پرشین اپلای

کبک در سال 2022 حدود 52.500 مهاجر را می پذیرد

کبک در سال 2022 حدود 52.500 مه 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

کبک در سال 2022 حدود 52.500 مهاجر را می پذیرد

بعد از یک توافق نامه مهاجرتی که کبک در سال 1991 با کانادا امضاء کرد، کبک مسئول تعیین اهداف مهاجرتی خود شد. کبک تنها استانی در کانادا است که چنین توافقی را با دولت فدرال کانادا دارد.

حدود 65 درصد مهاجران تازه وارد از طریق برنامه های مهاجرت نیروی متخصص کبک، برنامه تجربه کار کبک و سرمایه گذاری کبک وارد کانادا می شوند.

این استان در برنامه مهاجرتی جدید خود که در تاریخ 6/8/1400 منتشر شد، اعلام کرد که کبک می تواند تا 52.500 مهاجر برای اقامت دائم را در سال 2022 بپذیرد.

این طرح براساس اهداف کبک تعیین شده و در بیانیه جلسه مذاکره عمومی که در تابستان سال 2019 برگزار شد به عنوان برنامه مهاجرتی کبک برای سالهای 2020 تا 2022 هم درج شده.

کبک به علت زبان فرانسوی و میراث فرهنگی خود موقعیت منحصر به فردی برای مهاجرت دارد. این استان برنامه های مهاجرتی دائمی خود را دارد. یکی از این برنامه ها، برنامه نیروی کار ماهر است که مهاجران براساس سطح تحصیلات، مهارت در زبان، تجربه کاری و ارتباط با استان انتخاب می شوند.

برنامه تجربه کبک برای دانشجویان خارجی با مدرک تحصیلی واجد شرایط با سابقه کار در کبک است. مهاجرانی که از طریق این برنامه اقدام می کنند گواهی انتخاب کبک CSQ را دریافت کرده که برای مهاجرت به استان کبک لازم است.

استان کبک به دنبال پذیرش 49.500 تا 52.500 مهاجر در سال 2022 در همه گروهها و پذیرش 18.000 مهاجر اضافی برای رسیدن به سطح پذیرشی که دولت فدرال در سال 2020 به علت شیوع کرونا به آن دست پیدا نکرد، است. یعنی بیشتر از 70.000 مهاجر می توانند در سال 2022 در استان کبک پذیرفته شوند.

با هدف پذیرش 33.900 مهاجر از گروه اقتصادی بیشترین تعداد از مهاجران پذیرفته می شوند. در این گروه استان 28.800 نیروی کار ماهر و حداکثر 4.300 مهاجر تجاری که شامل سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال می شود را می پذیرد.

حدود 18.600مهاجر جدید باقی مانده از طریق برنامه اسپانسرشیب خانواده و دیگر برنامه های مهاجرتی وارد کانادا شوند.

طرح سطوح مهاجرتی را هر سال اداره مهاجرت کبک ارائه می دهد. این طرح تعداد مهاجرانی که استان در سال آینده می پذیرد و گروههایی که در آن آنها را پذیرفته می شوند را مشخص می کند.

ارقام جدید اعلام شده امروز نشان دهنده افزایش اهداف مهاجرتی کبک نسبت به دو سال گذشته است.

این افزایش براساس وعده حزب ائتلاف آینده کبک است که به دنبال افزایش تدریجی مهاجران بعد از کاهش پذیرش آنها در سال 2019 است.  در آن سال حزب ائتلاف آینده کبک برای بهبود انتخاب و فرانسوی کردن مهاجران تازه وارد به کبک حدود 20 درصد تعدا مهاجران را کاهش داد.

حزب ائتلاف آینده کبک اهداف پذیرش را کاهش داد چون کبک از قبل با ادغام و فرانسوی کردن مهاجران مشکل داشت. از آن زمان کبک به سرمایه گذاری قابل قبول برای ادغام و فرانسوی کردن مهاجران جدید پرداخته  است مانند اعطا وام برای کلاس های زبان فرانسه حتی به والدین یا طرح های شروع کار در شهرهای بغیر از مونترال. در سالهای آینده کبک اهداف مهاجرتی خود را با احتیاط افزایش می دهد تا مطمئن شود که به اهداف ادغام خود دست پیدا می کند.

علاوه برا افزایش اهداف مهاجرتی اخیرا دولت کبک برای تسهیل ورود نیروی کار خارجی به استان اقدامات جدیدی را انجام داده است. این اقدامات شامل افزایش ظرفیت پذیرش در درصد نیروی کار خارجی با ویزای موقت که مشاغل در بخشهای خاص می توانند 10 تا 20 درصد آنها را استخدام کنند، است.


chat