پرشین اپلای

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا یک سال قبل
میثم هادی پور
میثم هادی پور
کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

پایتخت کشور کانادا اتاوا می باشد جمعیت کشور کانادا ۳۲٫۵۰۷٫۸۷۴ نفر و زبان رسمی این کشور انگلیسی است و حدود 62% جمعیت کشور کانادا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و 25% دیگر به زبان فرانسه و 10% از مردم هر دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند .

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

زبان تحصیل در کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است .

در رابطه با تحصیل در کانادا روش های مختلف دانشگاهای مختلف و همچنین در مقاطع مختلف شرایط برای تحصیل وجود دارد به عنوان مثال، برای رای گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع فوق لیسانس نمره ی زبان ایلتس باید حداقل ۶ و نیم و در مقاطع بالاتر و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نمره ی زبان باید ۶ و نیم الی ۷ باشد.

از آن جایی که کشور کانادا از جمله کشور هایی است که در زمینه ی سرمایه گذاری در امر تحصیل و بورسیه های تحصیلی بسیار فعال است سالانه بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از جای جای جهان و کشور های گوناگون جهت ادامه ی تحصیل به کشور کاناد می آیند . کیفیت بالای سیستم آموزشی در کشور کانادا باعث شده رشته های دانشگاههای بیشتری را هم ساپورت کند و به تبعیت متقاضیان بیشتری داشته باشد .

زبان برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

برای پذیرش در دانشگاههای کانادا در مقطع لیسانس داشتن مدرک پیش دانشگاهی ( ۱۲ سال تحصیل در دوران دبیرستان ) الزامی بوده و داشتن مدرک زبان از ضروریات پذیرش نمی باشد .

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

ارائه کلیه مدارک تحصیلی از جمله مدرک لیسانس وریز نمرات و اگر مقطع فوق لیسانس را در ایران گذرانده اید و یا در حال خواندن ان هستید هر مدرکی که در خصوص آن هست از جمله ریز نمرات و یا ارائه ی مدرک آن ضروری است . در این مرحله نیز باید تمام مدارک خود را به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه کنید .

و اما مدرک زبان که اکثرا نمره ی حداقلی کسب شده در آزمون آیلتس است و بعضا برخی دانشگاهها مدرک و نتیجه ی آزمون را از خود مرکز دریافت می کنند که در این زمینه باید بسته به شرایط خاص دانشگاه مورد نظر ، تحقیقاتی صورت گیرد .

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

متقاضیان محترم مقطع دکتری برای کشور کانادا ، ضمن اینکه تمام مدارک فوق از جمله ( مدارک تحصیلی ، ریز نمرات ، انگیزه نامه و توصیه نامه ) را ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا فرانسوی باید ارائه دهند ؛ باید دارای رزومه ی قوی تری نسبت به مقاطع پایین تر داشته باشند ، که می تواند شامل مقاله های چاپ شده در ژورنال هایی با ایمپکت های بالا ، تالیفات و دارای مقالات چاپ شده در داخل و شرکت در سمینارهای بین المللی و از این قبیل باشند.

نمره ی زبان برای دانشجویان متقاضی کشور کانادا در مقطع دکتری در آزمون آیلتس باید حداقل ۶ باشد . بدیهی است اگر متقاضی مدارک آزمون های زبان دیگر همچون تافل و …… و همینطور دارای مدرک زبان فرانسوی باشد می تواند در برخی دانشگاهها شانس بیشتری داشته باشد .

نظرات 0

chat