پرشین اپلای

کالج Kecskemet مجارستان

کالج Kecskemet مجارستان 3 سال قبل

کالج Kecskemet مجارستان

دانشجویان در حال تحصیل در کالج Kecskemet مجارستان در واقع به صورت کاملا تخصصی و با کیفیت آموزشی برتر در برنامه های اقتصاد و مدیریت بازرگانی تحصیل می کنند. دانشجویان در این دانشگاه مجارستان می توانند رشته یا برنامه تحصیلی مورد علاقه خود را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انتخاب و ادامه تحصیل دهند. از جمله امتیازات تحصیل در این دانشگاه تحصیل دروس به زبان انگلیسی است. به همین دلیل دانشجویان برای درخواست پذیرش تحصیلی از این دانشگاه نیازمند ارائه مدرک زبان معتبری هستند.

از جمله برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی کالج Kecskemetمی توان به مهندسی علوم کامپیوتر، توریسم و کاترینگ، تجارت و بازاریابی، مدیریت بازرگانی بین المللی، مدیریت و مدیریت بازرگانی اشاره نمود. هموطنان عزیز می توانند با مراجعه حضوری یا تماس با موسسه پرشین اپلای و مشاوره با کارشناسان ما در جریان قوانین و شرایط مهاجرتی سال 2020 قرار گیرند.

شرایط تحصیل در کالج Kecskemet مجارستان

در ابتداء لازم است که کلیه متقاضیان تحصیل در کالج Kecskemet این نکته را مدنظر قرار دهند که مهلت درخواست پذیرش برنامه های لیسانس (BA و BSc) 31 می هر سال می باشد. اما فرآیند درخواست از این کالج مجارستانی نیز شرایط خاص خود را دارد و متقاضیان برای شروع درخواست خود بایستی از طریق وب سایت این کالج اقدام نمایند. برای این کار ابتداء فرم درخواست را دانلود و آن را تکمیل کرده و سپس به همراه اسکن کپی اسناد و مدارک دیگر به آدرس ایمیل دانشگاه ارسال نمایند. اما شرایط و مدارک درخواست از کالج Kecskemet بدین ترتیب می باشد:

1.      فرم درخواست تکمیل شده

2.      کپی برابر اصل مدرک دیپلم متوسطه به همراه ریز نمرات تحصیلی

3.      گواهی دانش زبان انگلیسی TOEFL IBT یا IELTS  

4.      رزومه (CV) به زبان انگلیسی

5.      کپی برابر اصل پاسپورت معتبر

6.      قطعه عکس پاسپورتی جدید

7.      رسید انتقال بانکی هزینه ثبت نام در حدود 100€

اما در پایان ذکر چند نکته نیز مهم است. اولا فرم درخواست بایستی با حرف بزرگ و کامل تکمیل شده و بهمراه مدارک دیگر ارسال شود. ثانیا دقت کنید که هزینه ثبت نام در واقع مبلغ غیرقابل برگشت محسوب می شود و چه در صورت قبول و چه رد درخواست پس داده نمی شود. ثالثا از قبل کلیه مدارک ارائه شده باید به زبان انگلیسی رسما ترجمه و ارسال شود.

شرایط ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به مجارستان

معمولا افرادی که قصد مسافرت به کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) یا ناحیه شنگن مثل مجارستان را دارند نیازمند اخذ ویزاهای شنگن هستند. این نوع ویزاها موسوم به ویزای نوع C بوده و اعتبار آن فقط تا 3 ماه می باشد. اما از آنجایی که دوره تحصیلی دانشجویان در کشور مجارستان بیش از 3 ماه است پس بنابراین آنها نیازمند اخذ ویزای اقامت بلند مدت یا ویزای نوع D مجارستان هستند. این نوع ویزا را فقط می توان از طریق مراجعه به سفارت کشور مجارستان و پس از مرحله اخذ پذیرش دانشگاهی درخواست نمود.

