پرشین اپلای

مرزهای کانادا برای دارندگان ویزای اقامتی باز شد

مرزهای کانادا برای دارندگان وی 3 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

 

مرزهای کانادا برای دارندگان ویزای اقامتی باز شد

خبر خوش برای افرادی که ویزای اقامتی خود را دریافت کرده و منتظر ورود به کانادا هستند.

هفته گذشته خبری مبنی بر حذف قرنطینه در هتل های کانادا را درج کردیم که خوشبختانه امروز توسط دولت مصوب شد و بسیاری از افراد مجوز ورود بدست آورند.

افرادی که دارای ویزا و برگه تایید اقامت (COPR) هستند می توانند از تاریخ 21 جون به کانادا وارد شوند.

طبق آخرین اعلامیه اداره مهاجرت کانادا افرادی که دارای برگه تایید اقامت (COPR) هستند و ویزاهای آنها هنوز منقضی نشده است می توانند با رعایت موارد قرنطینه وارد کانادا شده و لند کنند و  بطور رسمی مقیم دائم کانادا شوند.

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است بزودی برای افرادی که در این بازه زمانی به دلیل وجود محدودیت ها نتوانسته اند وارد کانادا شوند و ویزاهای آنها منقضی شده است دستورالعمل جدید اعلام و مجددا COPR صادرخواهد کرد.

اداره مهاجرت صریحا اعلام کرده که افرادی که COPR آنها منقضی شده به هیچ وجه نسبت به تهیه بلیط و سفر به کانادا اقدام نکنند و منتظر دستورالعمل جدید که بزودی اعلام خواهد شد باشند. البته هیچ گونه جای نگرانی برای این افراد نیست چرا که به مانند تمامی افرادی که ویزاهای اقامتی خود را دریافت کرده اند تمامی چک ها و بررسی های امنیتی، پزشکی و ... برای ایشان انجام شده است و تنها می بایست ویزاها و COPR  آنها مجددا و با تاریخ به روز  صادر شود تا بتوانند براحتی وارد کانادا شده و زندگی جدید خود را در اینجا آغاز کنند.

پس از اعمال محدودیت های سفر توسط دولت کانادا از ماه مارس 2020 تا کنون حدود 23 هزار نفر ویزاهای اقامتی خود را دریافت کرده اند و و تا این تاریخ قادر نبودند وارد کانادا شوند تا پروسه اقامتی خود را به پایان رسانده و پی آر کانادا شوند.

البته این قانون شامل افرادی که دارای اقوام درجه یک در کانادا بودند نمی شد و این افراد با دریافت مجوز رسمی از دولت کانادا می توانستند وارد کانادا شوند.

در نظر داشته باشید افرادی که وارد کانادا می شوند باید کماکان کلیه قوانین و شرایط ورود شامل تست قبل و بعد از پرواز، هتل اجباری، قرنطینه  14 روزه و.. را بطور کامل رعایت نمایند. لازم به ذکر است که طبق اعلامیه اخیر اداره مهاجرت کانادا افرادی که هر دو دوز یکی از چهار واکسن مورد تایید کانادا (فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون و آسترا زنکا) را دریافت کرده باشند از قانون قرنطینه 14 روزه معاف هستند.

اگر واکسن کرونا را دریافت کردید می توانید به کانادا سفر کنید

کانادا قرنطینه را برای مسافرانی که کامل واکسینه شده اند، کاهش می دهد و مرزها را باز می کند.

برنامه کانادا برای کاهش محدودیت های مرزی از تاریخ 5 جولای برابر14/4/1400 در ساعت 11:59 شروع می شود. این دستورالعمل برای مسافران واکسینه شده ای که از محدودیت ها معاف بوده و اقامت دائم تایید شده را دارند می باشد.

مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند و می توانند وارد کانادا شوند، نیازی به انجام قرنطینه یا آزمایش در روز هشتم ندارند. مسافران واکسینه شده که از طریق هوایی وارد کانادا می شوند، نیازی نیست در هتل مورد تایید دولت با هزینه 2000دلار اقامت کنند.

مسافران برای عبور از مرزها باید از محدودیت های سفر معاف باشند. کانادا معافیت ها را بیشتر کرده است و 23000 نفری که بعد از 18 مارس 2020 تاییدیه اقامت دائم را دریافت کردند، معاف هستند.

