پرشین اپلای

مشاغل پر تقاضا و پر درآمد کانادا در سال 2022

مشاغل پر تقاضا و پر درآمد کانا 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

مشاغل پر تقاضا و پر درآمد کانادا در سال 2022

این ماه ها اگر در اتوبان های کانادا رانندگی کنید با انبوهی از تابلوهای قرمز رنگ که روی آن نوشته شده Now Hiring "ما استخدام می کنیم" Nous Embauchons مواجهه می شوید، کمبود نیروی کار در کانادا زیاد است که نشاندهنده این است دولت نتوانسته طی همه گیری کرونا مهاجر زیادی را پذیرا باشد. حداقل حقوق پرداختی به ساده ترین کار برابر 14 دلار در ساعت یعنی ماهانه 2240 دلار کانادا است که متخصصین تا 3الی 7 برابر آن را دریافت می کنند.

ما سعی داریم تا تمامی آگهی های کار را در بخش کاریابی سایت مان به شما معرفی کنیم که روزانه آپدیت می شود.

کانادا پر از فرصت های استخدامی دربسیاری از مشاغل است. کانادا به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در جهان معرفی شده است. در اینجا 10 شغل پر تقاضا و پر درآمد در کانادا را معرفی می کنیم.

پر تقاضاترین مشاغل در کانادا

1_ فروشندگان

فروشندگان از نزدیک با مشتریان در ارتباط اند تا نیازهای آنها را رفع کنند و به سوالات آنها در مورد محصولات پاسخ دهند و راه حل های مناسب فروش را ارائه دهند. پس دو عامل خوش برخوردی و دانش زبان انگلیسی و فرانسه در کسب این شغل مهم است.

فروشنده ها در فروشگاه های بزرگ فعال اند. حداقل 40هزار دلار در سال درآمد کسب می کنند.

2_مهندس نرم افزار

 مهندسان نرم افزار اصول و تکنیک های مهندسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر را برای طراحی، توسعه  و آزمایش برنامه های کاربردی نرم افزار برای کامپیوتر ها به کار می گیرند.

اگر تا دیروز حرف اول را پزشک و وکیل می زدنند، امروزه درکانادا مهندس کامپیوتر علی الخصوص برنامه نویس بانک های داده و اپلیکیشن های موبایلی نفر اول اند.

براساس مقالات آینده پژوهی تا سال 2050 مهندسین کامپیوتر با ارائه برنامه های موبایلی و پیشرفت موبایل ها تمام زندگی شما را دربرمی گیرند از اینترنت اشیا گرفته تا معاینه پزشکی از راه دور، همه اینها با مهندسین کامپیوتر است.

مدرک زبان متوسط در حد ایلتس 6، لیسانس کامپیوتر و سن تا 49 سال همگی اینها راه را برای ورودبه کانادا برای شما در برنامه های نیروی متخصص و استارت آپ هموار می کند .

3_ پرستاران

 پرستاران با کمک پزشکان بیماران را درمان می کنند و به آنها و خانواده های آنها مشاوره داده و از لحاظ عاطفی آنها را حمایت می کنند. البته در کلینیک ها بعضی از پرستاران به بیماران و مردم بعضی از شرایط پزشکی را آموزش می دهند.

با کرونا نیاز به این گروه بیشتر شد و در تمام استان های کانادا آگهی استخدام آنها را ملاحضه می کنید. برای این گروه دارا بودن مدرک زبان فرانسه بی2 در دو اسکیل(اکوت و پغله) یا مدرک زبان ایلتس جنرال 7 در چهار اسکیل و تاییدیه مدرک تحصیلی و سن تا 35 سال الزامی است.

حداقل حقوق پرستاران در کانادا 72هزار دلار برای یک سال است.

4_ مسئول پذیرش

این منشی ها مسئول خوشامدگویی به بازدیدکنندگان و ارائه خدمات خاض به مشتریان هستند. آنها مسئول پاسخ دهی به تماس ها و رسیدگی به سوالات و نیازهای بازدیدکنندگان و ارائه یک محیط مناسب برای خوشامدگویی هستند. معمولا از ایران پذیرش کمی دارند.

حداقل حقوق دریافتی این گروه 33هزار دلار در سال است.

5_ مهندس جوش

 جوشکارها سازه ها و تجهیزات فلزی را با استفاده از جوش، برش، ابزار شکل دهنده و دیگر ابزارهای اندازه گیری می سازند و مونتاژ می کنند. جوشکارها محصولات فلزی را با توجه به مشخصات مشتری یا کارفرما تولید می کنند که شامل راه اندازی، بهره برداری و نگه داری تجهیزات جوشکاری است.

