پرشین اپلای

قرعه کشی جدید برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

قرعه کشی جدید برنامه مهاجرت اس 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

قرعه کشی جدید برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

آلبرتا جزئیات قرعه کشی که در تاریخ 20/7/1400 انجام شد را منتشر کرد و  طی آن مهاجرانی که کمتر از 300 امتیاز داشتند از طریق برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا دعوت شدند.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا 293 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری که حداقل 300 امتیاز داشتند را دعوت کرد تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند. سیستم کسب امتیاز در آلبرتا مشخص است اما تجربه ها نشان داده است که این استان بیشترین امتیاز را به افرادی که سابقه تحصیل و کار یا فامیل درجه یک در این استان دارند را می دهد.

این اولین قرعه کشی استان در این ماه بود. در ماه سپتامبر آلبرتا چهار قرعه کشی اکسپرس اینتری با حداقل 300 امتیاز را برگزار کرد. در کل 1.610 دعوتنامه در ماه گذشته صادر شد.

تا به حال آلبرتا از شروع قرعه کشی ها در ماه ژانویه 5.910 مهاجر اکسپرس اینتری را دعوت کرده است تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند. در ماههای آخر سال 2020 یک وقفه موقت ایجاد شد. در این قرعه کشی ها دعوتنامه هایی برای مهاجران اکسپرس اینتری صادر می کنند تا مهاجران از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.  این دعوتنامه مهاجرت استانی از پرونده اقامت دائم آنها حمایت می کند. امسال آلبرتا می تواند 6.250 دعوتنامه صادر کند.

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا چگونه است؟

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا یک برنامه مدون مهاجرت استانی کانادا است. از طریق این برنامه، استان می تواند مهاجران برنامه اکسپرس اینتری که پروفایل دارند و واجد شرایط برنامه مهاجرت استانی هستند را انتخاب کند.

اکسپرس اینتری سیستمی برای مدیریت سه برنامه اصلی فدرال با مهارت بالا است: برنامه کلاس تجربه کار کانادایی، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال و نیروی کار ماهر فدرال.

اگر واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری هستید براساس سیستم جامع امتیاز بندی به شما نمره می دهند. شما با توجه به سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی و دیگر عوامل امتیاز می گیرید.

اداره مهاجرت کانادا به صورت منظم قرعه کشی اکسپرس اینتری را برگزار می کند و مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند را دعوت می کند تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری بدون داشتن دعوتنامه مهاجرت استانی امکان پذیر است اما افرادی که امتیاز کمتری دارند شاید از طریق برنامه مهاجرت استانی هم اقدام کنند. دعوتنامه مهاجرت استانی به شما به صورت خودکار 600 امتیاز اضافی می دهد. مهاجرانی که در قرعه کشی جدید آلبرتا امتیاز کمی دارند با دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی امتیاز جدید آنها 900 خواهد شد که برای اینکه در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری دعوت شوند کافی است.

شرایط لازم برای برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا

برای واجد شرایط بودن برنامه مهاجرت استانی از طریق برنامه اکسپرس اینتری باید در یک شغل واجد شرایط تجربه کاری داشته باشید.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا لیست مشاغل واجد شرایط را ارائه نمی دهد اما لیست مشاغلی که برای این برنامه واجد شرایط نیستند را ارائه می دهد. افرادی که از طریق این برنامه اقدام می کنند به عنوان سرپرست خدمات غذایی، رانندگان کامیون حمل و نقل و آشپز هستند.

عوامل خاصی احتمال دریافت دعوتنامه را افزایش می دهد مثل داشتن تجربه کاری، تحصیلات کانادایی یا پیشنهاد شغلی در آلبرتا و داشتن یکی از اعضای خانواده که از قبل در آلبرتا زندگی می کرده مثل خواهرو برادر، والدین یا فرزند.


chat