پرشین اپلای

سوالات متداول مربوط به مهاجرت

 • question_answerبهترین روش مهاجرت چیست؟
  در مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه پرشین اپلای که شامل معرفی تمامی راه های مهاجرت در کشور های برتر جهان است ، می تواند بهترین راهنما برای متقاضیان مهاجرت باشد.
 • question_answerچگونه به خارج از کشور مهاجرت کنیم؟
  برای هر شخص ممکن چند روش به عنوان بهترین راه مهاجرت وجود داشته باشد و نمی شود یک روش را به عنوان بهترین راه برای همه افراد معرفی کرد. در این مطلب و سایر مطالب وبسایت پرشین اپلای تلاش شده است برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به شما اطلاعات لازم ارائه شود.
 • question_answerچگونه بدون پول مهاجرت کنیم؟
  مهاجرت امر هزینه بری است و نمی توان بدون هیچ پولی برای مهاجرت اقدام کرد، اما اگر رزومه خوبی دارید می توانید از روش های ارزانی مانند ویزای کار و بورسیه تحصیلی اقدام کنید.
 • question_answerبهترین سن مهاجرت چند سالگی است؟
  سن تنها یکی از فاکتور ها برای مهاجرت است که با توجه به روش و کشوری که برای مهاجرت انتخاب می کنید شرایط سنی متفاوتی وجود دارد. اما به طور کلی برای هر سنی می توان روشی برای مهاجرت یافت.
 • question_answerشرایط اولیه مهاجرت چیست؟
  داشتن تحصیلات کافی - داشتن مهارت و تخصص - داشتن مدرک زبان - داشتن بودجه و سرمایه - استفاده از وکیل باتجربه
 • question_answerچگونه مهاجرتی ایمن داشته باشیم؟
  بهترین راه برای داشتن مهاجرتی ایمن، اقدام از طریق قانونی است. با انتخاب موسسه حقوقی و مهاجرتی معتبر که سابقه انجام پرونده‌های موفق داشته است، می‌توان از روش‌های مهاجرتی متناسب با شرایط متقاضی آگاهی پیدا کرد و به‌درستی تصمیم‌گیری کرد.
 • question_answerچگونه مهاجرت کنیم؟
  در پاسخ به این سؤال باید گفت که مهاجرت از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که عبارتند از: مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از ویزای کاری، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت از طریق ثبت شرکت، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق تمکن مالی.
 • question_answerکدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟
  شرایط و قوانین همه کشورها برای پذیرش مهاجرین یکسان نیست و برخی قوانین سخت و پیچیده‌تری دارند؛ علاوه بر این شرایط زندگی در کشورها نیز با یکدیگر متفاوت است. در ابتدا باید مشخص شود که هدف متقاضی از مهاجرت چیست و رسیدن به چه معیارهایی را برای زندگی در کشور جدید در نظر دارد.
 • question_answerچگونه مهاجرتی ایمن داشته باشیم؟
  پس از دانستن اینکه چگونه مهاجرت کنیم در مورد نحوه انتخاب روش و شرایط آن است. بهترین راه برای داشتن مهاجرتی ایمن، اقدام از طریق قانونی است. با انتخاب موسسه حقوقی و مهاجرتی معتبر که سابقه انجام پرونده‌های موفق داشته است، می‌توان از روش‌های مهاجرتی متناسب با شرایط متقاضی آگاهی پیدا کرد و به‌درستی تصمیم‌گیری کرد.
 • question_answerبه کجا مهاجرت کنیم ؟
  پاسخ سؤال به کجا مهاجرت کنیم را باید در خود متقاضی جستجو نمود، هرکس با توجه به شرایط و اهداف و ایده آل های خود می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا مهاجرت مناسب است یا خیر و همچنین اینکه بهترین کشور برای مهاجرت کدام است. موضوع اصلی در ارتباط با مهاجرت، تطابق فرد بافرهنگ و شرایط زندگی کشور خارجی است.
 • question_answerهزینه مهاجرت چقدر است؟
  برای محاسبه هزینه مهاجرت باید پارامترهایی را در نظر داشت و این هزینه برای تمامی روش‌های مهاجرت یکسان نخواهد بود. پارامترهای مؤثر در هزینه مهاجرت : هزینه وکیل و مشاور مهاجرت - هزینه ترجمه مدارک - هزینه بلیط و هزینه استقرار متقاضی در صورت داشتن مصاحبه اولیه - هزینه‌های اولیه زندگی در کشور مورد نظر - هزینه‌های دولتی
 • question_answerویزای شینگن چیست؟
  ویزای شینگن یک ویزای کوتاه‌مدت است که اجازه می‌دهد دارنده آن در منطقه شنگن گردش نماید. منطقه شنگن ۲۶ کشور بدون کنترل مرزی میان آنها و حمل‌ونقل از طریق مناطق حمل‌ونقل بین‌المللی از فرودگاه‌های کشورهای شنگن را شامل می‌شود.
 • question_answerکدام کشورها در حوزه شنگن قرار دارند؟
  کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین از سال ۱۹۸۵ و پس از امضای پیمانی با همین نام ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن را تشکیل دادند.
 • question_answerراحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن کدامند؟
  کشور کوچک و دوست‌داشتنی ایسلند همچون ۳ سال گذشته بهترین کشور اروپایی برای اخذ ویزای شینگن است. نرخ رد درخواست ویزا از این کشور در سال ۲۰۱۷ تنها ۰٫۹۶% بوده است. به‌بیان‌دیگر از ۷۶۱۰ فرم ارسال‌شده به سفارت‌های ایسلند تنها ۷۳ مورد رد شده و باقی درخواست‌ها ویزا شده‌اند. در چهار سال گذشته این کشور منطقه اسکاندیناوی هیچ‌گاه بیش از ۱ درصد درخواست‌های ویزا را ریجکت نکرده است. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تنها ۱۲ مورد ریجکتی در سفارت‌های این کشور ثبت‌شده؛ بنابراین می‌توان از ایسلند به‌عنوان صدرنشین لیست راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن نام برد. کشور فنلاند یکی دیگر از کشورهای بسیار زیبای اسکاندیناوی که شفق‌های قطبی‌اش سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. بعد از ایسلند بهترین و راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن است. نرخ ریجکتی ویزا در سال ۲۰۱۷ برای این کشور تنها ۱٫۱۳% بوده که به‌بیان‌دیگر از ۸۲۷, ۵۲۰ درخواست ثبت‌شده تنها ۹, ۳۳۷ مورد رد شده‌اند. کشور لیتوانی با ۱٫۱۹% و استونی با ۱٫۲۱% جایگاه سوم و چهارم فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را به خود اختصاص داده‌اند. پنجمین کشور این فهرست با تنها ۱٫۵۵% نرخ ریجکتی ویزا کشور لتونی است که از سال ۲۰۱۴ کمی در قبال صدور ویزا سخت‌گیرتر شده است. در سال ۲۰۱۴ که بیشترین میزان درخواست ویزای شینگن یعنی ۱۶, ۷۲۵, ۹۰۸ را ثبت کرده است، لتونی و لیتوانی در صدر فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن قرار داشتند. کشورهای استونی، اسلواکی، لهستان، یونان و لوکزامبورگ پنج کشور دیگری هستند که بالاترین نرخ صدور ویزای شینگن در سال ۲۰۱۷ را با عنوان راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن به خود اختصاص داده‌اند.
