پرشین اپلای

واکسن سینوفارم برای سفر به کانادا تایید شد

واکسن سینوفارم برای سفر به کان 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

واکسن سینوفارم برای سفر به کانادا تایید شد

دولت کانادا مجوز ورود به آن دسته از افرادی که واکسن های سینوفارم، سینوواک و کوواکسین را تزریق کرده اند را داد.

این گروه از افراد می توانند با زدن واکسن سینوفارم و... بدون نیاز به قرنطینه 14 روزه از 30 نوامبر 2021 وارد کانادا شوند. همانطور که می دانید دولت کانادا واکسن های زیر را مورد قبول دارد:

1.      فایزر

2.      مادرنا

3.      آسترازنکا

4.      جانسون

5.      سینوفارم

این واکسن ها توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده اند و دولت کانادا نیز مجوز ورود به این افراد را داده است. دکتر ترزا تام از بهداشت عمومی کانادا اثربخش بودن این واکسن ها را برای سلامت تایید کردو گفت با توجه به تایید جهانی این واکسن ها ما نیز انها را تایید می کنیم.

ماه گدشته نیز دولت انتاریو مجوز ورود برای واکسن سینوفارم برای افراد با ویزای کار کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و اقامت دائم را صادر کرده بود.

خطرات بیماری کرونا COVID19

کرونا یک عفونت ویرویس است که بیشتر روی ریه ها اثر می گذارد. افراد مسن تر و کسانی که بیماری زمینه ای دارند، بیشتر احتمال دارد که در نتیجه 19-COVID بیمار شوند. این بیماری می تواند به ریه ها، قلب یا مغز آسیب برساند. علایم بلندمدتتر ممکن است شامل احساس خستگی مشکل تنفسی، دشواری تمرکز و دردهای عضلانی باشد.

واکسن ها چطور کار می کنند

واکسن های کووید19 به بدن ما می گویند که آنتی بادی هایی بسازد که از ما در برابر ویروس کرونا محافظت کند. چهار واکسن تایید شده در کانادا شامل سینوفارم، فایزر، مادرنا، آسترازنکا نیاز به دو  دوز تزریق و یک واکسن شامل جانسون نیاز به یک دوز تزریق دارند.

مزایای واکسن

واکسن های کرونا مورد تایید کانادا ویژه افراد 12 تا 18 سال و بالاتر از جمله افراد سالمندان، کسانی که بچه شیر می دهندو ... در مقابل بیماری ایمن هستند. بعد از تزریق واکسن دو هفته طول می کشد تا محافظت کامل ایجاد شود.

همه واکسن ها برای افراد دارای بیماری زمینه ای مثل مشکلات قلبی و ریوی، دیابت یا فشار خون بالا ایمن هستند. به علاوه آنها برای افراد دارای مشکل خودایمنی یا سیستم ایمنی ضعیف نیز ایمن اند اما ممکن است واکسن در همه افراد به خوبی کار نکند.

محتویات واکسن

واکسن حاوی لیپید(چربی)، نمک، شکر و بافر است. انها حاوی تخم مرغ، ژلاتین، گلوتن، لاتکس، موادنگهدارنده، آنتی بیوتیک یا آلومنیوم نیستند لذا اگر شما آلرژی دارید نگران نباشید. اگر به پلی اتیلن گلیکول، ترومتامین یا پلی سربات حساسیت دارید با تامین کننده واکسن و پزشک مشورت کنید.

عوارض جانبی

تقریبا 20 درصد افراد عوارض جانبی دارند. که معمولا تا سه روز طول می کشد و بدان معنی است که واکسن در ترغیب سیستم ایمنی شما کارایی داشته.

عوارض متداول:

1.      قرمزی، درد، خارش یا ورم در محل تزریق

2.      تب و سردرد و لرز

3.      خستگی و درد عضلانی و درد مفاصل

4.      تهوع یا استفراغ

chat