پرشین اپلای

فیزیک


تحصیل فیزیک در خارج از کشور

تحصیل فیزیک در کدام دانشگاهها بهتر است؟

برای ادامه تحصیل در رشته ی فیزیک، چه کشور هایی مناسب هستند؟

معمولا دارای طرفداران زیادی می باشد. افراد در این رشته می توانند در شغل های بسیار پر درآمدی مشغول به کار شوند. تحصیل فیزیک در خارج از کشور به طور معمول دارای گرایش های متفاوتی است.

شما با تحصیل فیزیک در خارج از کشور می توانید در جایگاه هایی نظیر مهندس فضاپیما، نجوم، ژئو فیزیک و… مشغول به کار شوید و از کار خود نیز لذت ببرید اما تحصیل فیزیک در خارج از کشور نیازمند شرایطی می باشد که شما باید دارا باشید. در ادامه چند کشور را برایتان تحت بررسی قرار می دهیم.

تحصیل فیزیک در آمریکا

تحصیل فیزیک در خارج از کشور، در صورتی که شما تحصیل فیزیک در کشور آمریکا را برگزیدید می بایست برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در آزمون جی آر تی سابجکت شرکت نمایید و در صورت اخذ نمره ی قبولی بتوانید وارد دانشگاه شوید. در صورتی که شما در این رشته دارای سابقه ی تحصیلی خوبی باشید می توانید شانس خود را برای پذیرش افزایش دهید.

فارغ التحصیلان این رشته در آمریکا برای اینکه بتوانند وارد کار مناسبی شوند، باید ۲ تا ۳ سال دوره های پست دکتری را بگذارنند. میانگین درآمد یک فیزیکدان در این کشور ۱۰۶٫۳۷۰ دلار در سال است.

در متن زیر لیست چندین دانشگاه در کشور های مختلف که در رشته ی فیزیک در آن ها، دارای سیستمی قوی می باشند، آمده است که می تواند شما را برای تحصیل فیزیک در خارج از کشور یاری کند.

دانشگاه های فیزیک در جهان با رتبه بندی بسیار عالی

اولین دانشگاهی که در زمینه ی فیزیک دارای شرایط تحصیلی عالی می باشد، دانشگاه بن در آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۸۱۸ تاسیس شده است و واقع در شهر بن آلمان می باشد. این دانشگاه در رشته ی فیزیک و چندین رشته ی دیگر دارای فعالیت گسترده ای بوده و در تحصیل فیزیک در خارج از کشور جزء دانشگاه های برتر می باشد.

همچنین اسامی سایر دانشگاه هایی که برای تحصیل فیزیک در خارج از کشور مناسب بوده و مورد تایید هستند می توان به دانشگاه های ماساچوست، استنفورد، پرینستون، کالیفرنیا، کلمبیا، کرنل در کشور آمریکا اشاره کرد. سایر کشور ها نیز دارای دانشگاه های مورد تایید در رشته ی فیزیک می باشند که در لیست زیر ذکر شده است:

دانشگاه های انگلستان در رشته ی فیزیک: دانشگاه اکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه امپریال کالج در کشور لندن، دانشگاه ادینبورگ و…

دانشگاه های آلمان در رشته ی فیزیک: دانشگاه مونیخ، دانشگاه دانشگاه هایدلبرگ و…

دانشگاه های دیگر نیز به صورت پراکنده در چندین کشور دیگر می باشند که می توان به دانشگاه توکیو در ژاپن، دانشگاه پکن در کشور چین، دانشگاه انتوما مادرید در اسپانیا و… اشاره کرد.

تحصیل در هر یک از دانشگاه های گفته شده به صورت قطعی آینده ی تحصیلی شما را فراهم می کند و شما در پیدایش شغلی مناسب و پر درآمد در آینده یاری خواهد کرد. بنابراین شما می توانید با تحصیل رشته ی فیزیک در خارج از کشور و در دانشگاه های گفته شده این رشته را به شغلی عالی تبدیل کنید.