 • question_answerپناهندگی چیست؟
  به فردی که بتوانند ثابت نمایند به دلایل سیاسی، مذهبی، جنگ‌های داخلی و هر دلیل دیگری در کشور خودش امنیت نداشته و نمی‌تواند به ادامه زندگی بپردازد، در کشورهای مختلف ممکن است اقامت داده شود. این اقامت می‌تواند موقتی و یا دائمی باشد و هر کشور قوانین جداگانه‌ای برای پذیرش پناه‌جویان تنظیم نموده است.
 • question_answerپناهنده کیست؟
  بر اساس قانونی پناهنده به کسی گفته می‌شود که «به علت ترس موجه از اینکه به علل مربوط به نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص و یا داشتن عقاید سیاسی تحت تعقیب، شکنجه، آزار و اذیت قرار گیرد، در خارج از کشور در محل سکونت عادی یا دائمی خود به سر می‌برد و نمی‌تواند یا به علت ترس نمی‌خواهد خود را تحت حمایت آن کشور قرار دهد و یا نمی‌خواهد به آن کشور بازگردد». در دیوان بین‌المللی دادگستری نیز پناهنده به کسی گفته می‌شود که توسط یک دولت تحت تعقیب است و موردحمایت کشور دیگری از طریق مانع سازی درراه تعقیب وی قرار می‌گیرد.
 • question_answerتفاوت پناهجو و پناهنده چیست؟
  کسی که ادعای پناهنده بودن دارد، پناهجو نامیده می‌شود و کسی که بتواند در مصاحبه‌ها ثابت کند که پناهنده است و موفق به گرفتن قبولی شود، پناهنده نامیده می‌شود.
 • question_answerانواع پناهندگی چیست؟
  انواع پناهندگی با توجه به دلایل آن دسته‌بندی می‌گیرند و دارای دو نوع پناهندگی سیاسی یا اجتماعی می‌باشد.
 • question_answerمراحل پناهندگی کانادا، اروپا و استرالیا چگونه است؟
  متقاضیان دریافت اقامت کشورهای کانادا، اروپا و استرالیا اول باید بتوانند به طریقی خود را وارد خاک کشور مورد نظرشان نمایند. بعد از این مرحله باید خود را به ادارات مرتبطی که اطلاعات متقاضیان را ثبت می‌کنند، معرفی نماید و به اداره فدرال امور مهاجران و پناه‌جویان درخواست پناهندگی نماید. در ادارات مربوطه فرد باید یک پرونده واقعی مبنی بر دلایل درخواست خود ارائه دهد؛ به این صورت که یکی از موارد نژاد، مذهب، ملیت و گروه اجتماعی و عقیده خاص را به میان آورد و اظهار کند که به این دلایل در کشور خودش دچار مشکل شده و امکان ادامه زندگی در آن را ندارد. پس از اثبات این مرحله به فرد مکان پناهندگی داده می‌شود تا بتواند در مدت‌زمان رسیدگی به پرونده در آن اقامت داشته باشد. اگر دلایل فرد مورد قبول واقع شود به وی اجازه اقامت داده می‌شود.
 • question_answerروند رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی چگونه است؟
  تمامی افراد اجازه دارند درخواست پناهندگی دهند و پروسه اقامت افراد مختلف نیز به درخواست پناهندگی آنها و کشور مورد نظرشان بستگی دارد. رسیدگی به این درخواست‌ها به‌طور معمول ۲ تا ۸ ماه طول خواهد کشید. روال رسیدگی به پرونده‌های مختلف بنا به نوع درخواست فرد و علت پناهندگی با هم تفاوت‌هایی دارد، همچنین برخی از کشورها قوانین راحت و برخی دیگر قوانین بسیار سخت گیرانه ای برای پذیرش پناهندگان دارند.
 • question_answerپناهندگی با خانواده چگونه است؟
  در ادارات مربوط به پناهندگی برای هر فرد پرونده جداگانه‌ای تشکیل می‌شود و یک کارمند مسئول رسیدگی به پرونده متقاضی می‌گردد، بنابراین اگر چند نفر از اعضای یک خانواده با هم درخواست پناهندگی دهند، ممکن است پرونده هریک از آنها به کارمندان مختلف برسد و درنتیجه تاریخ پایان رسیدگی هر یک از آنها باهم متفاوت باشد، همچنین ممکن است با درخواست بعضی از اعضای خانواده موافقت نگردد.
 • question_answerخطرات پناهندگی چیست؟
  امروزه بسیاری از افراد غافل از اینکه پناهندگی چه مشکلات و خطراتی دارد، به دنبال مهاجرت از طریق پناهندگی هستند. خطرات پناهندگی به‌قدری زیاد است که لازم و واجب است افراد فکر آن را از سر بیرون نمایند. به‌محض اینکه فرد به امید گرفتن اقامت، برای پناهنده شدن اقدام می‌نماید با خطرات عدیده‌ای مواجه می‌گردد. این افراد در ابتدای امر برای خروج از کشور مجبور به انجام روش‌های غیرقانونی که بسیار نیز خطرناک هستند روبه‌رو خواهند شد، ممکن است در دام کلاه‌برداران و قاچاقچیان آدم گیر بیافتند که با دادن وعده‌های دروغین مبالغ هنگفتی را از آنان دریافت می‌نمایند بدون اینکه آنها را به مقصد برسانند، تعداد بسیاری از این افراد در دریا دچار مشکلاتی شده و جان خود را از دست می‌دهند. اگر هم فرد این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارد و بتواند وارد خاک کشور مقصد شود، باید بتواند یک موضوع و پرونده واقعی ارائه دهد، اگر فرد از دلایل دروغین برای ارائه درخواست خود استفاده کند، دولت بدون در نظر گرفتن امنیت، او را به کمپ‌هایی با وضعیت وحشتناک ازلحاظ امنیت و امکانات انتقال خواهد داد.
