پرشین اپلای

نحوه اقدام به مهاجرت کانادا از طریق برنامه اسپانسرشیپ همسر

نحوه  اقدام به مهاجرت کانادا ا 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات


نحوه  اقدام به مهاجرت کانادا از طریق برنامه اسپانسرشیپ همسر

برای اینکه همسر یا شریک زندگی شما اقامت دائم کانادا را دریافت کند، باید درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید.

طی چند سال گذشته برنامه اسپانسرشیپ یکی از برنامه های مهاجرتی اصلی در سیستم مهاجرتی کانادا است.

کانادا براساس برنامه مهاجرتی 2021-2023 به دنبال پذیرش 80.000 مهاجر جدید از طریق برنامه اسپانسرشیپ همسر و فرزندان انها است. این مهاجران به عنوان همسر یا شریک زندگی شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم هستند.

دولت کانادا به شهروندان و ساکنان کانادایی که با یک تبعه خارجی زدواج کرده اند، اجازه می دهد تا با حمایت مالی از این افراد در واقع امکان اقامت دائم آنها را در کانادا فراهم کنند. شما می بایست از شریک یا همسر خود برای مدت 3 تا 5سال حمایت مالی کنید.

طولانی شدن بررسی پرونده های اسپانسرشیپ همسر در کانادا

بررسی پرونده های اسپانسرشیپ همسر به علت شیوع کرونا تاخیر داشته است، اداره مهاجرت کانادا باید با کنترل و مهار کرونا به بررسی پرونده های مهاجرتی براساس استاندارهای قبلی کرونا بپردازد. لذا زمان فعلی بررسی ها طولانی شده. اما اداره مهاجرت خوشبین است که با رسیدن سطح وکسیناسیون کانادا به 75% جمعیت، روند بررسی در ویزاآفیس ها بهبود زیادی پیدا کند.

اگر شما یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم کانادا هستید، در اینجا اطلاعات مورد نیاز شما برای حمایت مالی از همسرتان را بیان می کنیم.ارزیابی برنامه اسپانسرشیپ کانادا

شهروندان و ساکنان دائمی کانادا می بایست همسر یا شریک زندگی خود را حمایت مالی کنند، تا آنها اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

اداره مهاجرت کانادا باید شهروند یا فرد دارای اقامت دائم و همسر یا شریک زندگی را تایید کند. برای دریافت تایید از اداره مهاجرت کانادا رابطه این افراد باید جز یکی از گروههای زیر باشد:

_ همسر

_ شریک قانونی

چه کسی می تواند اسپانسر همسر یا شریک زندگی خود باشد؟

شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم اگر این معیارها را داشته باشند واجد شرایط برنامه اسپانسرشیپ همسر هستند:

_ آنها حداقل 18 سال سن دارند.

_ آنها یک شهروند کانادایی سیتی زن یا دارای اقامت دائم کارت پی آر هستند، یا براساس قانون کانادا به عنوان یک اندین قدیمی در کانادا هستند. شهروندان کانادایی که در خارج از کشور زندگی می کنند باید بعد از دریافت اقامت دائم برای شریک زندگی خود به اداره مهاجرت کانادا نشان دهند که می خواهند با شریک زندگی خود در کانادا زندگی کنند و طبق قوانین بعضی استان ها در کانادا باید مدارک مالیاتی خود را ارسال کرده باشند. فردی که اقامت دائم کانادا را دارد باید شرایط لازم برای حمایت مالی از همسر یا شریک زندگی خود را داشته باشد، البته بعضی استان ها استثنا اند.

_ آنها نشان می دهند که تا زمانی که ناتوانی و معلولیت نداشته باشند به کمک های اجتماعی نیازی ندارند.

_ آنها می توانند از نظر مالی همسر یا شریک زندگی خود را حمایت کنند.

چه کسی می تواند از طرف یک شهروند کانادایی یا فرد دارای اقامت دائم حمایت مالی شود؟

این سه گروه می توانند تحت حمایت مالی باشند. این افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند

_ همسر: همسر یا شریک زندگی شهروند کانادایی یا فرد دارای اقامت دائم باید به صورت قانونی با آن شخص ازدواج کرده باشد.

_ شریک زندگی مشترک: اگر شریک زندگی با فرد اسپانسر ازدواج نکرده باشد، باید حداقل 12 ماه متوالی با او زندگی کرده باشد. البته قوانین در مورد اتباع هر کشوری متفاوت است.

نحوه اقدام از طریق برنامه اسپانسرشیپ کانادا

اداره مهاجرت کانادا از مهاجران می خواهد تا پرونده اسپانسرشیپ و اقامت دائم را همزمان با هم ارسال کنند.

- مرحله اول: شما باید واجد شرایط برای اسپانسری باشد.

- مرحله دوم: تکمیل فرم ها و ترجمه مدارک طبق لیست مدارک مورد تایید دولت کانادا. در این مرحله می توانید از خدمات مشاور یا وکیل مهاجرت کانادا استفاده کنید.

- مرحله سوم: هزینه های لازم را در وبسایت اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید. هزینه ها مثل هزینه بررسی پرونده، هزینه حق اقامت دائم و هزینه بیومتریک است.

- مرحله چهارم: مدیکال را فرد اسپانسر انجام دهد.

- مرحله پنجم: هر دو پرونده را با هم ارسال کنید.

- مرحله ششم: دریافت فایل نامبر اسپانسرشیپ از دولت فدرال کانادا. اگر ساکن کبک هستید باید پرونده و تاییدیه جداگانه از دولت کبک بگیرید و با ارسال csq به دولت فدرال بخش اسپانسرشیپ خود را تکمیل کنید.

- مرحله هفتم: بررسی پرونده در اداره مهاجرت کانادا و اعلام تاییدیه یا ریجکت. در بعضی موارد آفیسر ها تقاضای مدارک اضافه یا مصاحبه حضوری می نمایند.

- مرحله هشتم: پاس ریکوئست و لندینگ در کانادا.

اقدامات لازم بعد از تایید پرونده اسپانسرشیپ

زمانی که اداره مهاجرت کانادا پرونده اسپانسرشیپ آنها را تایید کرد، آنها باید اقدامات خاصی را انجام دهند:

_ اسپانسر ها باید به مدت سه سال همسر یا شریک زندگی خود را حمایت مالی کنند.

_ اسپانسرها به مدت پنج سال نمی توانند از شخص دیگری حمایت مالی کنند و پرونده اسپانسرشیپ جدید بفرستند.

این مورد به دلیل سواستفاده زیاد بعضی از متقاضیان از برنامه اسپانسرشیپ همسر کانادا تعیین شده تا نشان دهد ازدواج و اعطا اقامت به همسر واقعی است.

chat