پرشین اپلای

اطلاعات لازم که قبل از سفر به کانادا در زمان کرونا باید بدانید.

اطلاعات لازم که قبل از سفر به 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات


اطلاعات لازم که قبل از سفر به کانادا در زمان کرونا باید بدانید.

قوانین سفر به کانادا

اطلاعات لازم که قبل از سفر به کانادا در زمان کرونا باید بدانید.

اولین مرحله کاهش محدودیت های سفر به کانادا از تاریخ 5 جولای 1400.4.14ٍ آغازشد.

از ساعت 12:01 صبح ،مسافران واکسینه شده ای که از محدودیت ها معاف هستند، می توانند قرنطینه هم نداشته باشند، و لازم نیست که آزمایش روز 8 را هم بدهند. افرادی که از طریق هوایی وارد کانادا می شوند، نیازی نیست تا در هتل مورد تایید دولت منتظر نتیجه آزمایش خود باشند.

کودکان و بزرگسالانی که واکسینه نشده اند و حتی اگر با مسافران واکسینه شده وارد کانادا شوند. باید قرنطینه 14 روزه را انجام دهند. آنها نیازی نیست در هتل قرنطینه شوند.

مسافران کاملا واکسینه شده که قبل از این تاریخ وارد کانادا شده باشند نمی توانند از این قوانین جدید استفاده کنند. قرار بود این معافیت ها در تاریخ 5 جولای ساعت 11:59 آغاز شود.

این اقدامات جدید برای مسافرانی که با وجود محدودیت های مرزی شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارند یا دوز کامل یکی از واکسن های مورد تایید کانادا را دریافت کرده اند، اجرا می شود. 

برای اینکه مسافران واجد شرایط قوانین جدید باشند، این مسافران واکسینه شده نباید علائم کرونا را داشته باشند. آنها باید آزمایشات قبل و بعد از ورود را انجام دهند. مسافران باید قبل از سفر همه اطلاعات مربوط به کرونا را در برنامه ArriveCAN ارسال کنند. مسافران به نسخه دیجیتالی یا کاغذی از وضعیت واکسیناسیون خود و یک برنامه قرنطینه نیاز دارند.

شما باید یک برنامه مناسب برای قرنطینه داشته باشید تا بتوانید 14 روز در آنجا بمانید. شما اگر واکسیناسیون کامل هم شده باشید باز به این برنامه نیاز دارید. اگر شما شرایط لازم را نداشته باشید باید براساس قوانین ارائه شده آفیسر مرزبانی کانادا عمل کنید. اگر همه شرایط را داشته باشید، نیازی نیست که قرنطینه را کامل کنید.

افرادی که بعد از بهبودی از کرونا هنوز آزمایش آنها مثبت است، باید 14 تا 90 روز قبل از مسافرت آزمایش را انجام دهند.

محدودیت های سفر برای افرادی که به صورت کامل واکسینه نشده اند، هنوز وجود دارد. مرزها برای افرادی که اقامت دائم دارند باز است اما هنوز برای سفرهای غیر ضروری مانند توریستی کانادا بسته است. تمدید محدودیت های مرزی سفر به کانادا تا 21 جولای برابر30/4/1400 وجود دارد.

برای محدودیت ها معافیت هایی وجود دارد. اگر شما کارت اقامت دائم، پاسپورت یا شهروند کانادایی را داشته یا اعضای خانواده آنها باشید از محدودیت ها معاف می شوید. اگر شما نیروی کار موقت خارجی یا دانشجوی بین المللی که به موسسه ای که طرح مقابله با کرونا را دارد می روید، باشید می توانید وارد کانادا شوید. اگر دلایل خاص مثل شرکت در مراسم خاکسپاری داشته باشید می تونید به کانادا سفر کنید. دولت کانادا یک سیستم آنلاین رایگان به شما ارائه می دهد تا شما وضعیت خود را برای سفر به کانادا بدانید.