 • question_answerپناهندگی به کدام کشورها خوب است؟
  در برخی از کشورها، نه پناهندگی و نه وضعیت پناهندگی، گزینه واقع‌گرایانه‌ای نیست. به همین دلیل لازم است وضعیت کشور مقصد را، قبل از ترک کشور خود بررسی کنید. همه کشورها سیستم پناهندگی مستقل ندارند و برخی از کشورها نیز به هیچ عنوان پناهنده قبولی نمی‌کنند. برخی از کشورها که سیستم پناهندگی دارند، ادعای افراد را بررسی می‌کنند و اگر واجد شرایط باشند به آنها اقامت می‌دهند.
 • question_answerحقوق پناهندگان چگونه است؟
  طبق قوانین تصویب شده پناهندگان حق برخورداری از خدمات بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی اشتغال به تحصیل و کار و همچنین حق مراجعه به محاکم قضایی را خواهند داشت. از اساسى ترین حقوقی که برای پناهندگان در نظر گرفته می شود و از طریق اعلامیه جهانى حقوق بشر نیز تایید شده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1_ برخوردارى پناهندگان از تمام حقوق و آزادى ها 2_ امنیت شخصى و حق زندگى 3_ منع هرگونه رفتار بر خلاف شئون بشرى و شکنجه 4_ برابرى همه افراد در برابر قانون 5_ حق عبور، مرور و انتخاب آزادانه محل اقامت 6_ داشتن حق کار کردن و داشتن حرفه 7_ بهره مندى از آموزش و پرورش تا مرتبه عالى
 • question_answerهزینه‌های پناهندگی چقدر است؟
  هزینه‌های این روش شامل هزینه‌هایی که متقاضیان برای خروج از کشور پرداخت می‌نمایند و همچنین هزینه‌هایی که در صورت عدم پذیرش پرونده توسط دولت کشور مقصد، برای ارائه درخواست‌های بررسی مجدد می‌پردازند می‌گردد. ممکن است فرد متحمل هزینه‌های دیگری نیز شود اما چون مسیر مشخص و روشنی برای این روش وجود ندارد تخمین هزینه‌ها نیز ممکن نیست.
 • question_answerآیا گرفتن پناهندگی آسان است؟
  به هیچ عنوان گرفتن پناهندگی ساده نیست و افراد در این راه در معرض خطرات و مشکلات بسیاری قرار خواهند گرفت.
 • question_answerآیا ممکن است کسی که پناهنده شده را بعد از مدتی به کشور خود بازگردانند؟
  پناهندگان سیاسی تنها با تغییر حکومت و تغییر شرایط بعد از آن می‌تواند به کشور خود برگردد اما پناهندگان اجتماعی که بر اساس عواملی مانند جنگ پناهنده شده‌اند، پس از ایجاد صلح، پناهندگی خود را از دست خواهند داد. البته معمولاً بعد از گذشت مدتی، به پناهندگان اقامت دائم داده می‌شود و پس از تأسیس سازمان بین المللی پناهندگان اساسنامه‌ای تنظیم شد که طبق آن پناهنده را نمی‌توان اجباراً به کشوری که در آنجا در معرض خطر است اعزام نمود.
 • question_answerقانون دوبلین (DUBLIN III) چیست؟
  قانون دوبلین Dublin III به‌منظور مشخص شدن، کشور اروپایی مسئول بررسی درخواست‌های پناهندگی بین‌المللی، تنظیم شده است. برای اجرای این قانون از فرد متقاضی و افراد بالای ۱۳ سال خانواده انگشت‌نگاری شده و نتایج انگشت‌نگاری در پایگاه مرکزی داده‌های اروپا وارد می‌گردد. طبق قانون دوبلین فردی که در یک یا چند کشور اروپایی اثرانگشت ثبت کرده است، در هر کشوری که تقاضای پناهندگی کند، به کشوری که برای نخستین بار اثرانگشتش آنجا ثبت‌شده است، فرستاده خواهد شد.
 • question_answerویزای تحصیلی چیست؟
  ویزای تحصیلی یکی از انواع مختلف ویزا است که به موجب آن فرد می‌تواند برای مدت معینی در کشور مقصد به تحصیل بپردازد. در واقع دریافت این نوع ویزا برای افرادی که قصد دارند در کشورهای خارجی تحصیل کنند ضروری است.
 • question_answerشرایط تحصیل در خارج چیست؟
  تحصیل در خارج از ایران به‌گونه‌ای است که در مرحله اول باید بتوانید از یک دانشگاه در کشور موردنظرتان پذیرش بگیرید و پس‌ازآن برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. دانشگاه‌ها نیز به دو صورت هستند: تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی که در این روش فقط هزینه‌های زندگی را می‌پردازید. تحصیل در دانشگاه به‌صورت آزاد؛ در این روش شما علاوه بر هزینه‌های زندگی می‌بایست هزینه‌های تحصیل در دانشگاه را نیز پرداخت نمایید.
 • question_answerشرایط اخذ ویزای تحصیلی چیست؟
  1_ پذیرش از یکی از مؤسسات یا دانشگاه‌های کشور مقصد: فرد برای دریافت این ویزا باید بتواند از یکی از مؤسسات آموزشی کشور مورد نظر پذیرش بگیرد. در واقع آن موسسه باید فرد را به‌عنوان دانشجو یا دانش‌آموز بپذیرد. 2_ برخورداری از شرایط سنی مناسب: حداقل سن ۴ سالگی است و افراد می‌توانند از این سن، برای تحصیل در دیگر کشورها اقدام کنند. بیشتر دانشگاه‌ها محدودیت سنی برای پذیرش افراد در مقاطع لیسانس به بالا قائل نمی‌شوند اما یکی از شروط برخی از دانشگاه‌ها نبود فاصله سنی زیاد بین فارغ‌التحصیلی و اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه می‌باشد. 3_ داشتن مدرک زبان: فرد باید مدرک زبان مورد نظر کشور یا دانشگاهی که قصد دارد برایش درخواست ارسال نماید را داشته باشد که اکثراً مدرک زبان آیلتس را تائید می‌کنند. 4_ اثبات تمکن مالی: فرد باید ثابت کند توانایی پرداخت شهریه‌های دانشگاه و مخارج خود برای زندگی را خواهد داشت. این افراد باید با ارائه مدارک سفارت را نسبت به تأمین این هزینه‌ها (به‌صورت شخصی یا بورسیه) در دوران تحصیل متقاعد کنند. 5_ داشتن امتیازهای خاص: داشتن امتیازهای خاص نظیر داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته‌ای که در آن پذیرش تحصیلی گرفته‌اید باعث می‌شود که سطح سواد و تجربه شما بالاتر نشان داده شود و گرفتن ویزا راحت‌تر انجام شود.
