پرشین اپلای

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا نیروی کار پذیرفت

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ن 3 سال قبل
میثم هادی پور میثم هادی پور - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا نیروی کار پذیرفت

منیتوبا حدود 207 مهاجر را دعوت کرد تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.  با این حساب استان منیتوبا در سال 2021 حدود 993 مهاجر را دعوت کرده.

این چهارمین قرعه کشی برنامه مهاجرت استانی امسال منیتوبا است. نیروی کار ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی از طریق سه برنامه زیر دعوت شدند:

_ نیروی کار ماهر منیتوبا

_برنامه آموزش بین المللی

_ نیروی کار ماهر خارج از کشور

تعداد دعوتنامه های قبولی و امتیاز پروفایل هادر برنامه مهاجرت مینتوبا کانادا به شرح زیر صادر شده است:

 

_ نیروی کار ماهر منیتوبا: 158 دعوتنامه قبولی با حداقل 457 امتیاز.

_ نیروی کار ماهر خارج از کشور: 21 دعوتنامه قبولی با حداقل 698 امتیاز.

_ برنامه آموزش بین المللی: 28 دعوتنامه قبولی بدون نیاز به پروفایل امتیازی.

در این قرعه کشی 5 دعوتنامه قبولی به متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری داده شد.

 

سومین قرعه کشی منیتوبا در سال 2021 برای برنامه مهاجرت استانی به شرح زیر بود. نیروی کار ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی از طریق سه برنامه زیر دعوت شدند:

_ برنامه نیروی کار ماهر در منیتوبا؛

_ برنامه آموزش بین المللی؛

_ برنامه نیروی کار ماهر خارج از کشور؛

تعداد دعوتنامه قبولی و پروفایل امتیازی منیتوبا به شرح زیر است:

 

_ نیروی کار ماهر منیتوبا: 240 دعوتنامه قبولی و حداقل 514 امتیاز.

_ نیروی کار ماهر خارج از کشور: 23 دعوتنامه قبولی و حداقل 676 امتیاز.

_ برنامه آموزش بین المللی: 33 دعوتنامه قبولی بدون نیاز به پروفایل امتیازی.

در کل 20 دعوتنامه قبولی به متقاضیان اکسپرس اینتری داده شد.اکسپرس اینتری منیتوبا

اکسپرس اینتری سیستمی برای مدیریت برنامه های نیروی کار ماهر کانادا است. دریافت دعوتنامه اقامت دائم از طریق برنامه اکسپرس اینتری با داشتن مدرک زبان امکان پذیر است. این گونه دعوتنامه ها از طرف اداره مهاجرت کانادا صادر می شود. به علاوه می توان وارد سیستم اکسپرس اینتری شد و از استانی مثل منیتوبا دعوتنامه دریافت کرد.

برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری باید واجد شرایط یکی از سه برنامه اکسپرس اینتری باشید. سپس طبق سیستم جامع امتیاز بندی براساس عواملی مثل سن، تجربه کاری،  تحصیلات و نمره آیلتس جنرال یا تف فرانسه امتیاز می گیرید.

مهاجران با بالاترین امتیاز از طریق قرعه کشی های منظم اکسپرس اینتری دعوتنامه هایی برای درخواست اقامت دائم دریافت می کنند.

در صورت دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی 600 امتیاز اضافی کسب می کنید. این امتیاز اضافی تضمینی برای دریافت دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم از اداره مهاجرت کانادا است.

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

 

اگر می خواهید وارد برنامه مهاجرت استانی منیتوبا شوید، باید پروفایل خودرا در سیستم این برنامه ثبت کنید. این کار باعث می شود که شما از طریق برنامه نیروی کار ماهر منیتوبا و نیروی کار ماهر خارج از کشور دعوتنامه قبولی دریافت کنید.

منیتوبا مهاجران را از نظر توانایی ها و قابلیت های انسانی و ارتباطاتشان با منیتوبا از 1000، امتیاز می دهد.

استان منیتوبا از طریق برنامه های نیروی کار ماهر منیتوبا و نیروی کار ماهر خارج از کشور می تواند مهاجرانی که نیازهای بازار کار این استان را رفع می کنند را انتخاب کند.

مهاجران در خارج از کشور باید از طریق دارا بودن فامیل نزدیک، تجربه کار و تحصیل قبلی در منیتوبا، دعوت از طریق برنامه های استخدام استراتژیک منیتوبا ارتباط خود با این استان را نشان دهند. برای واجد شرایط بودن در زمان اقدام برای مهاجرت، نیازی به اقامت در منیتوبا ندارید.

برای دریافت دعوتنامه از طریق برنامه نیروی کار ماهر منیتوبا باید پیشنهاد کار تمام وقت از یک کارفرمای معتبر در استان را داشته باشید.

فارغ التحصیلان بین المللی که تحصیلات خود را در منیتوبا به پایان رساندند، در صورت مهارت در شغل های مورد تقاضا، از طریق برنامه آموزش بین المللی می توانند دعوتنامه قبولی دریافت کنند.

 

صدور 27332 دعوتنامه در قرعه کشی اکسپری اینتری کانادا

 

کانادا قرعه کشی اکسپرس اینتری را برگزار کرد و چندین هزار نفر را برای اقامت دائم دعوت کرد.

کانادا در آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری برای 27.332 مهاجر دعوتنامه برای اقامت دائم صادر کرد.