آزمایش کرونا قبل از سفر و در زمان ورود هنوز برای مسافران وجود دارد. واکسیناسیون کامل مسافران را از قرنطینه، اقامت در هتل یا آزمایش روز 8 معاف نمی کند. مسافران باید قبل از ورود به کانادا به صورت الکترونیکی اطلاعات مربوط به کرونا را در برنامه ArriveCAN یا از طریق سیستم آنلاین Canada.ca/ArriveCAN ارسال کنند. جزئیات بیشتر در مورد اطلاعات مورد نیاز و نحوه ورود مسافران به ArriveCAN تا تاریخ 5 جولای 2021 به صورت آنلاین در اختیار همه مسافران قرار می گیرد. هفته گذشته ترودو به کانادایی ها گفت، این اولین قدم است و دولت با استانهای کانادا در مورد گواهی نامه ملی واکسیناسیون کار می کند.

مسافران معافی که آزمایش کرونای آنها در زمان ورود منفی باشد از قرنطینه اجباری معاف می شوند. مسافران باید بدون علامت باشند و برنامه قرنطینه مناسبی داشته باشند.

مسافران باید مجموعه کامل از یک واکسن یا ترکیبی از واکسن هایی که دولت کانادا آنها را پذیرفته باشد را حداقل 14 روز قبل از ورود دریافت کرده باشند. مدرک واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد، در غیر این صورت مسافران به ترجمه معتبر نیاز دارند.

واکسن از هر کشوری قابل قبول است البته به شرطی که یکی از واکسن های مورد تایید دولت کانادا باشد شامل: مدرنا، فایزر، جانسون اند جانسون و آسترازنکا. دولت کانادا در آینده لیست واکسن ها را گسترش می دهد. تمامی واکسن های اشاره شده بجز جانسون نیازمند 2 دوز واکسینه می باشد. توجه کنید که مدرک معتبر برای واکسیناسیون نیاز است و دریافت واکسن خارج از چرخه سرد مورد قبول نیست حتی اگر پول زیادی برای آن پرداخت شده باشد!

همه مسافران باید درمورد واکسن اطلاعات لازم را بدهند، اینکه آیا واکسن را دریافت کرده اند،نام آن واکسن و همه موراد دیگر را اطلاع دهند. مسافران باید تاریخ واکسیناسیون را مشخص کنند و حداقل 14 روز قبل از سفر واکسن را دریافت کنند تا واکسینه شوند.

چه کسانی مجوز ورود به کانادا را ندارند

مسافرانی که واکسیناسیون آنها با معیارهای واکسیناسیون کامل هماهنگ باشد، از قرنطینه اجباری در هتل و آزمایش روز 8 معاف می شوند. قرنطینه و آزمایش کرونا برای افرادی که واکسینه نشده اند، کسانی که کرونا داشتند و بهبود پیدا کردند و کسانی که یک دوز از واکسن را دریافت کرده اند هنوز وجود دارد. دارندگان ویزای موقت توریستی که فامیل درجه یک و مجوز ورود کسب نکرده اند نمی توانند وارد کانادا شوند.

مقامات کانادا در جلسه ای گفتند، کودکانی که واجد شرایط واکسیناسیون نیستند، باید دوره 14 روزه قرنطینه و آزمایش روز 8 را انجام دهند. والدینی که کاملا واکسینه شده اند و با فرزندان خود به کانادا سفر می کنند می توانند زودتر قرنطینه را تمام کنند.

کانادا از ماه فوریه قرنطینه در هتل را ایجاد کرد. ترودو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، که هدف این است تا از شیوع بیشتر کرونا در تمام کشورها جلوگیری شود. از زمان اجرای قرنطینه در هتل که فقط برای مسافران هوایی است، انواع مختلفی از بیماری کرونا وارد کانادا شده است.

مرزهای کانادا در ماه مارس 2020 بسته شد. در ابتدا فقط کانادایی ها، افرادی که اقامت دائم دارند، نیروی کار موقت، دانشجویان بین المللی و کسانی که تاییدیه اقامت دائم را دریافت کرده اند اجازه ورود به کانادا را داشتند. دولت کانادا در پاییز سال 2020به اعضای خانواده و دانشجویانی که به موسساتی که برنامه مقابله با کرونا را دارند، می رفتند معافیت داد. اتباع خارجی که به دلایل دلسوزانه مثل شرکت در مراسم خاکسپاری به کانادا می آیند هم معاف هستند. دولت فدرال کانادا قوانینی را ایجاد کرده که طبق آن مسافران باید آزمایش کرونا را قبل و بعد از ورود و یک دوره قرنطینه اجباری را داشته باشند.

chat