پرشین اپلای

صدور دعوتنامه برای مهاجران گروه تجربه کار کانادایی

صدور دعوتنامه برای مهاجران گرو 3 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات


 

 

صدور دعوتنامه برای مهاجران گروه تجربه کار کانادایی

اداره مهاجرت کانادا جزئیات قرعه کشی اکسپرس اینتری را منتشر کرد در این قرعه کشی 27332 مهاجر برای اقامت دائم دعوت شدند.

اداره مهاجرت کانادا گفت: مهاجرانی که واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی بودند از سیستم اکسپرس اینتری انتخاب شدند تا در تاریخ 13 فوریه 2021 برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

در روز شنبه اداره مهاجرت  27.332 مهاجر کلاس تجربه کار کانادایی را دعوت کرد، این تعداد شش برابر رکورد قبلی یعنی دعوت 5000 مهاجر است. امتیازات مهاجران براساس سیستم جامع امتیاز بندی 75 بود، و میانگین امتیاز مهاجران 415 بود.

قانون تساوی به عنوان یک دستورالعمل اداری است، اما اداره مهاجرت از آن استفاده نکرده است. در واقع مهاجران واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی با امتیاز 75 یا کمتر قبل از 12 سپتامبر 2020 برابر22/6/99 در استخر مجازی نبودند. قانون تساوی برای امتیاز بندی مهاجرانی که نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) یکسانی دارند استفاده می شود. مهاجران با توجه به تاریخ و زمان ارسال پروفایل مشخصات Express Entry در استخر مجازی، رتبه بندی می شوند. این بدان معناست که قانون تساوی پروفایل هایی را که مدت طولانی تری در سیستم Express Entry بوده اند را در اولویت قرار می دهد.

برای اینکه بگوییم این قرعه کشی باعث افزایش تعداد پروفایل های سیستم اکسپرس اینتری شده، به خصوص افرادی که در کانادا هستند و واجد شرایط برنامه کلاس تجربه کار کانادایی هستند خیلی زود است.

کانادا به علت محدودیت های سفر و هدف های مهاجرتی خود، مهاجرانی که از قبل در کانادا بودند را در نظر می گیرد. دولت کانادا می گوید: کانادا برای رشد جمعیت خود به مهاجران نیاز دارد. قبل از شیوع کرونا کانادا برای رشد جمعیت خود به مهاجران نیاز داشت تا نیروی کار برای بازار کار و کمبود نیروی کار به علت بازنشستگی را رفع کند.

سخنگوی اداره مهاجرت کانادا گفت: مهاجرت برای کانادا به علت رشد جمعیت و رفع نیازهای بازار کار بسیار مهم است. در حالی که محدودیت های سفر برای حفظ سلامت کانادایی ها هنوز وجود دارد، اداره مهاجرت کانادا به دنبال ایجاد برنامه هایی برای اقامت دائم افرادی است که قبلا در کانادا کار کرده اند.

معیار های واجد شرایط بودن کلاس تجربه کار کانادایی

برای واجد شرایط بودن کلاس تجربه کار کانادایی باید پروفایل مشخصات خود را به سیستم اکسپرس اینتری ارسال کنید. به شما براساس تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه امتیاز داده می شود.

در صورتی که شرایط اولیه را داشته باشید اداره مهاجرت کانادا به شما دعوتنامه اقامت دائم کانادا می دهد.

بعضی از شرایط اصلی کلاس تجربه کار کانادایی شامل:

_ داشتن 1.560 ساعت تجربه کار با حقوق در مشاغل مشخص که برابر است با یک سال کار تمام وقت یا دو سال کار نیمه وقت.

_ داشتن حداقل CLB 7 برای مشاغل مدیریتی یا حرفه ای کد ناک Oیا A یا داشتن CLB 5  در مشاغل فنی و ماهر کد ناک B.

سابقه شما در کانادا باید قابل قبول باشد یعنی سابقه کیفری نداشته باشید، و در خارج از استان کبک که سیستم مهاجرت خاص خود را دارد زندگی کنید.

حدود 90 درصد از مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی در کانادا زندگی و کار می کنند، اما این جز شرایط کلاس تجربه کار کانادایی نیست. با وجود محدودیت های سفر عبور از مرز برای مهاجران خارج از کشور سخت است.بعد از دریافت دعوتنامه قبولی چه کاری را باید انجام دهیم؟

بعد از دریافت دعوتنامه حدود 90 روز فرصت دارید که پرونده خود را به اداره مهاجرت کانادا بدهید یا دعوتنامه خود را رد کنید. اگر 90 روز شما بدون انجام هیچ کاری تمام شود دعوتنامه قبولی شما منقضی شده و شما دیگر در سیستم اکسپرس اینتری نیستید.

شما باید بررسی کنید که آیا هنوز واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی یا دیگر برنامه های اکسپرس اینتری که از آنها دعوتنامه دریافت کردید هستید یا نه. با تغییر وضعیت شما یا همسرتان امتیاز شما تغییر می کند که اداره مهاجرت کانادا می گوید: که بهتر است دوباره امتیاز خود را حساب کنید.

شرایطی که امتیاز شما را کم می کند شامل موارد زیر است:

_ شما دیگر پیشنهاد کاری معتبر ندارید.

_ شما دیگر دعوتنامه مهاجرت استانی را ندارید.

_ نمره آزمون زبان شما منقضی شده یا بعد از اینکه دوباره امتحان دادید کمتر شده است.

اگر امتیاز شما از کمترین امتیاز در آن قرعه کشی کمتر باشد، اداره مهاجرت کانادا به شما می گوید که دعوتنامه را رد کنید و دوباره وارد سیستم اکسپرس اینتری شده و در قرعه کشی بعدی شرکت کنید. هیچ تضمینی برای اینکه شما برای بار دوم دعوت شوید وجود ندارد، و این گزینه می تواند به معنای رد شما هم باشد.

 

chat