پرشین اپلای

آیا پدر و مادر کانادایی تان به شما هم شهروندی می دهند؟

آیا پدر و مادر کانادایی تان به 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

آیا پدر و مادر کانادایی تان به شما هم شهروندی می دهند؟

کانادا پرونده های آنلاین را برای اثبات شهروندی می پذیرد لذا شما می توانید به صورت آنلاین برای اثبات شهروندی و مدارک شهروندی اقدام کنید.

شما می توانید با استفاده از سیستم آنلاین اداره مهاجرت کانادا پرونده خود را ارسال کنید، هزینه ها را پرداخت کنید و مدارک لازم را ارسال کنید.

با استفاده از سیستم آنلاین جدید می توانید این سه کار را انجام دهید:

_ اقدام برای جایگزینی مدرک شهروندی که گواهی شهروندی نامیده می شود و نیازی به تغییر در اطلاعات گواهی شهروندی مثل نام یا تاریخ تولد ندارد.

_ برای اثبات مدارک تابعیت از طریق والدین می توانید گواهی ارائه دهید.

_ درخواست برای جستجو در مورد سوابق شهروندی.

اگر پدر و مادر کانادایی شما این شرایط را داشته باشند می توانید برای اثبات شهروندی کانادا اقدام کنید:

_ تابعیت را در تاریخ 28/1/88 یا بعد از آن دریافت کرده اند.

_ متولد 26/11/55 یا بعد از آن در کانادا هستند.

در غیر این صورت باید پرونده خود را به صورت آنلاین ارسال کنید.

دولت کانادا یک ابزار آنلاین دارد که از طریق آن شما می توانید ببینید که آیا واجد شرایط ارسال پرونده به صورت آنلاین هستید یا نه. در این صورت از شما خواسته می شود که یک حساب کاربری ایجاد کنید یا با یک حسابی که موجود است وارد شوید. در صورتی که درخواست سوابق و مدارک را داشته باشید به یک حساب کاربری نیاز دارید. اگر برای سوابق شخص دیگری درخواست می کنید باید این درخواست را به صورت کاغذی ارسال کنید.

اداره مهاجرت کانادا در اعلامیه ای در رسانه گفت، این نوع درخواست ها باعث صرفه جویی در زمان افرادی که خارج از کانادا و آمریکا هستند می شود.

دولت کانادا پرونده های کاغذی را می پذیرد و بررسی می کند. اگر شما قبلا یک پرونده کاغذی را ارسال کرده اید اداره مهاجرت کانادا به شما می گوید که به صورت آنلاین برای پرونده قبلی اقدام نکنید.

دریافت سیتی زن شیپی کانادا از طریق والدین

اگر شما خارج از کانادا متولد شده باشید اما یکی از والدین شما در کانادا به دنیا آمده باشد شما واجد شرایط شهروندی کانادا هستید. اما برای دریافت شهروندی شما به مدارک شهروندی نیاز دارید.

با این مدرک می توانید از مزایای شهروندی مثل گرفتن پاسپورت کانادایی، کار در کانادا و یا رای دادن در انتخابات کانادا استفاده کنید.


chat