پرشین اپلای

بهترین دانشگاههای چک

بهترین دانشگاههای چک 6 ماه قبل


بهترین دانشگاههای چک

تحصیل در کشور جمهوری چک، امروزه به عنوان مقصد تحصیلی، مورد توجه دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا قرار گرفته است. دانشگاه های این کشور دارای اعتبار بین المللی بوده و مدارک اخذ شده از آنها مورد تایید کشورهای بسیاری قرار گرفته است. به گونه ای که در حال حاضر، دانشجویان خارجی زیادی، از کشورهای مختلف در حال تحصیل در دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف هستند. در برخی دانشگاه های آن، که عنوان بهترین دانشگاه های چک را دریافت کرده اند، کیفیت آموزشی بسیار بالاست. تحصیل در بهترین دانشگاه ای چک، معمولا به زبان ملی آن کشور یعنی زبان چکی صورت می گیرد. اما با این وجود برنامه های آموزشی به زبان های متفاوت دیگر نیز، در واحد های آموزش عالی این کشور ارائه می شوند.

بهترین دانشگاههای چک :

معرفی دانشگاه چارلز

اولین دانشگاه این کشور، که در شمار بهترین دانشگاه های چک قرار گرفته است دانشگاه چالز می باشد. این واحد آموزشی با داشتن قدمتی زیاد، در رتبه بندی QS حائز رتبه ی 314 شده است. دانشگاه چالز، بزرگترین دانشگاه در کشور چک می باشد که حدود 43000 دانشجو در آن، مشغول ادامه ی تحصیل هستند. این دانشگاه با داشتن 17 دانشکده در رشته های مختلف علوم پزشکی، داروسازی، مهندسی و هنر و… در حال فعالیت است. تحصیل در دانشگاه چالز، به زبان چکی، انگلیسی و نیز سایر زبان های دیگر در رشته های متنوع امکان پذیر است. این دانشگاه در شهر پراگ، که پایتخت کشور چک نیز می باشد، قرار دارد.

معرفی دانشگاه فنی– مهندسی چک:

این واحد یک مرکز تحقیقاتی قدیمی و قوی در کشور چک می باشد و دارای عنوان قدیمی ترین دانشگاه فنی– مهندسی در این کشور است. این دانشگاه دارای 22000 دانشجوی مشغول به تحصیل در 8 دانشکده می باشد. دانشگاه فنی-مهندسی در رتبه بندی QS در جایگاه 491 قرار گرفته است.

معرفی دانشگاه مارسالیک:

سومین دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های چک می باشد. این دانشگاه واقع در شهر برنو است و به عنوان یکی از برترین مراکز آموزش و تحقیقات در سطح اروپا نیز شناخته می شود.

معرفی دانشگاه صنعتی برنو:

این دانشگاه با داشتن 23000 دانشجوی مشغول به تحصیل در 8 دانشکده و 3 واحد آموزشی دیگر منشعب از دانشگاه، در میان 650 دانشگاه برتر بر اساس رتبه بندی QS قرار گرفته است .

معرفی دانشگاه پالاکی:

چهارمین و آخرین دانشگاه در فهرست بهترین دانشگاه های چک می باشد که در سال 1573 در شهر اولوموتس بنا نهاده شد. از لحاظ قدمت، این واحد آموزشی دومین دانشگاه قدیمی در این کشور می باشد. دانشگاه فوق با داشتن 250 برنامه تحصیلی در دوره ی تحصیلات دانشگاهی، در شمار بهترین دانشگاه های چک، قرار می گیرد و تعداد دانشجویان این واحد آموزش عالی در حدود 23000 نفر برآورد شده است. زبان اصلی آموزش در دانشگاه فوق، زبان چکی است. اما با سایر زبان های خارجی دیگر نیز، برنامه های آموزشی ارائه می شوند تا دانشجوی بین المللی امکان ادامه تحصیل در این واحد دانشگاهی را داشته باشد.

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک : شهر پراگ بزرگترین شهر و پایتخت کشور جمهوری چک چهاردهمین شهر بزرگ اروپا می باشد. دانشگاه مشهور و بزرگ چارلز در این شهر واقع گردیده است .البرت انیشتین چندین سال در این دانشگاه تدریس کرد.دانشگاهی با قدمت ششصد سال با بیش از پنجاه هزار دانشجو.

تحصیل در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و چکی امکان پذیر است.

دانشگاه چارلز جمهوری چک

تحصیل به زبان چکی در اکثر رشته ها رایگان می باشد .برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان ایلس 6 مورد نیاز است. ددلاین ثبت نام در این دانشگاه برای ترم تابستان 15 اکتبر برای ترم زمستان 15 جولای می باشد.طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس 3 سال – فوق لیسانس 2 سال و دکترا 3 ساله می باشد. این دانشگاه دارای 5 دانشکده پزشکی است که مورد تائید وزارت بهداشت می باشد و تحصیل زیر شاخه های پزشکی در این دانشگاه بصورت پیوسته می باشد. برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در ابتدا یکسال دوره کالج گرفته خواهد شد تا دانشجویان کاملا برای ازمون ورودی این دانشگاه اماده گردند.

آخرین مهلت در خواست :

مهلت های کاملا نهایی برای نامزدی و ارائه برنامه های آنلاین در ثبت آنلاین ما عبارتند از:

برای ترم زمستان: 15 ژوئن

برای ترم تابستان: 31 اکتبر

ساختار مطالعات دانشگاهی

• مدرک کارشناسی (معمولا 3 سال)

• مدرک کارشناسی ارشد (معمولا 2 سال)

• Ph.D 3-4 سال

یا

• دوره کارشناسی ارشد مدرک (5-6 سال) – در مورد پزشکی عمومی، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق، روانشناسی، آموزش معلم برای مدارس ابتدایی، کلیسای کاتولیک.

• Ph.D  3-4 سال

 

نظرات 0


درباره نویسنده

بهترین دانشگاههای چک