اطلاعات لازم برای مسافران واکسینه شده به مقصد کانادا

بخش های مرزی کانادا لیست معیارهای لازم برای مسافرانی که می توانند از قوانین مربوط به کاهش اقدامات بهداشت عمومی استفاده کنند را منتشر کرد. سه نکته مهم وجود دارد:

_ واجد شرایط ورود به کانادا باشید. یعنی شما باید شهروند کانادایی، اقامت دائم، عضو خانواده، نیروی کار موقت خارجی، دانشجوی بین المللی که به موسسه تایید شده می رود باشید.

_ کاملا واکسینه شده باشید. یعنی مجموعه کاملی از واکسن ها یا ترکیبی از واکسن هایی که در کانادا تایید شده را دریافت کرده باشید. این واکسن ها شامل: مدرنا، فایزر، آسترازانکا و جانسون اند جانسون است. شما باید آخرین دوز خود را حداقل 14 روز قبل از ورود به کانادا دریافت کرده باشید.

_ شما باید نتیجه آزمایش کرونای خودرا قبل از ورود به کانادا ارائه داده و اطلاعات لازم را از طریق برنامه ArriveCAN ارسال کرده باشید.

ارسال اطلاعات به برنامه ArriveCAN

از تاریخ 5 جولای در Google Play و اپ استور برای iPhone، برنامه ArriveCAN آپدیت می شود. این برنامه همچنین روی دسک تاپ موجود است. مسافران کاملا واکسینه شده باید از نسخه جدید این برنامه برای بارگذاری وضعیت واکسیناسیون خود استفاده کنند. دولت کانادا گفت، کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند، دوستان یا اعضای خانواده ازطرف آنها می توانند این کار را برایشان انجام دهند.

 واکسن های مورد تایید دولت کانادا

برای واکسینه شدن کامل، مسافران باید حداقل 14 روز قبل از ورود به کانادا دو دوز واکسن های تایید شده را دریافت کرده باشند. واکسن ها باید توسط شرکتی که کانادا آنها را تایید کرده تولید شده باشند، این واکسن ها شامل، مدرنا، فایزر، آسترازانکا، جانسون اند جانسون هستند. دولت کانادا بعد از تایید واکسن های بیشتر وبسایت خود را به روز می کند.

مسافران از هر کشوری می توانند واکسینه شده باشند، اما واکسن ها باید مورد تایید کانادا باشد. مدارک واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی یا فرانسه باشد، یا با ترجمه معتبر ارائه شود.

در اینجا لیست واکسنهایی که در کانادا پذیرفته شده و پذیرفته نشدند را ذکر می کنیم.

واکسن های پذیرفته شده:

_ فایزر

_  مدرنا

_ آسترازانکا

_ جانسون اند جانسون

واکسن هایی که در حال حاضر پذیرفته شده نیست:

_  Bharat Biotech

_ Cansino

_  Gamalaya

_Sinopharm

_SiVector Institutenovac

محدودیت های سفر برای مسافرانی که کاملا واکسینه نشده اند همچنان وجود دارد.

افرادی که کاملا واکسینه نشده اند، قوانین برای آنها تغییری نکرده است. این مسافران باید قرنطینه اجباری و همه آزمایشات را بایدانجام دهند. مسافرانی که از طریق هوایی وارد کانادا می شوند، باید در هتل مورد تایید دولت منتظر نتیجه آزمایش خود باشند.

کسانی که کاملا واکسینه نشده اند، باید همه قوانین قرنطینه را اجرا کنند. آنها باید قرنطینه اجباری 14 روزه و شرایط آزمایش مرزی در زمان ورود را انجام دهند. مسافرانی که واکسینه نشده اند، باید آزمایشات قبل از ورود در زمان ورود و آزمایش روز 8 را انجام دهند. مسافران هوایی باید در زمان ورود در هتل مورد تایید دولت منتظر نتیجه آزمایش خود باشند.

محدودیت های مرزی کانادا تا 21 جولای تمدید شد. هنوز هم توریست ها نمی توانند وارد کانادا شوند. نخست وزیر کانادا جاستین ترودو گفت، با واکسیناسیون کامل افراد، دولت کانادا می تواند محدودیت های بیشتری را در هفته های آینده لغو کند.

chat