پرشین اپلای

وزیر مهاجرت کانادا: فریب کلاهبرداران را نخورید!

وزیر مهاجرت کانادا: فریب کلاهب 3 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات 

وزیر مهاجرت کانادا: فریب کلاهبرداران را نخورید!

کانادا یکی از برترین مقاصد مهاجرت و سفر در دنیاست و همه ساله میلیون ها نفر از سراسر جهان عازم کانادا می شوند. برخی از این افراد هنگام ارائه درخواست خود، به مشاوران و وکلای مهاجرت روی می آورند – برخی از این وکلا و مشاورین افراد صادق و امینی هستند و برخی از آنها هم دغلباز و گاهی اوقات با سوء استفاده از سیستم مهاجرت کانادا سر مردم کلاه می گذارند.

دولت کانادا همچنان به اقدامات خود در راستای ریشه کن کردن کلاهبرداران و حفاظت از متقاضیان مهاجرت و سفر به کانادا ادامه خواهد داد. ما تدابیری را برای تقویت سیستم مهاجرتی اتخاذ کرده ایم: از نظارت بیشتر بر درخواست ها تا کمپین هایی برای ارتقای آگاهی عموم در سراسر جهان. مهم تر از همه اینکه ما حدود 50 میلیون دلار برای مبارزه با کلاهبرداری ها طی سال های آتی اختصاص داده ایم و کالج جدیدی را برای بهبود نظارت بر وکلای مهاجرت و جلوگیری از اقدامات مجرمین تاسیس نموده ایم.    

کلاهبرداران مهاجرتی افرادی را هدف می گیرند که با صدق نیت قصد آمدن به کانادا را دارند. متاسفانه همه گیری کرونا فعالیت های مجرمانه و مشکل ساز را بدتر از قبل کرده است و شیوه های جدیدی را برای افراد دغلباز و خدعه گر جهت سوء استفاده از اعتماد موکلان مهاجرتی ایجاد کرده است. از این رو ما تلاش های خود را در راستای مبارزه با کلاهبرداران مهاجرتی دو چندان کرده ایم و بدینوسیله از تمام متقاضیان مهاجرت به کانادا یا بازدید از این کشور می خواهیم قبل از انجام هرگونه اقدامی مراتب زیر را در نظر داشته باشند:

کانادا همه درخواست ها را با یک متر و معیار می سجند و در نظر می گیرد – خواه این درخواست ها توسط خود متقاضیان ارائه شده باشند یا توسط نمایندگانشان (وکلایشان).

کانادا متقاضیان را ملزم به استخدام وکیل مهاجرت یا نماینده نمی کند.

متقاضیان بهتر است تنها وکلا و مشاورین مهاجرتی را استخدام کنند که دارای مجوز فعالیت هستند.

اداره مهاجرت کانادا صراحتا اعلام می کند که تمام درخواست ها از طریق وبسایت این اداره ارائه شوند.

مبارزه ا متقلبین و کلاهبرداران مستلزم این است که حواس همه ما جمع باشد. ما همچنان به محافظت از کانادایی ها و افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند ادامه خواهیم داد و همواره امنیت و سلامت سیستم مهاجرتی کانادا را صیانت خواهیم کرد.     

chat