اداره مهاجرت کانادا در تاریخ 13 فوریه 2021 برابر 25/11/99 مهاجران را از کلاس تجربه کار کانادایی دعوت کرد. در این قرعه کشی مهاجران حداقل 75 امتیاز نیاز داشتند.

این قرعه کشی شش برابر بزرگترین قرعه کشی اکسپرس اینتری بود، سال گذشته 5000 دعوتنامه قبولی در چهار قرعه کشی بین 18 نوامبر و 23 دسامبر صادر شد. کمترین میزان امتیاز مربوط  به قرعه کشی 16 می 2017 برابر 26/2/96 حدود 199 بود، که فقط نیروی متخصص فدرال دعوت شدند. سیستم اکسپرس اینتری در ژانویه 2015 ایجاد شد.

کانادا در قرعه کشی اکسپرس اینتری برای 654 مهاجر دعوتنامه مهاجرت استانی برای اقامت دائم صادر کرد، در مجموع 27.986 دعوتنامه قبولی این هفته صادر شد.

اداره مهاجرت کانادا از قانون تساوی استفاده کرد، مهاجرانی که حداقل 75 امتیاز داشتند، در صورتی که پروفایل اکسپرس اینتری را قبل از 12 سپتامبر 2020 در ساعت 15:31 ارسال کرده باشند، دعوتنامه دریافت می کنند.

 

این قرعه کشی نشان دهنده تعهدات کانادا برای پذیرش 401.000 مهاجر جدید در سال 2021 است. اداره مهاجرت کانادا طبق برنامه 2021-2023 از طریق برنامه اکسپرس اینتری 108.500 مهاجر را می پذیرد. تا سال آینده حدود 110.500مهاجر و تا سال 2023 حدود 113.750 مهاجر را می پذیرد. کانادا بیشتر از برنامه های نیروی کار ماهر فدرال که سیستم اکسپرس اینتری آن ها را مدیریت می کند، مهاجر می پذیرد. سیستم اکسپرس اینتری منبع اصلی پذیرش مهاجر کانادا در سالهای آینده است.

مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت کانادا گفت: اداره مهاجرت کانادا با دادن اقامت دائم به مهاجران در زمان کرونا به دنبال رسیدن به اهداف مهاجرتی خود است.

اداره مهاجرت کانادا به دنبال صدور دعوتنامه هایی برای اقامت دائم مهاجران اکسپرس اینتری تا پایان سال 2021 است. اداره مهاجرت کانادا و وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو به دنبال جذب استعدادهای جهانی که در خارج از کانادا هستند، می باشند تا شرایط کانادا بعد از کرونا بهبود پیدا کند.سیستم اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

اکسپرس اینتری یک برنامه مهاجرتی نیست، یک سیستم مدیریت برای مدیریت برنامه های مهاجرتی کانادا است: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی.

برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری، مهاجران باید واجد شرایط یکی از این برنامه ها باشند. مهاجران براساس سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و عوامل دیگر امتیاز می گیرند. مهاجرانی که دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت می کنند، 600 امتیاز اضافی که تضمینی برای دریافت دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم در قرعه کشی اکسپرس اینتری است را دریافت می کنند.

اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی را هر دو هفته یکبار برگزار می کند و مهاجران در سیستم اکسپرس اینتری را دعوت می کند، تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کانادا هنوز امسال قرعه کشی تمام برنامه ها که برنامه نیروی کار ماهر فدرال هم جزیی از آنها می باشد، را برگزار نکرده است. اما برای برنامه های مهاجرت استانی و کلاس تجربه کار کانادایی قرعه کشی های ویژه ای را برگزار کرده است.

کانادا در زمان شیوع کرونا برای پذیرش مهاجران اولویت بندی انجام می دهد. استانهای کانادا، مهاجران برنامه مهاجرت استانی را برای بازار کار محلی خود انتخاب کرده اند، اداره مهاجرت کانادا در بیانیه مطبوعاتی گفت: 90 درصد مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی در کانادا زندگی می کرده اند.

اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی برنامه اکسپرس اینتری را سه ماه بعد ازاولین قرنطینه کانادا در مارس 2020 ، برگزار کرد. از ماه سپتامبر قرعه کشی تمام برنامه ها هر دو هفته یکبار تا پایان سال برگزار شد. احتمالا اداره مهاجرت کانادا دوباره قرعه کشی همه برنامه ها را در سال 2021 انجام می دهد. در بیانه مطبوعاتی گفته شد، که اداره مهاجرت کانادا مهاجران برنامه اکسپرس اینتری را می پذیرد و به دنبال پذیرش نیروی کار ماهر خارج از کشور بعد از رفع محدودیت های سفر است.

چه کسی دعوت می شود؟

در اینجا یک مثال فرضی از شخصی که در قرعه کشی امروز دعوت شده را ذکر می کنیم:

مایا 30 ساله و متاهل است که در ماه می سال 2019 لیسانس خو را در کانادا گرفت. او مدیر یک رستوران در کانادا است. قبل از آمدن به کانادا در یک رستوان در خارج کشور کار می کرد. همسرش ویلیام 33 ساله یک سال است که به عنوان حسابدار در کانادا کار می کند. لیسانس خود را قبل از آمدن به کانادا گرفت. هردوی آنها آیلتس 6 در همه مهارت ها گرفتند. مایا به عنوان متقاضی اصلی وارد سیستم اکسپرس  اینتری شد. آنها با 437 امتیاز در زمان قرعه کشی اکسپرس اینتری در 13 فوریه شانس بالایی برای دریافت دعوتنامه قبولی داشتند.

chat