مراحل کلی فرآیند اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

معمولا مدت زمان رسیدگی به این ویزا از زمان تحویل درخواست تا زمان اعلام نتیجه حدودا تا 1 ماه طول می کشد. همچنین امتیاز ویژه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیز امکان کار دانشجوئی در این کشور اروپایی می باشد. اما برای درخواست ویزای مذکور تهیه و تحویل مدارک ذیل توسط دانشجو الزامی است:

1.      کپی فرم درخواست آنلاین تکمیل شده

2.      پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه

3.      تعداد 4 قطعه عکس پاسپورتی

4.      بلیط های پرواز رفت و برگشت معتبر - دارای نام ایرلاین یا شرکت هواپیمایی، شماره پرواز و تاریخ سفر

5.      بیمه درمانی مسافرتی با پوششی به ارزش 30000€

6.      رضایت نامه والدین برای متقاضیان کم سن

7.      کاور لتر جهت بیان هدف سفر، انگیزه برای انتخاب دانشگاه مورد نظر در مجارستان و اهداف پس از اخذ بورسیه

8.      گواهی تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی در مجارستان

9.      نامه پذیرش از کالج Kecskemet مجارستان

10. رسید هزینه ویزا

11. مدرک سکونتی

هزینه تحصیل در کالج Kecskemet مجارستان

کلا هزینه های تحصیلی در کالج Kecskemet مجارستان را می توان به 3 بخش تقسیم بندی کرد. بخش اول هزینه ها مربوط به هزینه های درخواست پذیرش، بخش دوم متعلق به شهریه ها و بخش سوم در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان می باشد. هزینه درخواست در کالج Kecskemet مجارستان به هنگام درخواست پذیرش از این کالج از دانشجویان اخذ شده و معمولا در حدود 100€ (یورو) می باشد. نکته مهم در این رابطه عدم برگشت پذیری وجه در صورت امتناع و یا رد درخواست می باشد. اما بر طبق اعلام دانشگاه، شهریه های ترمی دانشجویان لیسانس تمام وقت در این کالج حدود 1900€ (یورو) می باشد.

اما در بحث هزینه های زندگی باید توجه کرد که این هزینه ها در کشور مجارستان بسیار ارزان و مقرون به صرفه تر از دیگر نقاط اروپا است. برآوردهای کارشناسی نشانگر این واقعیت است که کل هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان (بوداپست) در حدود 520€ (یورو) می باشد. هزینه های زندگی در کشور مجارستان شامل طیف وسیعی از هزینه ها را از اجاره خانه گرفته تا هزینه حمل و نقل و … را شامل می شود. برخی از این هزینه ها به واحد یورو و فورنیت عبارتند از:

آیتم ها

یورو

فورنیت

حمل و نقل ماهیانه

4.41 تا 5.88€

1500 تا HUF2000

بلیط اتوبوس

1.09€ 

HUF370

یک عدد نان

1.03€ 

HUF350

نوشابه

0.59€ تا 0.88€

200 تا HUF300

لیتر شیر

0.59€ 

HUF200

هزینه ماهیانه بیمه مسافرتی

14.69 تا 29.39€ 

5000 تا HUF10000

غذا

5.88 تا 14.69€

2000 تا HUF5000

هزینه خوابگاه

88.16 

HUF30000

 

بورسیه تحصیلی و کار دانشجویی در مجارستان

اما پس از اطلاع درباره انواع هزینه های تحصیلی در کالج Kecskemet مجارستان، سوال اینجا است که دانشجویان چگونه می توانند از عهده این هزینه ها برآیند؟ در این مورد دانشجویان متقاضی دو راه پیش رو دارند. اولین راه استفاده از فرصت بورسیه تحصیلی کالج Kecskemet مجارستان می باشد. این بورسیه توسط دولت مجارستان و از سال 2013 آغاز شده است. هدف اصلی از اعطای این بورسیه نیز افزایش تعداد دانشجویان خارجی در مجارستان و ترغیب موسسات آموزش عالی مجارستان جهت جذب دانشجویان خارجی نخبه می باشد.

اما راه دوم برای جبران هزینه های تحصیلی در کشوری مثل مجارستان استفاده از فرصت کار دانشجوئی در این کشور می باشد. در حقیقت ویزای اقامت دانشجویی مجارستان این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد که تا 24 ساعت در هفته کار بکنند. با توجه به توضیحات داده شده درباره شرایط تحصیل در مجارستان و مخصوصا کالج Kecskemet مجارستان اگر شما نیز مایل تحصیل در این کالج هستید، توصیه می شود که برای دریافت آسان و اعزام دانشجو به مجارستان 2020 حتما با موسسه پرشین اپلای در ارتباط باشید.

 

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat