پرشین اپلای

آزمون GREآزمون GRE چیست؟

آزمون جی آر ای یک نوع آزمون به زبان انگلیسی است که توسط متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور آمریکا را دارند باید گذرانده شود.

ساختار آزمون GRE

مدت زمان آزمون جی آر ای حدودا سه ساعت می باشد. این آزمون دارای سه بخش می باشد.

بخش verbal

هدف از این بخش سنجش توانایی تجزیه و تحلیل و ارتباط میان کلمات و جملات می باشد. در این بخش همچنین درک موضوع و پاسخ به سوالات مورد ارزیابی قرار می گیرد.

بخش کمی

در این بخش آزمون، علت یابی و درک و استدلال فرد در ریاضی، هندسه و تجزیه تحلیل کمی داده ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

بخش نگارش تحلیلی

در این بخش بیان کردن ایده ها به صورت مشخص و تحلیل آن ها مورد سنجش قرار می گیرد.لازم به ذکر است در بخش نوشتاری آزمون جی آر ای نوشته باید بدون غلط املایی و گرامری باشد.

همچنین نقطه، ویرگول و سایر علائم نگارش در نوشتن باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این جهت کسب نمره بهتر از جملات و ساختارهی متنوع می توان استفاده نمود.

تفاوت آزمون جی آر ای و آزمون آیتلس یا تافل

آزمون جی آر ای بر عکس آزمون آیتلس یا تافل که هدف از برگزاری آن سنجش سطح توانایی های زبان متقاضی می باشد یک تست است که توانایی های تحلیلی متقاضی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

در واقع هدف از این آزمون این است که متقاضی بتواند در مورد یک موضوع استدلال نموده و از دیدگاه انتقادی آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

بر این اساس جهت موفق شدن در این آزمون متقاضی موظف است تکنیک ها و روش های مختلف جهت پاسخگویی به انواع مختلف سوالات این آزمون را کسب نماید.

نکته ای که در خصوص این آزمون مورد توجه کمیته پذیرش دانشگاه مقصد مورد توجه قرار می گیرد این است که این آزمون توانایی های تحلیلی و استنباطی متقاضی را بدون در نظر گرفتن محل تحصیل، معدل، نوع دانشگاه متقاضی و... مورد ارزیابی قرار داده و بر این اساس به گزینش افراد می پردازد.

بر این اساس بر خلاف آزمون تافل یا آیتلس که تنها یک تست جهت بخش زبان انگلیسی افراد جهت ورود به دانشگاه می باشد و متقاضی با کسب حد نصاب نمره لازم هر دانشگاه می تواند.

جهت اخذ پذیرش آن دانشگاه اقدام نموده و موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شود، آزمون جی آر ای آزمونی است که تنها سنجش سطح دانش زبانی فرد در آن مدنظر نبوده و...

همانطور که اشاره شد توانایی های علمی فرد مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

موفقیت در آزمون GRE

جهت کسب نمره بالا در آزمون جی آر ای داوطلب نیازمند تلاش و صرف وقت کافی جهت مطالعه و کسب مهارت لازم در بخش های مختلف آن می باشد.

داشتن دایره لغات بالا در بخش وربال آزمون جی آر ای داوطلب را در کسب نمره بالاتر بسیار یاری خواهد داد.

در بخش تحلیلی نیز با تمرین و حل انواع مختلف سوالات این بخش می توان به مهارت کافی دست یافت.

بر این اساس بر خلاف آزمون آیتلس که در آن دانش زبانی تنها فاکتور مورد نیاز جهت کسب نمره بالا  نمی باشد،

در آزمون جی آر ای دانش زبانی و توانایی تجزیه و تحلیل و مهارت داوطلب در این خصوص  بسیار پر اهمیت می باشد و یکی از فاکتورهای بسیار مهم جهت کسب نمره بالا در این آزمون است، لذا با تمرین و مطالعه کافی می توان به این فاکتور دست یافت.