 • question_answerمراحل اخذ ویزای تحصیلی چیست؟
  1_تکمیل فرم ثبت‌نام: فرد می‌تواند به‌صورت حضوری و یا آنلاین نسبت به پر کردن فرم ثبت‌نام اقدام نماید. برای مراجعه حضوری لازم است از قبل وقت سفارت بگیرد. 2_تحویل مدارک به سفارت: هر کشور و هر دانشگاهی لیست متفاوتی را جهت مدارک موردنیاز ارائه می‌دهد اما برخی از این مدارک ثابت می‌باشند که عبارت‌اند از: گذرنامه _ شناسنامه _ کارت ملی _ گواهی پذیرش تحصیلی _ مدارک و سوابق تحصیلی _ عکس _ اسناد تمکن مالی (توجه داشته باشید که اصل مدارک به همراه ترجمه رسمی آنها باید به سفارت تحویل داده شوند. معمولاً اغلب کشورها با متقاضیان این نوع ویزا مصاحبه نیز انجام می‌دهند.)
 • question_answerهزینه اخذ ویزا تحصیلی چقدر است؟
  هزینه صدور ویزای دانشجویی مانند سایر انواع ویزا از سوی وزارت امور خارجه کشورها تعیین و توسط سفارتخانه‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود.
 • question_answerمدت‌زمان اعتبار ویزا تحصیلی چند ماه است؟
  ویزاهای دانشجویی جزو دسته ویزاهای کوتاه مدت محسوب می‌شوند و مدت اعتبار آن‌ها ممکن است به صورت سه‌ماهه، ۶ ماهه یا یک‌ساله باشد. البته ویزای دانشجو با توجه به وضعیت تحصیلی و مدت زمان باقی‌مانده از دوره تحصیلی وی، با ارائه مدارک و اسنادی حاکی از اشتغال وی به تحصیل در کشور قصد مجدداً تمدید می‌شود. ویزاهای دانشجویی و تحصیلی از نوع ویزاهای اقامتی نبوده و در نهایت منتهی به دریافت اقامت دائم کشور مقصد نخواهد شد.
 • question_answerچگونه کشور مناسب برای تحصیل انتخاب کنیم؟
  انتخاب کشور و شهر موردنظر برای مهاجرت تحصیلی می‌تواند متاثر از موارد متعددی چون شرایط دانشجو، سطح علمی، میزان هزینه و بودجه، رشته دانشگاهی و… باشد. پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد ادامه تحصیل دارید، در انتخاب کشور این موارد را در نظر بگیرید. 1_ برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، کشوری را انتخاب کنید که شرایط آن با روحیه و شرایط شما همخوانی داشته باشد. هزینه‌های تحصیل در همه کشورها یکسان نیست؛ درنتیجه شما باید به هزینه‌های تحصیلی خود توجه داشته باشید. 2_ به این موضوع توجه کنید که در دانشگاه‌های کشور موردنظرتان، درس‌ها به چه زبانی آموزش داده می‌شوند. یادگیری بعضی از زبان‌ها ساده است و فهم آن زبان نیز کار راحتی خواهد بود. در نتیجه شما باید دانشگاهی را انتخاب کنید که از نظر فهم زبان دروس، مشکلی نداشته باشید. 3_ در هنگام انتخاب دانشگاه، به مهارت‌هایی که باید فرا بگیرید، توجه کنید. 4_ دانشگاهی را انتخاب کنید که با ایرانی بودن و مسلمان بودن شما مشکلی نداشته باشند. 5_ اگر می‌خواهید بعد از اتمام تحصیلات خود، در ایران مشغول به کار شوید، دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرک آن مورد تائید وزارت علوم باشد تا در آینده بتوانید به‌راحتی در ایران شغل پیدا کنید.
 • question_answerکدام کشورها برای تحصیل مناسب تر هستند؟
  انتخاب بهترین شهرها برای مهاجرت تحصیلی متناسب با شرایط فرد متقاضی مشخص می‌شود. مهاجرت تحصیلی یکی از راه‌های اخذ اقامت در بهترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. با توجه به اینکه کشورهای آلمان و نروژ برای افرادی که به زبان‌های آلمانی و نروژی بلد باشند و بتوانند از پس شرکت در آزمون‌های در نظر گرفته شده برآیند، شرایط تحصیل رایگان و بدون پرداخت هزینه شهریه دانشگاه را در نظر گرفته‌اند، می‌توان گفت این دو کشور برای تحصیل بسیار مناسب هستند. تحصیل در انگلستان، آمریکا، دانشگاه‌های استرالیا، کالج‌های کانادا و ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند با هزینه‌هایی همراه است. البته تحصیل در این کشورها شرایط و مزایای خاصی داشته که برای برخی از دانشجویان جالب به نظر می‌رسد. از دیگر نکات مهم این نوع اقامت، داشتن حق کار برای فرد همراه در این کشورها می‌باشد یعنی همراهان دانشجو می‌توانند از حق کار تمام وقت در کشورهای انگلیسی برخوردار شوند.
 • question_answerانواع ویزاها کدامند؟
  1_ ویزای کاری 2_ ویزای توریستی 3_ ویزای دانشجویی 4_ ویزای پزشکی یا درمانی 5_ ویزای دیدار از خانواده و بستگان 6_ ویزای ورزشی 7_ ویزای ترانزیت 8_ ویزای شینگن 9_ ویزای تجاری 10_ ویزای سیاسی 11_ ویزای مطبوعاتی 12_ ویزای خانوادگی 13_ ویزای ثبت شرکت
 • question_answerویزای کاری چیست؟
  ویزای کاری یک نوع مجوز است که به فرد اجازه می‌دهد در کشورهایی که تابعیت آن‌ها را ندارد به زندگی و کار بپردازد. اخذ ویزای کاری یکی از روش‌های مطمئن برای مهاجرت به کشورهای حوزه شنگن و کانادا است.
 • question_answerشرایط دریافت ویزای کاری چیست؟
  فرد متقاضی اخذ ویزای کاری برای اینکه بتواند این نوع ویزا را دریافت نماید از دو طریق می‌تواند اقدام کند: در روش اول فرد باید بتواند در کشور مورد نظر خود یک پیشنهاد شغلی دریافت نماید. شرکت مورد نظر و کارفرمای خارجی باید آگهی استخدام موقعیت شغلی موردنظر را برای دو مرتبه و هر بار به مدت سه ماه در روزنامه‌های آن کشور درج نماید. در نهایت بتواند به سفارت و اداره کار کانادا و یا کشور اروپایی مورد نظر ثابت نماید که شخص مناسب برای آن موقعیت شغلی در خاک همان کشور و از میان افراد بومی پیدا نشده و کارفرم ناگزیر است که از افراد خارجی و مهاجر برای پر کردن گزینه شغلی مورد نظر استفاده نماید. در روش دوم فرصت شش ماهه‌ای به فرد داده می‌شود تا جهت جستجوی شغل در کشور مقصد در آن اقامت داشته باشد. در این روش فرد ویزایی تحت عنوان جاب سیکر و غیرقابل تمدید دریافت می‌کند تا بتواند کار موردنظر خود را جستجو نماید و تمامی هزینه‌ها بر عهده متقاضی است. داشتن سلامتی جسمانی و روحی و همچنین تأییدیه عدم سوءپیشینه از شرایط مهم اخذ ویزای کاری می‌باشند که شخص باید مدارکی مبتنی بر آن‌ها به سفارت ارائه دهد.
 • question_answerاخذ ویزای کاری از طریق پیشنهاد شغلی چگونه است؟
  در مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری که یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، می‌توانید از طریق یک وکیل مهاجرتی در کانادا یا اروپا از طرف یک کارفرمای خارجی پیشنهاد شغلی دریافت نمایید. درصورتی‌که توانستید شرایط کاری و اصول کارفرما را بپذیرید، می‌توانید توسط وکیل، با کارفرما قرارداد ببندید و پس از اخذ نمره مدرک زبان برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید.
 • question_answerمدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری چیست؟
  1_ تکمیل فرم تقاضای ویزا 2_ ارائه اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت 3_ ارائه دو قطعه عکس 4_ ارائه پرینت گردش حساب متقاضی 5_ ترجمه مدارک به زبان مورد نظر کشور مقصد 6_ گواهی عدم سوء پیشینه 7_ رزومه و سوابق کاری فرد 8_ بیمه‌نامه 9_ مشخصات محل اسکان فرد در کشور مقصد
 • question_answerاخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری چگونه است ؟
  با دریافت ویزای کاری فرد اجازه خواهد داشت به مدت سه سال در خاک کشور جدید اقامت داشته باشد ولی به شرطی که در طی این سه سال هر ساله ویزای خود را تمدید نماید. بعد از سه سال فرد می‎تواند برای دریافت تابعیت و پاسپورت آن کشور درخواست بدهد.
 • question_answerشرایط دریافت ویزای کاری آلمان چیست؟
  آلمان به دلیل مواجهه با کمبود نیروی کار متخصص در جذب افراد متخصص از سایر کشورها بسیار فعال است؛ یکی از شرایط دریافت ویزای اجازه کار در آلمان داشتن بلو کارت یا کارت آبی می‌باشد. آلمان در رشته‌هایی مانند برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، داروسازان و پرستاران اقدام به جذب نیرو می‌نماید.
 • question_answerشرایط دریافت بلوکارت آلمان چیست؟
  – فارغ‌التحصیل بودن از دانشگاه معتبر و مورد تائید آلمان – قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی با یکی از شرکت‌ها و کمپانی‌های آلمانی (قابل ذکر است که شما بدون پیشنهاد کاری نمی‌توانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید) – حقوق دریافتی شما باید در قراردادتان منعقد شده باشد که حداقل سالی ۴۵۰۰۰ یورو می‌تواند باشد حال اگر شما فارغ‌التحصیل رشته‌های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک (به‌جز دندان‌پزشکان) باشید کفایت می‌کند که حقوق شما سالی ۳۵۰۰۰ یورو باشد. توجه داشته باشید که رشته‌های ذکرشده جز مشاغل خاص و موردنیاز در کشور آلمان می‌باشد.
 • question_answerشرایط دریافت ویزای کاری استرالیا چیست؟
  کشور استرالیا نیز یکی از کشورهای فعال درزمینهٔ جذب نیروهای خارجی می‌باشد. برای اخذ ویزای کاری استرالیا فرد باید در سن ۱۸ تا ۴۵ سال قرار داشته باشد، مهارت‌های مورد نیاز استرالیا را داشته باشد و بتواند نمره قابل قبولی در آزمون ielts دریافت نماید. علاوه بر موارد گفته‌شده فرد باید حداقل یک سال سابقه کار مرتبط با رشته تخصصی خود داشته باشد.
 • question_answerشرایط دریافت ویزای کاری کانادا چیست؟
  سالانه حدود ۲۰۰ هزار نیروی متخصص با ویزای کاری موقت به این کشور سفر می‌کنند. به منظور دریافت ویزای کانادا شما باید ابتدا مشخص بنمایید که می‌خواهید در کدام‌یک از ایالت‌های این کشور اقامت داشته باشید به‌طور مثال اگر بخواهید در ایالت کبک اقامت داشته باشید باید به زبان فرانسوی مسلط باشید و مدارکتان را به زبان فرانسوی ترجمه کنید جهت ارسال درخواست. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که قبل از ارسال مدارک باید شرایط و صلاحیت خود را جهت اخذ این ویزا اثبات نمایید. از جمله شرایط اصلی مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار کانادا، میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 1_ داشتن یک تخصص و مهارت 2_ داشتن مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه‌ای مرتبط با تخصص 3_ داشتن حداقل سه سال سابقه کار مرتبط با تخصص 4_ داشتن سابقه بیمه مرتبط با تخصص یا گواهی اشتغال به کار برای اثبات سابقه کاری مرتبط 5_ داشتن مدرک زبان آیلتس (نمره دقیق آیلتس با توجه به نظر کارفرما تعیین می‌گردد.)
 • question_answerچگونه در اروپا شرکت ثبت کنیم؟
  اگر فرد متقاضی دریافت ویزای ثبت شرکت یک شهروند اتحادیه اروپا باشد، هیچ‌گونه محدودیتی برای وی وجود ندارد و سریعاً می‌تواند درخواست دهد و کارهای ثبت شرکت را آغاز نماید. در غیر این صورت فرد متقاضی نیاز به یک مجوز اقامت یک‌ساله دارد و اگر بتواند از طریق شرکت بازدهی داشته و ثبات اقتصادی شرکت را حفظ کند، می‌تواند مجوز اقامت موقت خود را به مدت ۵ سال تمدید کند. بسته به قوانین حاکم بر کشور موردنظر، ممکن است بین ۳ الی ۵ سال طول بکشد تا متقاضی بتواند مجوز اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نماید. برای ثبت شرکت در اروپا باید طرح توجیهی(بیزینس پلن) تأثیرگذاری داشته باشید. همچنین به این نکته توجه کنید که میزان هزینه‌ی ثبت شرکت متناسب با نوع شرکت انتخابی، متفاوت خواهد بود. انواع شرکت در اروپا به‌طورکلی به چند دسته تقسیم می‌شوند مانند شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، شرکت مشارکتی، شرکت سهامی و… که این انواع تقریباً در تمامی کشورهای اروپایی دیده می‌شوند. محبوب‌ترین نوع شرکت‌ها، شرکت با مسئولیت محدود است که ساده‌ترین و بهترین نوع نیز می‌باشد. حداقل سرمایه برای این نوع از ثبت شرکت در حدود 25000 یورو می‌باشد.
 • question_answerبیزینس پلن چیست؟
  بیزینس پلن یا طرح کسب‌وکار تجاری نوشته‌ای رسمی است که ضمن تعیین اهداف کسب‌وکار و دلایل تحقق آن‌ها، برنامه و راهکارهایی را در جهت رسیدن به اهداف ارائه می‌دهد. بیزینس پلن جزئیات کسب‌وکار را مشخص می‌کند، نیازها و نتایج پیش بینی شده را شرح می‌دهد، تمامی جوانب را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد و با در نظر گرفتن طرح مالی، هزینه‌های احتمالی پروژه را برآورد می‌کند.
 • question_answerاستارت آپ چیست؟
  اگر قصد زندگی و کار در کانادا را دارید، می‌توانید برای وضعیت مهاجرت تجاری و راه‌اندازی شرکت کانادایی به‌عنوان یک خارجی اقدام کنید. لازمه این روش داشتن ایده‌ای خلاقانه می‌باشد. شما می‌توانید از طریق ویزای استارتاپ و ارائه یک بیزینس پلن قوی اقامت کانادا را دریافت کنید. البته در ابتدا باید اثبات کنید که طرح تجاری یا ایده شما توسط یکی از سازمان‌های معرفی‌شده حمایت می‌شود. در این حالت این شرکت‌ها نامه‌ای مبنی بر پذیرفته شدن طرح تجاری شما خواهند داد.
 • question_answerمزایای ثبت شرکت در اروپا چیست؟
  1_ اخذ اقامت اروپا 2_ امکان سفر به تمامی نقاط اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا 3_ بهره مندی از شرایط اقتصادی با ثبات در کشورهای اروپایی 4_ امکان تجارت آزاد 5_ دسترسی خوب به راه‌های ارتباطی تجاری 6_ حمایت دولت از سرمایه گذاران
 • question_answerمدارک موردنیاز جهت اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت چیست؟
  1_ ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری 2_ تکمیل فرم مخصوص جهت ثبت شرکت بین‌المللی با ترجمه رسمی انگلیسی 3_ ارائه روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی 4_ درخواست کتبی و ارائه آن به اداره ثبت علائم تجاری با درج نام‌های کشورهای موردنظر 5_ در صورت مراجعه وکیل و انجام امور اداری به‌واسطه وی، ارائه وکالت‌نامه دادگستری ضرورت دارد. 6_ ارائه مدارک هویتی از قبیل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و صاحبان حق امضای شرکت با ترجمه رسمی 7_ ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رؤیت و کپی آن به‌منظور ثبت در پرونده 8_ پرداخت هزینه‎ها‏ی ثبت که توسط اداره ثبت شرکت‌های بین‎المللی در کشور میزبان صورت می‏گیرد و ارائه رسید بانکی 9_ تهیه معرفی‌نامه بر روی سربرگ شرکت که به‌وسیله مدیران و صاحبان حق امضا به همراه مهر شرکت امضا شده باشد.
 • question_answerویزای ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟
  بسیاری از افراد گمان می‌کنند که مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد. لازم به ذکر است که ثبت شرکت به‌تنهایی منجر به دریافت اقامت کانادا نمی‌شود. الزاماً باید بیزنس پلن (طرح تجاری) ارائه شود و کسب‌وکار موجود به سوددهی منطقی برسد تا دولت توجیه شود که شرکت ثبت‌شده توسط شما در اقتصاد کانادا در جهتی مثبت تأثیرگذار بوده و شما را به‌عنوان مقیم دائم کانادا بپذیرد.
 • question_answerتقسیم بندی شرکت‌ها در کانادا ؟
  کشور کانادا به طور معمول، شرکت های خود را به ۴ دسته تقسیم بندی کرده‌است. برای مهاجرت از روش ثبت شرکت به این کشور، باید به طور کامل این شرکت‌ها را شناخت و آثار حقوقی بعد از راه اندازی آنان را به درستی تحلیل نمود. به طور کلی شرکت‌ها در کشور کانادا به انواع زیر تقسیم بندی می‌شود: 1_ مالکیت یگانه 2_ مشارکت 3_ مسئولیت محدود 4_ تعاونی
 • question_answerشرکت مالکیت فردی ( یگانه) در کانادا چگونه است؟
  مزایا: این روش ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع کسب‌وکار در کانادا است و گزارش مالیاتی ساده‌ای دارد. معایب: مسئولیت شخصی مالک نامحدود است، بانک‌ها تمایلی به پرداخت وام به شرکت‌های خصوصی ندارند، واگذاری این نوع کسب‌وکار دشوار است.
 • question_answerشرکت مالکیت مشارکتی در کانادا چگونه است؟
  مزایا: ریسک این نوع کسب‌وکار متوجه همه‌ اعضا است، امور مدیریتی اشتراکی است و گزارش مالیاتی ساده‌ای دارد. معایب: وجود خطر اختلاف بین شرکا، تصمیم‌گیری مشترک بین شرکا؛ هر یک از شرکا مسئول بدهی شرکای دیگر نیز می‌باشند.
 • question_answerشرکت مالکیت با مسئولیت محدود در کانادا چگونه است؟
  مزایا: شرکا و مالکین مسئول تعهدات و بدهی‌های شرکت نیستند؛ جذب سرمایه از مؤسسات مالی و سرمایه‌گذاران ساده است. معایب: گران‌ترین نوع راه‌اندازی کسب‌وکار است.
 • question_answerشرکت مالکیت به‌صورت تعاونی در کانادا چگونه است؟
  مزایا: مسئولیت‌ها محدود است؛ شرکت متعلق به همه اعضاست. معایب: تصمیم‌گیری‌ها آهسته است؛ خطر اختلاف و تعارض میان اعضا وجود دارد.
 • question_answerمراحل دریافت ویزای ثبت شرکت کانادا چیست؟
  ۱_ انتخاب اسم شرکت. این مرحله باید با ارائه اساسنامه همراه باشد و در آن، نام شرکت را مشخص کنند. ثبت برند و نام تجاری از اصلی‌ترین عوامل قانونی ثبت شرکت در کانادا می‌باشد. برای انتخاب نام شرکت در کانادا این قانون وجود دارد که نام شرکت باید منتهی به یک عنصر قانونی شود. این عنصر قانونی شامل (limited (LTD)، incorpotated (INC و (corporation (Corp می‌باشد. ۲_ تعیین و ارائه اساسنامه اصلی شرکت. در این مرحله باید افراد قطعی شرکت، نوع دقیق فعالیت شرکت و همچنین نوع تأسیس شرکت (فدرال یا منطقه‌ای) مشخص شود. ۳_ تعیین آدرس و محل اقامتگاه شرکت ۴_ تشکیل پرونده و تکمیل فرم‌ها و پرداخت هزینه‌های جانبی ثبت شرکت ۵_ پردازش برنامه و تعیین چشم‌انداز اقتصادی
 • question_answerاخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت چگونه است؟
  اسلواکی یکی از کشورهای ثروتمند قاره اروپا به شمار می‌رود. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی که این کشور در راستای ثبت شرکت نسبت به سایر کشورها دارد، میزان مالیات کم و سازوکار تقریباً راحت آن جهت ثبت شرکت است. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که این کشور عضو ناحیه شینگن است. با ثبت شرکت و گذشت مدت‌زمانی مشخص، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید و پس از آن به ۲۸ کشور عضو ناحیه شینگن نیز بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. به‌جرئت می‌توان گفت این کشور راحت‌ترین شرایط را برای دریافت ویزای ثبت شرکت دارد؛ بنابراین امکان موفقیت جهت اخذ ویزای ثبت شرکت برای اسلواکی بیشتر از سایر کشورهاست.
 • question_answerهزینه‌های ثبت شرکت در کانادا به چه صورت است؟
  هزینه‌های ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع تجارت، محل احداث و تأسیس شرکت در ایالت‌های مختلف متفاوت است. مهاجرت به کانادا از این روش هزینه‌های زیادی را شامل نمی‌شود. به‌طور حدودی هزینه ثبت شرکت در انتاریو ۳۶۰ دلار، آلبرتا ۴۵۰ دلار، بریتیش کلمبیا ۳۵۰ دلار، کبک ۳۲۶ دلار و نووا اسکوتیا ۳۳۷ دلار می‌باشد.
 • question_answerچند متقاضی می‌توانند از طریق بیزینس پلن به کانادا مهاجرت کنند؟
  حداکثر ۵ متقاضی. هرکدام از افراد به‌صورت دقیق توسط اداره مهاجرت بررسی می‌شوند و همچنین هرکدام از این افراد باید حداقل ۱۰٪ از حق رأی شرکت را داشته باشند. اگر یکی از متقاضیان در این برنامه توسط آفیسر مردود شود، تمامی افراد دیگر هم مردود خواهند شد.
 • question_answerبرای ویزای استارتاپ دانش زبان الزامی است؟
  اگر قادر به برقراری ارتباط به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و یا هردو باشید، موفقیت کسب‌وکارتان در کانادا را افزایش‌خواهید داد. شما برای دریافت ویزای کانادا از نوع استارت آپ باید در آزمون‌های زبان از مؤسسات معتبر شرکت نموده و نتیجه آن را در فرم درخواست خود قرار دهید. در غیر این صورت با درخواست شما موافقت نخواهد شد.
 • question_answerویزای تجاری چیست؟
  ویزای تجاری یا بیزینسی مخصوص بازرگانان و تاجران است که با داشتن آن می‌توانند مدت زیادی در کشوری اقامت گزیده و مشغول تجارت شوند.
 • question_answerدلایل اخذ ویزای تجاری چیست؟
  1_ حضور در همایش‌های تجاری 2_ حضور در کلاس‌های آموزشی در حوزه کسب‌وکار 3_ رویدادهای تجاری 4_ بررسی فرصت‌های کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در کشوری خارجی 5_ حضور در نمایشگاه‌ها 6_ عقد قراردادهای تجاری 7_ روابط تجاری و جلسات کاری
 • question_answerدرخواست تعیین وقت سفارت ویزای تجاری چه وقت است؟
  متقاضیان دریافت ویزای تجاری برای هر کشوری، ابتدا باید برای دریافت تعیین وقت سفارت آن کشور در ایران اقدام نمایند. درخواست تعیین وقت سفارت برای مصاحبه حضوری، ارائه مدارک و انجام سایر مراحل اداری جهت اخذ ویزای تجاری به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. برای ثبت درخواست تعیین وقت به‌صورت اینترنتی، متقاضی بایستی به سایت سفارت کشور موردنظر مراجعه نماید و درخواست تعیین وقت ویزای تجاری خود را ثبت نماید. اگر فرد متقاضی بخواهد به‌صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید، سپس و این درخواست را با در دست داشتن مدارک لازم ارائه دهد.
 • question_answerناحیه شنگن کجاست؟
  عهدنامه شنگن قراردادی است که در سال ۱۹۸۵ میلادی باهدف کاهش مشکلات رفت‌وآمد و ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا بسته و به امضای کشورهای آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ، هلند و فرانسه رسید. به‌مرورزمان نیز بر این تعداد افزوده گردید. در حال حاضر کشورهای عضو محدوده شنگن شامل ۲۸ کشور می‌شوند که عبارت‌اند از: ایسلند، مالت، اسلوانی، لتونی، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، پرتقال، لهستان، مجارستان، اتریش، آلمان، فرانسه، ایتالیا، نروژ، لیتوانی، یونان، استونی، اسپانیا، فنلاند، استونی، اسلواکی، دانمارک، رومانی، سوئیس، قبرس و بلغارستان.
 • question_answerنحوه درخواست ویزای تجاری شنگن چگونه است؟
  برای ثبت درخواست و پیگیری ویزای تجاری شنگن، روش‌هایی وجود دارد. ابتدا باید کشور موردنظر برای تجارت را انتخاب نمایید، با مراجعه به سفارتخانه مربوطه و کنسولگری آن کشور، وقت سفارت تعیین کنید. پس‌ازآن باید با در دست داشتن تمامی مدارک، در مصاحبه شرکت نمایید. توجه کنید تمامی مدارک خود را تکمیل کرده باشید؛ در غیر این صورت زمان مصاحبه را از دست خواهید داد. بعد از مصاحبه و پاسخگویی به سوا لاتی از قبیل دلیل سفر و ارائه مدارک کافی، باید منتظر بمانید تا درخواست شما پردازش‌شده و نتیجه به شما اعلام گردد.
