پرشین اپلای

زیست شناسی


تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور

شرایط تحصیل در رشته ی زیست شناسی در کشور های مختلف چیست؟

مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاههای کانادا در رشته ی زیست شناسی چیست؟

آیا برای تحصیل زیست شناسی در آلمان، مدرک زبان آلمانی لازم است؟

تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور معمولا دارای طرفداران زیادی می باشد. در صورتی که از طریق تحصیل زیست شناسی، قصد مهاجرت به کشوری داشته باشید می توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش تحصیلی در این رشته به راحتی اقدام به اقامت دائم در کشور مورد نظر نمایید.

شما همچنین می توانید با تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور اقدام به ویزای کار و حتی ویزای سرمایه گذاری نموده و در کشور مورد نظر مشغول به کار شوید. به علاوه، شانس شما در اخذ بورسیه ی تحصیلی با تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور افزایش یافته و می توانید از تحصیل رایگان نیز برخوردار شوید.

شرایط تحصیلی در رشته ی زیست شناسی در آمریکا

همچنین در رابطه با تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور میتوان به رشته ی زیست شناسی در آمریکا دارای گرایش های متعددی می باشد. این گرایش ها شامل: اناتومی، علوم کشاورزی، فیزیولوژی، بیو مکانیک و… می باشد. برای تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور و در آمریکا شما باید در دوره های کارشناسی دروس پزشکی را بگذرانید. زیرا یکی از گرایش های زیست شناسی نیز می تواند پزشکی باشد.

برای تحصیل این رشته در امریکا شما می بایست دارای مدرک زبان ایلتس بوده و همچنین در آزمون جی ای ای سابجکت شرکت نمایید در صورتی که شما دارای سابقه ی تحصیلی عالی در این رشته باشید، شانس پذیرش خود را افزایش خواهید داد چرا که این رشته دارای متقاضیان زیادی است.

میانگین درامد یک زیست شناس در امریکا ۱۴۲٫۴۲۰ دلار می باشد. در کشور امریکا این رشته دارای رونق فراوانی می باشد.

تحصیل رشته ی زیست شناسی در آلمان

تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور و در کشوری همانند آلمان نیازمند توانایی هایی می باشد. تحصیل در این رشته اندکی مشکل می باشد به همین دلیل دانشجویان باید دارای صبر و پشتکار باشند. همچنین فرد باید دارای حافظه ای قوی باشد.

شرط ورود به این رشته در کشور آلمان آموختن زبان آلمانی است که نیازمند مدرک نبوده و فرد بدون مدرک نیز می تواند به تحصیل خود ادامه دهد. شما برای اینکه بتوانید در کشور آلمان در این رشته مشغول به کار شوید، می بایست دارای رزومه ی قوی تحصیلی و کاری باشید. همچنین شما در اکثر مواقع می توانید ویزای کار در این کشور را اخذ نموده و مشغول به کار شوید.

تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور در کانادا

تحصیل میکروبیولوژی یا زیست شناسی در کشورکانادا در هر مقطع نیازمند شرایط خاصی می باشد، بنابراین شما برای تحصیل در مقاطع مختلف باید دارای چند مدرک باشید:

1.      دارا بودن مدرک لیسانس در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

2.      دارا بودن مدرک تافل با نمره ی کل ۸۶ در ارشد

3.      دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد برای تحصیل دکتری

4.      دارا بودن مدرک تافل با نمره ی کل ۸۶

5.      دارا بودن مدرک ایلتس با نمره ی ۵ یا ۶

دانشجویان فارغ التحصیل در تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور می توانند در پالایشگاه ها و یا در آزمایشگاه ها و حتی به عنوان پزشک مشغول به کار شوند.

شهریه زیست شناسی در خارج از کشور

شهریه تحصیل در رشته ی زیست شناسی در خارج از کشور چقدر است؟

رشته ی زیست شناسی شامل یک علم گسترده ای می باشد که به آن علم زیست شناسی نیز گفته می شود.

این رشته ی تحصیلی شامل علم گیاه شناسی، داروسازی و ژنومیک می شود. تحصیل در رشته ی زیست شناسی در خارج از کشور بسیار گسترده می باشد و در بسیاری از کشور ها به آن توجه خاصی می شود این رشته ی تحصیلی در واقع زیر شاخه ای از رشته های پزشکی می باشد اما به صورت مجزا تدریس می شود. در ادامه شهریه ی دوره های زیست شناسی را در چند کشور تحت بررسی قرار می دهیم.

شهریه ی زیست شناسی در دانشگاه های کانادا

به طور کلی برای تحصیل در کانادا شما می بایست در حدود ۱۴۰۰۰ دلار و یا بیشتر که بستگی به رشته ی تحصیلی شما دارد به دانشگاه شهریه پرداخت نمایید.