شهریه رشته فیزیک در خارج از کشور

رشته ی فیزیک یک رشته ی بسیار گسترده با تعداد زیادی گرایش می باشد. این رشته ی تحصیلی تمامی گرایش های نجوم، مهندسی، هوا فضا و… را در بر می گیرد.

برای تحصیل فیزیک در خارج از کشور باید دقت کنید که کدام کشور ها و کدام دانشگاه ها برای تحصیل در این رشته مناسب می باشند، همچنین باید از شهریه های دانشگاه های مختلف در سایر کشور ها مطلع شوید تا بتوانید برای تحصیل خود برنامه ریزی نمایید. در متن زیر شهریه ی رشته ی فیزیک در دانشگاه های مختلف در چند کشور تحت بررسی قرار گرفته است.

شهریه رشته ی فیزیک در اتریش

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های اتریش دانشجویانی که خارج از کشور اتریش و اتحادیه ی اروپا می باشند، شهریه وجود دارد. این مبلغ برای دانشجویان بین المللی در حدود ۷۲۶٫۷۲ یورو در طول سال می باشد.

همچنین یک ۱۸ یورو نیز برای بیمه ی دانشجویی پرداخت می شود. تحصیل در رشته ی فیزیک در دانشگاه وین به عنوان بهترین دانشگاه اتریش در این زمینه در حدود ۷۰۰۰۰ یورو می باشد.

علاوه بر هزینه های شهریه ی تحصیلی در اتریش شما برای زندگی تحصیلی در این کشور در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال نیاز دارید. هزینه ی تحصیل در رشته ی فیزیک در کشور اتریش بسیار پایین تر از دیگر کشور ها می باشد.

شهریه رشته ی فیزیک در دانشگاه های انگلستان

شهریه دانشگاه هایی که در کشور انگلستان رشته ی فیزیک ارائه می دهند در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند می باشد. بنابراین شما برای تحصیل رشته ی فیزیک در کشور انگلستان می بایست در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند شهریه ی دانشگاه دهید.

یکی از دانشگاه های معتبر در رشته ی فیزیک در کشور انگلستان دانشگاه کمبریج می باشد. این دانشگاه یکی از بزرگ ترین و معتبرترین دانشکده ی ارائه دهنده ی رشته ی فیزیک در کشور انگلستان می باشد.

شهریه ی تحصیلی در این دانشگاه در رشته ی فیزیک در حدود ۲۴٫۰۶۹ پوند می باشد. همچنین هزینه ی زندگی در محدوده ی دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان به طور میانگین ۹۴۰۰ پوند برای هر سال می باشد.

شما برای تحصیل در این دانشگاه می توانید در رشته ی فیزیک موفق به دریافت بورسیه ی تحصیلی شوید. این بورسیه تقریبا کل شهریه را پوشش می دهد. همچنین علاوه بر پوشش شهریه ی دانشگاه، میزانی از هزینه ی زندگی را نیز پوشش خواهد داد این بورسیه در حدود ۳۵۰۰۰ پوند می باشد.

شهریه رشته ی فیزیک در کره ی جنوبی

شهریه رشته های مهندسی و فیزیک در کره ی جنوبی خیلی بالا نمی باشد. تحصیل در دانشگاه های این کشور در رشته ی فیزیک یک امتیازی مثبت است چرا که دارای بهترین دانشگاه ها در زمینه ی فیزیک و رشته های مهندسی می باشد.

شهریه دانشگاه های کره ی جنوبی برای تحصیل در رشته ی فیزیک در مقطع کارشناسی ۲۵۰۰ الی ۲۸۰۰ دلار در دانشگاه های دولتی است و در مقطع دکتری و ارشد این هزینه در حدود ۳۰۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار می باشد. این مبلغ برای تحصیل فیزیک در دانشگاه های خصوصی در حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای کارشناسی و ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار برای مقطع ارشد و دکتری می باشد.

