پرشین اپلای

در مورد پرونده های موفق استارت آپ ویزا چه می دانید؟

در مورد پرونده های موفق استارت 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات


در مورد پرونده های موفق استارت آپ ویزا چه می دانید؟

کانادا یکی از کشورهای موفق دنیا، زمینه را برای جذب کارآفرینان برتر مهیا نموده است تا آنها به همراه خانواده شان از مزایای این کشور بهره مند شوند:

-    تحصیل رایگان

-    بیمه سلامت رایگان

-    امکان اخذ پاسپورت کانادا

-    امنیت خوب برای زندگی همراه با خانواده

-    خرید ملک تنها با 10درصدپیش پرداخت و وام 29 ساله

-    زندگی در کنار بزرگترین اقتصاد جهان یعنی ایالات متحده

-    استفاده از منابع آب (کانادا 20% ذخایر آب شیرین جهان را دارد)

کدام رشته های تحصیلی سابقه قبولی در استارت آپ کانادا دارند؟

طبق تجربه قبلی ما در حال حاضر مهندسین شانس بالایی برای اقدام از طریق ویزای استارت آپ کانادا خواهند داشت که رشته های زیر در اولویت می باشند و در ادامه داستان موفقیت یکی از آنها را ذکر می کنیم:

-    مهندس برق

-    مهندس کامپیوتر

-    مهندسی پزشکی

-    مهندس شیمی

-    مهندس مواد(با سابقه برنامه نویسی)

-    فیزیک (با سابقه برنامه نویسی)

-    شیمی (با سابقه برنامه نویسی)

استارت آپ ویزا برنامه ای برای شروع یک بیزینس های-تک مبتنی بر فناوری است که در ابتدا به متقاضی و خانواده کارت اقامت اعطا می کند. افراد موفق با گرفتن نامه حمایتی –لتر آو ساپورت- از انکوباتور، انجل، ونچر شانس خود را در بخش ویزای فدرال بالا می برند. سازمان ما نامه های حمایتی موفقی را بر پایه سه اصل زیر دریافت کرده است:

-    طرح نوآور است

-    می تواند برای کانادایی ها شغل ایجاد کند

-    می تواند در مقیاس جهانی رقابت کند

داستان افراد موفق در استارت آپ کانادا

داستان آقای محسن:

من 10 سال سابقه کاری بعد از پایان تحصیلاتم داشتم و طی 5 سال گذشته یک بخش خدمات نرم افزار و کامپیوتر را ایجاد کردم که فقط برای کارهای خودم و شرکتی که در آن مشغول به کار بودم فعال بود. بعد از یکسال این بخش رشد کرد و قابلیت های جدیدی به ان افزوده شد. به نظرم رسید که این نرم افزار من به افراد زیادی در شرکت مان که در مورد فراموشی قرار ملاقات ها یا کار داشتند کمک کرد. بنابراین ان را به صورت عمومی در سال 2014 منتشر کردم و طی مدت کوتاهی بیش از 3000 مشتری از سراسر دنیا بدست آوردم. تمام آنها به راحتی نرم افزار من را نصب و در شرکت های خود که مقیاس کوچک داشتند با موفقیت کار می کردند. به مرور طی چند سال رشد مشتریان سیر صعودی پیدا کرد. با این داستان موفقیت و استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی گنجی توانستم از یکی از سازمان های حمایتی کانادا نامه لتر او ساپورت بگیرم و انها بنده را قبول کردند تا در تیم شان جای گیرم. بعد از ان پی آر خود را برای خانواده کسب کردم.

بیزینس من در کانادا توسط بسیاری از شرکت ها مانند: شرکت های بیمه، شرکت های پزشکی، کلینک های درمانی، شرکت های خدمات اجاره خودرو و کالج های آموزشی استفاده شد، کار سختی بود ولی موفقیت چشمگیری برای ما  داشت. خلاصه طرح من این بود که شما یک آلارم برای انجام کاری در آینده تنظیم می کردید و در آن زمان برای شما یک ایمیل ارسال می شد. بنابر  این روش ساده، بیزینس موفق شد. من زمینه را برای بسیاری از افراد که ایده راه اندازی بیزینس کوچک را داشتند فراهم کردم به عبارتی pitch deck من مورد قبول بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفت. همیشه به یاد داشته باشید که همه ایده شما را مناسب نمی بینند که این بستگی به ماهیت بیزینس آنها دارد. به نظر من خیلی مهم است که شما مناسب ترین انکوباتور، انجل، ونچر که به ایده بیزینس شما نزدیک است را انتخاب کنید تا تخصص آنها باعث رشد شما شود. به نحو دیگر اگر بخواهم بیان کنم؛ ایده شما هرچه که هست، شما باید حمایت کننده ای را بیابید که بتواند رزومه شما را در ایده مورد قبول کانادا توصیف کند و بتوانید بیزینس پلن که حتما باید طبق استاندارد کانادایی و چاپ شده باشد را حضورا ارائه دهید و از آن دفاع کنید. طبق تجربه من هرچند آنها مشتاق ایده شما هستند اما بسیاری از انها برنامه آینده شما و تیم تان را نیازمند اند.

من با خانواده به کانادا آمدم. کانادا را انتخاب کردم چون با خیلی از دوستان که در اروپا و کانادا ساکن بودند مشورت کردم و کانادا مزایای بهتری برای من داشت. بیزینس کوچک روزهای اولیه من در کانادا حالا به رشد خوبی رسیده و در مقیاس بزرگی قرار گرفته که آینده خوبی را برای آن پیش بینی می کنم. با کار روی زیرساخت کارم و خرید تجهیزات توانستیم مشتری های بزرگ تری را بدست آوریم که کار مبتنی بر تکنولوژی روز را خواستار بودند. ایده من ارائه خدمات به شرکت های کوچکی بود که نمی توانستند هزینه های زیادی را برای بخش نرم افزاری خود پرداخت کنند. مسیر اولیه ام در سازمان گنجی 6ماه تا اخذ نامه حمایتی زمان برد و طی آن جلسات متعددی با اعضا تیم خودم و سازمان حمایتی و اساتید کانادایی همکار دکتر گنجی داشتم، فرم های زیادی را پر کردم و نمونه اولیه ای را ساختیم و دائم برای موفقیت طرح مان در کانادا برنامه ریزی کردیم. با این تفاسیر الان بسیار خوشنودم.

chat