مهندسین جوش با دارا بودن مدرک زبان ایلتس 6.5 شانس خوبی خواهند داشت.

حداقل حقوق این افراد سالانه 48هزار دلار کاناداست.

6_ مدیران توسعه کسب و کار

 وظیفه این مدیران توسعه کسب و کار، شناسایی سرنخ های فروش، ارائه کالاها یا خدمات به مشتریان جدید و حفظ رابطه کاری خوب با مشتریان جدید است.

امروز نقش مدیری با مشخصات بالا در تمام سازمانها نیاز می شود. کار فروش با اوضاع اقتصادی و تورم بالا بسیار سخت شده، همانطور که در تلگرام نیز توضیح دادیم علاوه بر تورم در ایران، کانادا نیز دارای تورمی بیش از 30درصد از 2019 تا امروز بوده که نشانه چاپ پول بی پشتوانه برای عبور از بحران کرونا و وام های کم بهره به خریداران ملک در کانادا و ... بوده. همه این موارد باعث شده که این مدیران سالانه بتوانند تا 95هزار دلار درآمد کسب کنند.

7_ تامین کنندگان

 از تولید محصول تا تحویل به مشتری فرایندی سخت و پیچیده است که فقط برنامه ریزی دقیق نیاز دارد. فروشگاههای خرده فروشی و فروشگاههای آنلاین محصولات مناسب در مقدار مناسب نیاز دارند و به شرکت های تولید کالا کمک می کنند تا فروش و سود مناسب را بدست آورند. کار آنها شامل نظارت بر قفسه بندی کالاهای موجود، نگه داری و طبقه بندی محصولات، قیمت گذاری محصولات و نظارت بر موجودی انبار شرکت ها است. 

معمولا مدیریت زنجیره تامین و لجستیک در شرکت ها تولیدی توسط مهندسین صنایع انجام می شود. ما مدیریت زنجیره تامین را در همکاری تعدادی تولید کننده خرد برای تولید یک خودرو می شناسیم ولی لجستیک بخش کوچکی از زنجیره تامین برای پاسخگویی به نیاز مشتری است.

امروزه با حضور فروشگاه های آنلاین با خدمات مبتنی بر اپلیکیشن های موبایل نقش این افراد بسیار مهم شده است، تا جاییکه برای هر سال تا 45هزار دلار کانادا درامد کسب می کنند.

8_ حسابدار

هرچقدر هم با نظم و فروش بالا باشید اما بالاخره با یک حسابدار نیاز دارید این گروه ها در همه بیزینس ها فعال اند. حسابداران با جمع آوری و تجزیه و تحلیل اعداد، دارایی ها، بدهی ها و ورودی ها، حساب های مالی را آماده می کنند. تراکنش های مالی را با توجه به اطلاعات حساب ها مشخص کرده و با تجزیه و تحلیل گزینه های حسابداری، اقدامات مالی را توصیه می کنند.

ارائه صورتهای مالی ماهانه و تراز های حسابرسی سالانه از وظایف عمده حسابداران و حسابرس هاست. آنها لیست حقوق و دستمزد پرسنل را تعیین کرده و به وضعیت دارایی های شرکت می رسند.

معمولا خانم ها افرادی موفق در این بیزینس ها هستند و تا مرحله حسابرس خبره نیز در رشته خود پیشرفت می کنند.

دارا بودن تحصیلات فوق لیسانس و ایلتس هفت و سن زیر 35 سال شانس بالایی برای نیروی متخصص و با سن بالاتر برای برنامه های ویزای کار و استارت آپ دارند.

به صورت عامیانه بعد از مدیرعامل، قدرت بعدی دست حسابدار شرکت است و می داند که باید با اعدا چه کار کند تا شرکت موفق باشد. شرکت ها به این افراد سالانه بیش از 65 هزار دلار پرداخت می کنند.

9_ مکانیک ماشین آلات سنگین

 مکانیک ها در واقع کامیون ها، جرثقیل ها، بولدوزرها و دیگر تجهیزات سنگین را برای اینکه درست کار خود را انجام دهند بازرسی و تعمیر و نگهداری می کنند. آنها به عیب یابی با استفاده از تجهیزات تست کامپیوتری و تعمیر قطعات آسیب دیده تجهیزات می پردازند.

در صنعت رو به رشد ساختمان در کانادا، امروزه نیاز به تعمیر تاورکرین، ماشین الات بتن ریز و میکسرها، جرثقیل ها و ... بیشتر شده و فقط عده ای خاص می توانند از عهده تعمیر و نگهداری آن برآیند لذا این افراد می توانند از کارفرماها تا 61 هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.

