پرشین اپلای

تحصیل در مقطع دکترا تحصیل در مقطع دکترا:

   شرایط پذیرش:

      ·         معدل لیسانس و فوق لیسانس بالا
·          برای اکثر دانشگاه ها جهت قبول دانشجو در مقطع دکترا  داشتن لیسانس و فوق لیسانس مرتبط با رشته انتخابی نیاز است اما در بعضی دیگر از دانشگاه ها کافیست رشته انتخابی با مقاطع گذرانده شده سنخیت داشته باشد.
·         تسلط به زبان  انگلیسی در حد آیلتس 6.5 یا 7 : ( در بعضی از دانشگاه ها داشتن آیلتس نیاز است و در بعضی دیگر  میزان دانش زبان دانشجو توسط سوپروایزر طی مصاحبه ارزیابی می شود.
·         داشتن پروپوزال قوی و استاندارد
·         داشتن رزومه خوب و پر بار
·         مقالات ISI  
·         داشتن تالیف یا ترجمه کتاب حتما تاثیر مثبتی در انتخاب سوپروایزر دارد.

     روال کار:

ابتدا اسکن مدارک بصورت انگلیسی (در صورت موجود نبودن به زبان فارسی) ،برای وکلا در چند کشور جهت بررسی اولیه توسط موسسه ارسال میشود. پس از اعلام نظر وکیل مبنی بر قبولی پرونده، توسط موسسه قراردادی با وکیل شما در اروپا یا کانادا منعقد می گردد. سپس بعد از رایزنی و انعقاد قرارداد با وکیل ،بر همان اساس قراردادی با متقاضی توسط موسسه بسته خواهد شد. در این مرحله کل مدارک اشاره شده در بالا  به زبان انگلیسی ترجمه و در اختیار وکیل قرار میگیرد. وکیل شما از طریق رایزنی ،مکاتبه و یا حضور در دانشگاه ها  با چندین سوپروایزر و پروفسور وارد مذاکره شده و پس از جلب نظر و موافقت آنها مبنی بر انتخاب شما بعنوان دانشجو، مکاتبات اصلی و پروسه اداری را با دانشگاه انجام میدهد. از طرفی  سوپروایزر شما با هماهنگی قبلی، مصاحبه ای تحت عنوان ارزیابی و همچنین بررسی سطح علمی و تسلط شما به زبان را از طریق اسکایپ انجام خواهد داد. پس از انجام مراحل فوق و مثبت بودن مصاحبه، پذیرش شما صادر خواهد شد. نوع پذیرش شما بستگی به مدارک ارسالی و مصاحبه انجام شده دارد و سرانجام منجر به اخذ Fund یاscholarship  برای دانشجو خواهد شد. البته تعدادی از سوپروایزر ها به همان مدارک اکتفا میکند و مصاحبه ای انجام نمی دهند. میانگین زمان بندی پروسه کار هشت ماه به بالا است.در صورت ضعیف بودن پروپوزال دانشجو ، وکیل میتواند به تقویت مدارک دانشجو کمک کند.