پرشین اپلای

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان 3 سال قبل

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان از سالهای گذشته به دلیل کیفیت سیستم آموزشی این کشور صنعتی، بسیار مورد توجه داوطلبان تحصیل در اروپا واقع شده است. تحصیل در آلمان به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به تحصیل رایگان و ارائه کیفیت مطلوب آموزشی و امکانات رفاهی قابل توجه اشاره کرد. کشور آلمان در واقع قطب صنعتی قاره اروپا محسوب می شود و از نفوذ بسیار زیادی به لحاظ اقتصادی و تجاری بر کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار است. اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه های معتبر و استاندارد آلمان به متقاضیان ادامه تحصیل در سطح بسیار خوب آموزشی ارائه می شود. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی پرشین اپلای با هدف راهنمایی بهتر و بیشتر علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کشور متمدن آلمان تهیه و نگارش شده است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

تحصیل در مقطع کارشنسی ارشد در آلمان به چه زبانی می باشد؟

هزینه های تحصیل در آلمان چقدر می باشد؟

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

در تمام کشورهای جهان ارائه مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر آلمان به معنی روشنفکری و سطح بالای توانایی علمی و عملی افراد تلقی می شود. آلمان به دلیل سطح کیفیت پژوهش های دانشگاهی و توانایی تحقیقاتی در جهان شهرت بسیار زیادی دارد زیرا بخش بزرگی از متفکران و بزرگان علم پزشکی و فلسفه و مهندسی در جهان از این کشور معرفی شده اند. سالانه بیش از 200 هزار دانشجوی بین المللی در کشور آلمان که پنجمین رتبه از نظر تحصیلی در جهان است مشغول به تحصیل در مقاطع کارشناسی تا دکتری می باشند.

برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان ارائه مدرک کارشناسی در قدم اول بسیار مهم است و اگر مدرک تحصیلی شما از دانشگاه غیر سراسری صادر شده باشد باید دارای سوابق تحصیلی فوق العاده باشید. تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک B2 یا B1 با توجه به درخواست دانشگاه مورد نظر اهمیت دارد اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کارشناسی ارشد در آلمان وجود دارد. کارشناسی ارشد در آلمان به مدت 2 سال به طول می انجامد و شامل 4 ترم تحصیلی می باشد که باید واحدهای مشخص گذرانده شود.

سال تحصیلی در آلمان از اوایل اکتبر آغاز می شود و معمولاً تا پایان سپتامبر سال بعد به اتمام می رسد. خوب است بدانید در حال حاضر بیش از 13000 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی و در رشته های گوناگون در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آلمان به متقاضیان ارائه می شود. تحصیل کارشناسی ارشد در یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان با هزینه بسیار مقرون به صرفه امکان پذیر است که بزرگ ترین مزیت تحصیل در آلمان محسوب می شود.

اخذ پذیرش برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان نیازمند دریافت ویزای تحصیلی و جواز اقامت موقت می باشند؛ مرحله اول برای دریافت ویزای تحصیلی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر کشور آلمان می باشد. برای اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در آلمان نیازمند تهیه و ارائه مجموعه ای از مدارک باشید که در لیست زیر توضیح داده می شود:

1.      مدارک شناسایی کشور مبدا مانند شناسنامه و کارت ملی با کپی

2.      ارائه 6 قطعه عکس پاسپورتی جدید که با زمینه سفید باشد.

3.      ارائه توصیه نامه از اساتید گذشته فرآیند اخذ پذیرش را تسریع می کند.

4.      ارائه آخرین مدرک دانشگاهی که در این مورد مدرک کارشناسی می باشد.

5.      ارائه ریز نمرات دوره کارشناسی همراه با ترجمه رسمی مدارک کارشناسی

6.      ارائه انگیزه نامه مستند سبب تسهیل فرآیند اخذ پذیرش خواهد شد.

در نظر داشته باشید که با توجه به رشته تحصیلی و ویزای درخواستی مدارک لیست فوق می تواند دچار تغییرات شود که توسط سفارت به متقاضی اعلام خواهد شد.

بررسی هزینه تحصیل در کشور آلمان

بزرگ ترین مزیت تحصیل در آلمان بحث هدف مند بودن سیستم آموزشی این کشور در جهت ارائه آموزش عالی قابل دسترس برای تمام اقشار جامعه می باشد. تحصیل در دوره کارشناسی در آلمان به طور کامل رایگان است و تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور در بیش از 80٪ رشته های تحصیلی به صورت رایگان انجام می شود. تنها پرداخت هزینه های جانبی مانند بیمه و استفاده از خدمات سلف دانشگاه برای دانشجویان الزامی است که حدود 500€ (یورو) سالانه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

لازم به ذکر است که امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در آلمان وجود دارد که برای مدت 20 ساعت در هفته مجوز صادر می شود. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان به راحتی می توانند با مدارک تحصیلی خود در تمام کشورهای متمدن جهان در مشاغل ایده آل و سطوح بالای فنی و مدیریت مشغول به کار شوند.

مدارک فارغ التحصیلی آلمان در وزارت علوم ایران مورد قبول واقع می شود و نگرانی از این بحث برای متقاضیان تحصیل در آلمان وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های مهاجرت به آلمان یا اطلاع از هزینه زندگی در آلمان با وکلای مجرب و کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه تخصصی در زمینه اخذ انواع ویزا همراه و راهنمای شما در مسیر دشوار مهاجرت می باشند.

سوالات پر تکرار در خصوص تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

متقاضیان تحصیل فوق لیسانس در آلمان سوالات زیر را مطرح می نمایند:

تحصیل فوق لیسانی در آلمان چگونه است؟ برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان ارائه مدرک کارشناسی در قدم اول بسیار مهم است و اگر مدرک تحصیلی شما از دانشگاه غیر سراسری صادر شده باشد باید دارای سوابق تحصیلی فوق العاده باشید. تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک B2 یا B1 با توجه به درخواست دانشگاه مورد نظر اهمیت دارد.

سال تحصیلی در آلمان از چه زمان تا چه زمانی می باشد؟ سال تحصیلی در آلمان از اوایل اکتبر آغاز می شود و معمولاً تا پایان سپتامبر سال بعد به اتمام می رسد. خوب است بدانید در حال حاضر بیش از 13000 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی و در رشته های گوناگون در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آلمان به متقاضیان ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز پذیرش فوق لیسانس در آلمان چیست؟ مدارک شناسایی کشور مبدا مانند شناسنامه و کارت ملی با کپی، ارائه 6 قطعه عکس پاسپورتی، توصیه نامه از اساتید و ارائه انگیزه نامه مستند سبب تسهیل فرآیند اخذ پذیرش خواهد شد. ارائه ریز نمرات دوره کارشناسی همراه با ترجمه رسمی مدارک کارشناسی نیز ضروری است.

هزینه تحصیل در آلمان چقدر می باشد؟ بزرگ ترین مزیت تحصیل در آلمان بحث هدفمند بودن سیستم آموزشی این کشور در جهت ارائه آموزش عالی قابل دسترس برای تمام اقشار جامعه می باشد. تنها پرداخت هزینه های جانبی مانند بیمه و استفاده از خدمات سلف دانشگاه برای دانشجویان الزامی است که حدود 500€ (یورو) سالانه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

آیا دانشجو کارشناسی ارشد در آلمان اجازه کار دارد؟ امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در آلمان وجود دارد که برای مدت 20 ساعت در هفته مجوز صادر می شود.

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat