که در در میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده است. کلیسای جامع فلورانس و تالار سنت جان تنها دو تا از شاهکارهای معروف در این میدان هستند.

5. تحصنگاه حقیقت (Sanctuary of Truth)، تایلند

پس از آن دزدی بزرگ دیگر زندگی پرفسور و افراد تیمش به روال عادی بازنمی‌گشت از این رو هر کدام از اعضای تیمی به کشوری دیگر با هویت جعلی مهاجرت کردند. اما پس از خرابکاری‌های پیش‌آماده سارقان جذاب ما باری دیگر متحد می‌شوند تا فکر چاره‌ای بکنند. در این میان است که توکیو برای نخستین بار در پناهگاه یا تحصنگاه حقیقت واقع در شمال پاتایا به ملاقات پروفسور می‌رود.

 6.  جزایر سان بلاس، فیلیپین

پس از سرقتی به آن عظمت زندگی برای پروفسور و تیمش عادی نخواهد بود. عدم استفاده مجدد از وسایل ارتباطی نظیر تلفن و ساکن نشدن در هیچ کشور اروپایی نیز جزئی از محدودیت‌های آن به‌شمار می‌رفت که ریو و توکیو هم از این قائده مستثنی نمی‌شدند.
ریو و توکیو با ثروت کلانی که داشتند تصمیم گرفتند زندگی خود را در یکی از جزایر گونا یالا فیلیپین که به سان بلاس هم شهرت دارد از سر بگیرند.

7. جزیره پالاوان، فیلیپین

پورفسور، مغز متفکر گروه در انتخاب محل سکونت خود نیز بهترین تصمیم ممکن را گرفت. چرا که جزیره پالاوان بر عقیده بسیاری از افراد، بهترین و  زیباترین جزیره دنیاست که تاکنون 4 بار به عنوان زیباترین جزیره جهان شناخته شده است. اما چه چیزی باعث این زیبایی شده است؟
اولین دلیل وجود آب شفاف و خوش‌رنگ این منطقه است که اوج زیبایی آن در دریاچه کایانگان نمایان است، البته زیبایی آب‌های این ساحل تنها به رنگ و روی آن خلاصه نمی‌شود و در  اعماق آن نیز گونه‌های جانوری و گیاهی بسیار متنوعی وجود دارد که ترکیب این دو با هم یک هارمونی بی بدیل را می‌آفریند. همچنین طبیعت بکر سواحل پالاوان از دیگر دلایلی است که سبب می‌شود به این مکان لقب بهشت گرمسیر را داد. در پالاوان شما تنها با یک ساحل شنی روبه‌رو نخواهید شد، طیف وسیعی از آثار طبیعی در این منطقه گنجانده شده است. خلیج کورون، مناظر غارهای تابون، جنگل‌های مردابی و هرچیز دیگر در این جزیره به زیباترین حالت خود وجود دارد

 

chat