پرشین اپلای

10 شغل با بیشترین تقاضا در کانادا در سال 2021

10 شغل با بیشترین تقاضا در کان 3 سال قبل
میثم هادی پور میثم هادی پور - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

10 شغل با بیشترین تقاضا در کانادا در سال 2021

کانادا برای بهبود شرایط اقتصادی بعد از کرونا لیست مشاغل مورد تقاضا را اعلام می کند.

در آینده با رفع محدودیت ها و مقررات منع رفت و آمد ناشی از کرونا، شرایط اقتصادی کانادا بهتر خواهد شد.

با شیوع کرونا ماهیت تعداد زیادی از مشاغل تغییر کردند. بیشتر مشاغل فعال در کانادا از سیستم آنلاین و تماس ویدیویی استفاده کردند. مشاغلی که نیاز به حضور فیزیکی افراد دارند، اقدامات بهداشتی را طبق توصیه های دولت مثل استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی انجام می دهند.

با وجود تغییرات در شغلها تعداد زیادی از افراد شغل خود را از دست دادند. به علت محدودیت ها و منع رفت و آمد بعضی از شغل ها کاملا از بین رفتند. احتمالا این وضعیت در نیمه دوم سال 2021 تغییر کند.

بیش از دو سوم کارفرمایان کانادایی قصد استخدام کارگرانی را که به علت کرونا اخراج شده بودند را دارند، که خبرهای آن را در سایت موسسه گنجی اعلام کردیم.

Randstad Canada یک شرکت توسعه منابع انسانی، پیش بینی های خود را در مورد مشاغل برتر کانادا در سال 2021 اعلام کرد. این شرکت گفت مشاغل زیادی مورد تقاضا بوده و افرادی که مهارت تخصصی و آیلتس دارند، شانس استخدام دارند.

لیست مشاغل کانادا با بیشترین تقاضا در سال 2021

مشاغل زیر طبق گفته شرکت Randstand احتمالا دارای بالاترین نرخ پذیرش توسط کارفرماهای کانادایی را دارند:

امور مشتریان و خدمات پس از فروش

نیاز به افراد فعال در زمینه امور مشتریان و خدمات پس از فروش به علت کرونا افزایش یافته است. این افراد با مشتریان مضطرب سروکار دارند. این مشتریان انتظار داشته تا با شخصی واقعی که کار آنها را به درستی انجام می دهد صحبت کنند. مردم برای بازپرداخت حقوق، لغو خدمات یا کارهای اداری و ... نیاز به همچنین افرادی دارند.

مدیرفروش

اداره یک بیزینس در شرایط کرونا و رکود اقتصادی کار سختی شده و مدیران فروش در خط اول شرکت ها می باشند. سود دهی بیزینس ها در کانادا کم شده و نیازمند افراد بهتری برای فروش است. نحوه مدیریت شرکت ها مانند 5 سال گذشته نخواهد بود و نیازمند تغییرات عمده ای است.

پرستار و پزشک

در حال حاضر کمبود کادر درمانی در کانادا وجود دارد. با شیوع کرونا و نیاز بیماران به مراقبت های ویژه، پرستاران و پزشکان بیشتری مورد نیاز است. احتمالا کانادا تا سال 2022 به 60.000 نیروی درمانی نیاز دارد که بخشی از آن برای کمک به سالمندان در کانادا می باشد.

نیروی متخصص

در کل کانادا نیروی متخصص مورد نیاز است.  کارفرمایان برای موقعیت ها و شغلهای مختلف به استخدام کارگران می پردازند. این افراد باید حداقل مدرک دانشگاهی و آیلتس داشته باشند.

مهندس برق

شرکتهای مختلف برای ارتباطات خود و فعالیت در زمان کرونا به سیستم برق وابسته هستند. تقاضا برای استخدام مهندسان برق که علاوه بر مهارت های فنی، مهارتهای ارتباطی و مهارت نوشتن را داشته باشند، افزایش یافته است.

مهندس نرم افزار

به دو علت نیاز به مهندس نرم افزار وجود دارد: کار در خانه و گسترش تجارت الکترونیکی. افرادی که برنامه نویس بوده و وبسایت یا اپلیکیشن موبایل را طراحی می کنند، در کانادا استخدام می شوند. تخصص های مورد نیاز عبارت اند از: جاوااسکریپت، اس کیوال سرور، ابرداده، آی تی، معماری داده ها، تحلیلگر امنیت داده، مدیر داده، مهندس نرم افزار، توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل، مدیر امنیت شبکه، تحلیلگر سیستم، مدیر امنیت، برنامه نویس کامپیوتر، توسعه دهنده بلاک چین، مدیر بانک اطلاعاتی، مهندس سخت افزار، توسعه دهنده وب، مهندس شبکه.

حسابدار

به علت بی ثباتی مالی حسابدارن مورد نیاز هستند. حسابدارن در مورد نحوه استفاده از کمک های مالی دولت و تخفیف مالیات به مشاغل مشاوره می دهند. آنها به مشاغل کمک کرده تا در مورد رشد، تصمیمات مهمی بگیرند. حسابرس خبره، حسابرس و حسابداران جزو این گروه ها هستند.

مدیریت منابع انسانی

در زمان شیوع کرونا مدیران منابع انسانی سیستم کار از راه دور و برنامه های مراقبت بهداشتی و ایمنی را توسعه می دهند. آنها مسئول حفظ روحیه کارمندان در این شرایط سخت هستند.

مشاور مالی

با شیوع کرونا افراد زیادی امنیت مالی و اقتصادی را از دست داده که نیاز به مشاور مالی دارند. مشاوران به افرادی که در پرداخت وام یا اجاره، بدهی داشته یا مشکل دارند، مشاوره می دهند.

بخش فناوری و تکنولوژی های تک

در زمان کرونا و قبل از آن، کمبود نیروی کار فناوری وجود دارد. برنامه های مهاجرتی در انتاریو و بریتیش کلمبیا به جذب نیروی کار فناوری می پردازند. مهاجران باعث رشد بخشهای فناوری شده اند. نیروهای با استعداد فناوری در تورنتو، ونکوور و مونترال مورد تقاضا هستند.

اگر برای کاریابی در کانادا نیازمند مشاوره هستید ابتدا بخش کاریابی را جستجو و سپس رزومه خود را از طریق لینک های زیر سایت ارسال فرمایید.

chat