 • question_answerچه زمانی برای درخواست ویزای تجاری شنگن اقدام نماییم؟
  برای اخذ ویزای تجاری شنگن برای اولین بار، بهتر است حداقل سه ماه قبل و حداکثر ۱۵ روز قبل از سفر اقدام نمایید. معمولاً بهترین زمان برای درخواست ویزای تجاری شنگن حداقل سه هفته قبل از سفر تجاری خود به اروپا است. به‌طور متوسط ​​زمان پردازش درخواست یک ویزای تجاری شنگن ۱۰ روز کاری است. پس‌ازاین دوره، متقاضی مطلع خواهد شد که آیا درخواست ویزای تجاری شنگن پذیرفته و یا رد شده است. برای تمدید درخواست ویزا شنگن نیز می‌توانید به سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه مراجعه نمایید.
 • question_answerمدت اعتبار ویزای تجاری شنگن چقدر است؟
  مدت اعتبار ویزای تجاری معمولاً ۹۰ روز است. اگر به کشورهای زیادی در حوزه شنگن به سفر می‌روید، پیشنهاد می‌شود در قسمت پر کردن فرم درخواست ویزا، بخش چند ورودی را پر نمایید. بدین ترتیب می‌توانید در مدت‌زمان مجاز ویزا چندین بار به حوزه شنگن ورود و خروج نمایید. لطفاً از به همراه برچسب‌های مربوط به ویزای تجاری و دوره‌هایی که قرار است در آن شرکت نمایید، اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت ممکن است عواقب آن گریبان گیرتان شود. هزینه ویزای تجاری هر کشور را وزارت امور خارجه، سفارتخانه و کنسولگری آن کشور تعیین می‌کند. هزینه این نوع ویزا کشورهای محدوده شنگن، ۶۰ یورو و ویزای تجاری برای کشور استرالیا ۱۴۰ دلار می‌باشد.
 • question_answerویزای سرمایه گذاری چیست؟
  سرمایه‌گذاری یا Investment به معنای اختصاص دادن میزان مشخصی پول یا سرمایه برای کاری می‌باشد و هدف از آن به دست آوردن سود بیشتر است. بسیاری از کشورها به‌منظور قدرت بخشیدن به اقتصاد خود، اقدام به جذب سرمایه‌گذاران خارجی می‌کنند و برای آن‌ها ویزایی تحت عنوان ویزای سرمایه گذاری صادر می‌کنند. افراد با کسب این نوع ویزا که برنامه سرمایه‌گذاری یا ویزای طلایی نیز نامیده می‌شود، می‌توانند جهت مدیریت سرمایه خود در کشور موردنظر اقامت بگیرند.
 • question_answerچگونه می‌توان ویزای سرمایه گذاری کسب کرد؟
  به فردی که بتوانند ثابت نمایند به دلایل سیاسی، مذهبی، جنگ‌های داخلی و هر دلیل دیگری در کشور خودش امنیت نداشته و نمی‌تواند به ادامه زندگی بپردازد، در کشورهای مختلف ممکن است اقامت داده شود. این اقامت می‌تواند موقتی و یا دائمی باشد و هر کشور قوانین جداگانه‌ای برای پذیرش پناه‌جویان تنظیم نموده است.
 • question_answerمزایای ویزای سرمایه گذاری چیست؟
  ویزای سرمایه گذاری نسبت به سایر ویزاها دارای مزایای بسیار زیادی است و درنتیجه نگرانی‌های افراد را در خصوص مهاجرت و کسب هرچه زودتر اقامت دائم در کشور مقصد از بین می‌برد. این مزایا عبارت‌اند از: سهولت در کسب اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری _ عدم نیاز به ارائه مدرک زبان مرتبط با کشور مقصد (البته در برخی کشورها مانند کانادا مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵.۵ موردنیاز است.) _ کسب ویزای تحصیلی برای فرزندان متقاضی _ اخذ ویزای کاری برای همسر متقاضی _ سهولت در اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • question_answerمدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چیست؟
  با توجه به میزان سرمایه موردنیاز برای کسب ویزا و به دنبال آن اقامت دائم، افراد می‌بایست مدارک لازم را به بخش‌های مربوطه در کشور موردنظر تحویل دهند. مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای سرمایه گذاری از سوی دولت کشور مقصد متفاوت است اما به‌طور میانگین ۶ ماه طول می‌کشد. 1_ پاسپورت حداقل با ۸ ماه اعتبار (مدت اعتبار پاسپورت متقاضی با در نظر گرفتن زمان صدور ویزا اهمیت دارد.) 2_ گواهی سلامت پزشکی متقاضی 3_ تمکن مالی 5_ گردش مالی ۴ سال گذشته 6_ مجوز کسب‌وکار یا سهام شرکت در ۲ سال گذشته
 • question_answerچگونه می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان اقامت گرفت؟
  فرادی که قصد دارند به انگلیس مهاجرت کنند می‌توانند از طریق طرح سرمایه‌گذاری ۳۰۰.۰۰۰ پوندی اقدام نمایند. در این طرح می‌بایست افراد مبلغی معادل با ۳۰۰ هزار پوند را به مدت ۳ ماه دریکی از بانک‌های مورد تائید این کشور سپرده کنند و هم‌چنین به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • question_answerویزای سرمایه گذاری در انگلیس تا چه مدت اعتبار دارد؟
  پس از سپرده‌گذاری در بانک مورد تائید کشور انگلستان در طرح سرمایه‌گذاری ۳۰۰.۰۰۰ پوندی و به دنبال آن کسب ویزای سرمایه گذاری، افراد می‌توانند به مدت ۳ سال و ۳ ماه اقامت موقت دریافت کنند و سرمایه خود را مدیریت کنند.
 • question_answerدر صورت باطل شدن ویزای سرمایه گذاری درگذشته، آیا می‌توان برای کسب مجدد آن اقدام کرد؟
  خیر، اگر ویزای سرمایه گذاری شما در سال‌های اخیر به هر دلیلی ریجکت شده باشد، شما دیگر واجد شرایط دریافت این نوع ویزا نخواهید بود.
 • question_answerبهترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک جهت کسب ویزای سرمایه گذاری کدام اند؟
  خرید املاک و مستغلات یکی از راه‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری است. در حال حاضر کشورهای پرتغال، لیتوانی، مالت و ایتالیا شرایط خوبی برای خرید ملک دارند.
 • question_answerاخذ اقامت دائم کشور اتریش از طریق سرمایه‌گذاری چقدر طول می‌کشد؟
  کسانی که قصد دارند به کشور اتریش مهاجرت کنند باید ۳ تا ۱۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کنند. کسب ویزای سرمایه گذاری این امکان را به افراد می‌دهد تا به مدت ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشند و پس از گذشت ۱۰ سال حضور مستمر اقامت دائم دریافت کنند.