10_ راننده کامیون

 رانندگان کامیون به حمل و نقل کالاهای آماده شده و حمل مواد خام از زمین به کارخانه های تولیدی یا مراکز خرده فروشی و توزیع کمک می کنند. این کار شامل برنامه ریزی برای مسیرها و برنامه هایی برای تحویل کالاها و مواد است. این گروه نیازمند گواهینامه پایه یک و قدرت بدنی خوب اند اما معمولا از ایران پذیرش کمتری دارند و بیشتر از مکزیک و هند و آفریقا پذیرش می شوند. حداقل 41هزار دلار در سال در آمد کسب می کنند.

در استان کبک مشاغلی مانند معلم، دستیار پزشکی، داروساز، مهندس عمران، مهندس برق، پیمانکار ساختمان های بزرگ، مهندس شبکه نیز دارای تقاضای بالایی هستند و می توانند درامد خوبی داشته باشند.

پر درآمدترین مشاغل در کانادا :

جراح

 جراحان پزشکانی هستند که انواع روشهای جراحی را روی بیمارانی که بیماری یا عوارض آن بر روی سلامتی آنها تشخیص داده شده را انجام می دهند. جراحان معمولا برای انجام انواع خاصی از جراحی ها تخصص دارند.

در ایران و کانادا این گروه از پزشکان درآمد بالایی دارند که میتوانند با معادل سازی مدرک خود در کانادا درآمدی تا 273هزار دلار در سال را کسب کنند.

در کانادا همه تحت پوشش بیمه درمان رایگان هستند که بیشتر سهم درمان را دولت پرداخت می کند.

پزشک

 پزشکان با روشهای مختلف به مراقبت از بیماران پرداخته و به درمان بیماری های مزمن تا مشاوره در مورد انجام اقدامت بهداشتی می پردازند. در حالی که تخصص های پزشکان مختلف است اما وجه مشترک بین پزشکان تشخیص و درمان آسیب ها و بیماری ها است.

پزشکان تخصص های متفاوتی دارند و درامد انها نیز متفاوت است رتبه علمی، میزان تحصیلات و تجربه کاری تاثیر زیادی دارد. امروزه در کانادا پزشکان در شهرهای دورتر از مونترال، تورنتو و ونکوور ساکن می شوند تا درامد بیشتری را داشته باشند.

حداقل درآمد این گروه تا 211 هزار دلار خواهد بود.

دندانپزشکان

 دندانپزشک ها پوسیدگی دندان را رفع کرده و حفره ها را پر می کنند و دندانهای شکسته را ترمیم می کنند. دندانپزشکان مشکلات مربوط به دندان ها، لثه ها و قسمت های مربوط به دهان بیماران را تشخیص داده و درمان می کنند. آنها توصیه ها و دستورالعمل هایی را در مورد مراقبت از دندان ها و لثه ها و انتخاب رژیم های غذایی که برای سلامت دندان مفید باشد را ارائه می دهند.

در کانادا معمولا هزینه دندانپزشکی بالا است و هر دندان شما حداقل 2هزار دلار هزینه روی دست تان خواهد گذاشت. این گروه تا118هزار دلار سالانه درامد کسب می کنند.

مهندسان نفت

 مهندسان نفت به کشف نفت و گاز برای رفع نیازهای کشور کمک می کنند. مهندسان نفت روش هایی برای استخراج نفت و گاز از ذخایر زیر زمینی طراحی و توسعه می دهند. آنها راههای جدید برای استخراج نفت و گاز از چاههای قدیمی را پیدا می کنند.

با رشد قیمت نفت تا 80دلار می توان شاهد این بود کانادا که جزو 5 کشور با ذخایر نفت و شن-نفت است بتواند پذیرای مهندسین نفت باشد و حداقل سالانه 107هزار دلار به آنها پرداخت کند.

مدیران فناوری اطلاعات

 مدیران IT مسئول هماهنگی، برنامه ریزی و رهبری فعالیت های مربوط به کارهای کامپیوتری در یک سازمان هستند. آنها نیازهای فناوری اطلاعات در یک سازمان را بررسی کرده و مسئول اجرای سیستم های کامپیوتری برای رفع نیازهای سیستم های اطلاعاتی سازمان ها هستند.

همانند مهندسین کامپیوتر برای آنها هم تقاضا بالاست هم درامد بالایی دارند و 107 هزار دلار درآمد سالانه دارند.


chat