پرشین اپلای

مرزهای کانادا برای توریست ها بازگشایی شد

مرزهای کانادا برای توریست ها ب 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات


مرزهای کانادا برای توریست ها بازگشایی شد

پیرو خبرهای گذشته در مورد ورود به کانادا در زمان کرونا، دولت اعلام کرد که توریست های واکسینه شده می توانند از 7 سپتامبر برابر 16 شهریور 2021 به کانادا وارد شوند. البته نوع واکسن و تعداد واکسن دریافت شده باید طبق قوانین اعلامی دولت کانادا باشد.

طبق اعلام وزارت بهداشت کانادا توریست ها باید 2 دوز واکسن مادرنا یا 2 دوز واکسن فایزر یا 2 دوز آسترازنکا یا 1 دوز جانسون را دریافت کرده باشند تا بتوانند وارد کانادا شوند، که آخرین دوز ان در 14 روز قبل از سفر به کانادا زده شده است.

لیست واکسن های مورد تایید دولت کانادا:

در وب سایت دولت کانادا اطلاعات واکسن های مجاز مورد تایید کانادا اعلام شده است. که خلاصه ان به شرح زیر می باشد:

Moderna COVID-19 vaccine

Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine

AstraZeneca/COVISHIELD COVID-19 vaccine

Janssen (Johnson & Johnson) COVID-19 vaccine

دولت کانادا ماه گذشته برابر 9 آگوست به مسافران آمریکایی واکسینه شده امکان ورود به کانادا را داده بود. اما هنوز کشور مراکش و هند مجوز ورود به کانادا را ندارند. این متقاضیان باید در کشور سومی ورود کنند و انجا تست کرونا را بدهند و سپس مجوز ورود بگیرند.

قبل از سفر به کانادا چه مواردی را باید رعایت کرد؟

تمامی متقاضیان باید برنامه ArriveCan را نصب کنند و اطلاعات خود را روی ان آپلود کنند. این برنامه به صورت اپلیکیشن و وب فعال است که برای گوشی های اپل و اندورید و لپ تاب قابل استفاده است.

سپس باید نشان دهند که تست PCR منفی کوید19 را دارید که با هزینه 347هزار تومان در آزمایشگاه های مصوب ایرلاین ها در ایران قابل انجام است و باید قبل از 72 ساعت پرواز انجام شود. این آزمایش حتی برای افراد دارای دو دوز واکسن و یا دارندگان پاسپورت و پی آر کانادا نیز اجباری است. ارائه برگه واکسن متقاضی در مرز کانادا لازم است.

آفیسر مستقر در مرزبانی کانادا در هنگام ورود شرایط شما را بررسی می کند و اگر متقاضی دارای برنامه قرنطینه باشد امکان ورود را می دهد لذا داشتن آدرس و تلفن محل اسکان در کانادا مهم است. معافیت از قرنطینه برای افراد با دو دوز واکسن مصوب قابل انجام است.

افراد کمتر از 12 سال به شرط اینکه والدین انها دو دوز واکسن را دریافت کرده اند از قرنطینه معاف هستند.

چه افرادی نمی توانند وارد کانادا شوند؟

اگر مسافر توریستی کانادا دو دوز واکسن را نزده باشد می بایست 14روز قرنطینه را داشته باشد. این شامل توریست ها، ورک پرمیت، دانشجویان بین المللی، دیپلمات ها و ... هست.

به چه فرودگاه هایی در کانادا می توان ورود کرد؟

فقط فرودگاه های خاصی در کانادا پذیرای مسافران ورودی به کانادا هستند و بقیه شرایط اولیه بررسی مسافران ورودی به کانادا را ندارند. لیست فرودگاه های مجاز کانادا به شرح زیر است:

Calgary International Airport

Edmonton International Airport

Vancouver International Airport

Halifax Stanfield International Airport

Toronto Pearson International Airport

Montreal-Trudeau International Airport

Quebec City Jean Lesage International Airport

Ottawa Macdonald-Cartier International Airport

Winnipeg James Armstrong Richardson International Airport

جریمه عدم رعایت کروناارائه اطلاعات غلط در مورد کرونا و یا واکسیناسیون منجر به جریمه 750هزار دلاری یا 6 ماه حبس می شود همچنین برای هر تخلف از قانون 5000دلار جریمه می شوند.

chat