پرشین اپلای

انتاریو مهاجران شاغل در زمینه بهداشت، کشاورزی و تولید را می پذیرد

انتاریو مهاجران شاغل در زمینه 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

انتاریو مهاجران شاغل در زمینه بهداشت، کشاورزی و تولید را می پذیرد

انتاریو 48 مهاجر را در تاریخ 11 آگوست طی دومین قرعه کشی برنامه مهارت های مورد تقاضا را از طریق سیستم امتیاز دهی برگزار کرد.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو دومین قرعه کشی برنامه مهاجرت مورد تقاضا را از طریق سیستم جدید امتیاز دهی برگزار کرد. سیستم جدید امتیازی انتاریو جایگزین سیستم اولین مراجعه اولین خدمات می شود یعنی مهاجران در هر زمانی می توانند برای دریافت دعوتنامه از انتاریو ثبت نام کنند. یعنی علاقه مندی خود را برای برنامه های مهاجرتی انتاریو اعلام کنند.

برای این قرعه کشی هیچ امتیازی لازم نبود. مهاجران دعوت شده باید واجد شرایط برنامه مهارت مورد تقاضا باشند و در مشاغل زیر براساس کد طبقه بندی ملی مشاغل ناک، پیشنهاد شغلی داشته باشند:

مشاغل بهداشتی، کشاورزی و مشاغل مورد تقاضای انتاریو:

_ کد ناک 3413، پرستاران، کارکنان و ارائه دهندگان خدمات در بیمارستان

_ کد ناک 4412، پرستار در خانه به استثنای خانه داران

_ کد ناک 8431، کارگران کشاورزی

_ کد ناک 8432، کارکنان مهد کودک و گلخانه

_ کدناک8611، کارگران برداشت محصول

_ کدناک 9462، قصابان و تهیه کنندگان گوشت و مرغ

 

تولید محصول فقط برای مهاجران خارج از منطقه بزرگ تورنتو:

_ کد ناک 9411، تکنسین دستگاهها، پردازش مواد معدنی و فلزات

_ کد ناک 9416، تکنسین آهنگری و فلزکاری

_ کد ناک 9417، اپراتور ماشین ابزار

_ کد ناک 9418، اپراتور دستگاه تولید فلزات

_ کد ناک 9421، اپراتورهای ماشین آلات کارخانه های شیمیایی

_ کد ناک 9422، اپراتورهای ماشین پردازش پلاستیک

_ کد ناک 9437، اپراتورهای ماشین آلات نجاری

_ کد ناک 9446، اپراتور چرخ خیاطی صنعتی

_ کد ناک 9461، اپراتور پردازش و کنترل مواد غذایی و نوشیدنی و دیگر محصولات

_ کد ناک 9523، مونتاژ کنندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان لوازم الکترونیکی

_ کدناک 9526، مونتاژکنندگان و بازرسان مکانیکی

_ کد ناک 9536، نقاشان، اپراتور روکش و تکمیل فلز

_ کد ناک 9537، مونتاژکننده، تکمیل کننده و بازرس محصولات

مهاجرانی که امروز دعوتنامه دریافت کردند 14 روز فرصت دارند تا از طریق برنامه مهاجرت استانی انتاریو اقدام کنند که بعدا پرونده اقامت دائم آنها ادامه پیدا نماید.

برنامه مهارت مورد تقاضای انتاریو به نیروی کار خارجی که پیشنهاد کاری در شغل مورد نظر را دارند این امکان را می دهد که به صورت دائم در انتاریو کار و زندگی کنند. برنامه مهاجرت استانی انتاریو از طریق برنامه مهارت مورد تقاضا می تواند مهاجرانی که تجربه کاری لازم را دارند برای ورود به بازار کار و اسکان در انتاریو انتخاب کنند. برنامه مشاغل مورد تقاضای کارفرماهای انتاریو کانادا

این برنامه مهاجرتی بیشتر بر میزان تقاضای استان تمرکز دارد تا بر سطح مهارت شغلی. تعداد زیادی از برنامه های مهاجرتی، مشاغلی که دولت آنها را ماهر می داند را انتخاب می کنند. انتاریو هنوز در مشاغلی که کم مهارت هستند کمبود نیروی کاری دارد.

وارد برنامه مهاجرت نیروی متخصص انتاریو با مشاغل کم مهارت شوید. نیروی کار خارجی که پیشنهاد شغلی واجد شرایط در انتاریو دارند و در سه سال گذشته نه ماه تجربه کار دارند می توانند برای دریافت دعوتنامه اقدام کنند. تجربه کاری فصلی واجد شرایط نیست. اگر مهاجر تعداد ساعات کاری مورد نیاز را تکمیل کند، احتمالا کار پاره وقت هم پذیرفته می شود. تعداد ساعت کاری باید برابر با 1200 ساعت اشتغال با حقوق در یک شغل در مدت 18 ماه باشد. افرادی که بیشتر از یک شغل دارند باید حداقل 30 ساعت در هفته به مدت نه ماه در کل 1200 ساعت کار کنند.

معیارهای دیگری برای واجد شرایط بودن لازم است. مهاجران باید تحصیلات دبیرستانی، نمره زبان حداقل 4 در همه مهارت ها و بودجه کافی برای تسویه حساب و دیگر شرایط را داشته باشند.

چگونه برای مهاجرت به انتاریو امتیاز کسب کنیم؟

انتاریو براساس عوامل سرمایه انسانی، پروفایل های مهاجران را رتبه بندی می کند و مهاجرانی را که برای رشد و پیشرفت استان مناسب باشند را انتخاب می کند. شما براساس سطح مهارت پیشنهاد شغلی خود و تجربه کار کانادایی امتیاز دریافت می کنید.

سیستم امتیاز دهی انتاریو با توجه به نوع برنامه مهاجرتی شما متفاوت است. به غیر از سطح مهارت و تجربه کاری معیارهای دیگر مثل دستمزد، تحصیلات، تسلط به زبان رسمی و منطقه ای که در آن کار یا تحصیل می کنید، در نظر گرفته می شود. انتاریو 10 امتیاز برای پاسخگویی نیروی کار به نیازهای بازار کار اختصاص می دهد.

chat