بورسیه فیزیک در خارج از کشور

برای تحصیل در رشته ی فیزیک در کدام دانشگاههای خارج از کشور می توان بورسیه تحصیلی گرفت؟

رشته ی فیزیک یک رشته ی محبوب در سراسر دنیا می باشد. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند معمولا علاقه مندند که تحصیلات خود را در خارج از کشور بگذرانند. شهریه ی رشته ی فیزیک به ندرت پایین تر از شهریه رشته های دیگر می باشد افرادی که مایلند ادامه تحصیل خود را در کشوری دیگر در رشته ی فیزیک بگذرانند، باید شرایط و نحوه ی اخذ بورسیه ی تحصیلی به منظور پرداخت راحت تر شهریه را بدانند.

بورسیه فیزیک در استرالیا

دریافت بورسیه ی تحصیلی در کشور استرالیا در رشته ی فیزیک اندکی دشوار است. بورسیه های تحصیلی فیزیک در کشور استرالیا معمولا فقط هزینه های تحصیلی را شامل می شود و فرد هزینه های زندگی را خود باید پرداخت نماید.

البته در شرایطی نیز بورسیه فیزیک هزینه ی زندگی را شامل می شود. یکی از راه های دریافت بورسیه فیزیک استرالیا دریافت بورسیه از طریق تحقیقات است که در صورتی که روی موضوع پیشنهادی دانشگاه تحقیق نمایید، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهید داشت. برای دریافت بورسیه فیزیک در استرالیا می بایست دارای مدارکی از جمله مدرک زبان، مدرک تحصیلی و رزومه ای دقیق باشید. در صورتی که مقاله ی معتبری نیز دارید شما را در این زمینه کمک می کند.

بورسیه رشته فیزیک در ایتالیا

کشور ایتالیا در تحصیل رشته ی فیزیک دارای متقاضیان زیادی می باشد از این رو افراد باید شرایط و چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی فیزیک را در این کشور بدانند تا بتوانند با هزینه های کم تری در این رشته تحصیل کنند.

یکی از بورسیه ی تحصیلی فیزیک در این کشور بورسیه ای سی تی پی می باشد. این بورسیه معمولا در مقطع دکترای فیزیک ارائه می شود و نیازمند مدارکی مانند مدرک دانشگاهی، انگیزه نامه و توصیه نامه می باشد. این بورسیه معمولا هزینه های تحصیلی و مقداری از هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

بورسیه فیزیک در کانادا

کشور کانادا در زمینه ی تحصیل فیزیک بورسیه های گوناگونی را ارائه می دهد. معروف ترین این بورسیه های تحصیلی بورسیه ی بانتینگ( Banting ) که برای کمک به دانشجویان بین المللی در تحصیلات تکمیلی، بورسیه IDRC که برای کشور های در حال توسعه است و بورسیه Vanier که کمک هزینه تحصیلی است و برای مقطع دکتری می باشد.

دانشجویان فیزیک می تواند در کانادا نیز از طریق روند تحقیقاتی از بورسیه ی تحصیلی این کشور برخوردار شود. بورسیه های تحصیلی کانادا معمولا هزینه های تحصیلی را تا حدودی پوشش می دهد. دریافت بورسیه تحصیلی کانادا به دلیل هزینه های تحصیل بالای این کشور مهم است.

بورسیه فیزیک در روسیه

بورسیه های تحصیلی فیزیک در کشور روسیه معمولا در زمینه های بهداشتی، شهریه و هزینه های زندگی، کمک هزینه هایی را ارائه می دهد.

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی بورس های تحصیلی در اختیار دانشجویان شایسته قرار می دهد. دانشگاه اورال فدرال نیز برنامه های کمک هزینه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی در چارت خود دارد که شامل پوشش شهریه ای و تحصیلی می باشد.