یکی از دانشگاه های عالی در کشور کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد. این دانشگاه در زمینه ی زیست شناسی و زیست محیطی دارای سیستم آموزشی عالی و گسترده ای می باشد.

هزینه ی تحصیل در این دانشگاه در زمینه ی لیسانس  زیست شناسی در حدود ۱۶۷٫۰۳ دلار در هر واحد می باشد.

این هزینه در مقطع فوق لیسانس ۱۵۵۳٫۴۸ دلار و در مقطع دکتری در حدود ۱۵۲۳٫۰۲ دلار برای هر ترم می باشد. لازم به ذکر است که سایر هزینه های گفته شده تنها برای شهریه بوده و هزینه های ثبت نام و یا بیمه نیز وجود دارد.

شهریه ی زیست شناسی در کشور آلمان

کشور آلمان دارای دانشگاه های مطرح در زمینه ی زیست شناسی می باشد و کشوری مناسب و با کیفیت آموزشی عالی در این زمینه است. دانشگاه فرانکفورت آلمان در  زمینه ی زیست شناسی یک دانشکده ی بسیار معتبر می باشد.

این دانشگاه در شهر فرانکفورت و در سال ۱۹۱۴ تاسیس شده است. مزیت اصلی این دانشگاه این است که یک دانشگاه دولتی بوده و هزینه ای بابت شهریه دریافت نمی کند. اما دانشجویان بین المللی می بایست برای پذیرش اولیه ۷۵ یورو پرداخت نمایند. همچنین قبل از شروع هر ترم مبلغ ۳۶۲٫۲۵ یورو از دانشجویان بین المللی دریافت می شود.

هزینه ی زندگی در کشور آلمان نیز در حدود ۸۸۰ یورو در هر ماه می باشد. همچنین دانشگاه معتبر هایدلبرگ در رشته ی زیست شناسی در حدود ۶۰۰۰ یورو شهریه دریافت می کند.

شهریه رشته ی زیست شناسی در ایتالیا

به طور کلی شهریه ی رشته های مختلف در دانشگاه های ایتالیا در حدود ۴۵۰ تا ۳۰۰۰ یورو در هر مقطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس متغیر می باشد. یکی از دانشگاه های معتبر در زمینه ی رشته ی زیست شناسی در کشور ایتالیا دانشگاه ساپینزا می باشد این دانشگاه یکی از دانشگاه های معروف در زمینه ی تحقیقاتی و زیست شناسی می باشد.

شهریه ی دانشگاه ساپینزا در رشته ی زیست شناسی و دیگر رشته ها با این گرایش در حدود ۶۰۰ یورو برای دانشجویانی که تازه وارد هستند، می باشد.

برای سایر دانشجویان دیگر که در حال تحصیل در این گرایش می باشند، شهریه ی تحصیلی در حدود ۱۲۰۰ یورو است. قابل توجه متقاضیان عزیز اینکه، این شهریه ها قابل قسط بندی می باشد.

بورسیه زیست شناسی در خارج از کشور

رشته ی زیست شناسی دارای گرایش های گوناگونی چون زیست شناسی گیاهان، حیوانات و یا ژنتیک می باشد. رشته ی زیست شناسی طرفداران تقریبا زیادی دارد.

دانشجویان در این رشته معمولا خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور به منظور پیشرفت و ترقی بیشتری می باشند. تحصیل زیست شناسی در خارج از کشور معمولا هزینه های بالایی دارد؛ از این جهت بهتر است در کشور هایی تحصیل کنید که می توانید بورسیه دریافت کنید.

بورسیه زیست شناسی در انگلستان

بورسیه زیست شناسی در انگلستان معمولا دارای روند بلند مدتی می باشد. در صورتی که شما موفق به اخذ بورسیه ی تحصیلی شدید، می بایست در چند موسسه با سوپروایزر دوره های ده هفته ای را بگذرانید.

پس از آن در این رشته ۴ سال با بورسیه تحصیل کرده و موفق به اخذ مدرک می شوید. در این بورسیه معمولا کمک هزینه ای در حدود ۱۷٫۲۹۶ پوند به دانشجویان زیست شناسی اعطا می گردد. بورسیه های تحصیلی معمولا برای دانشجویانی که در مقطع دکترای زیست شناسی تحصیل می کنند آسان تر بوده و متقاضیان زیادتری را نیز داراست.

شما با این بورسیه می توانید هزینه های دانشگاهی را تا حدودی پوشش دهید.

بورسیه زیست شناسی در آلمان

در کشور آلمان به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در دادن بورسیه ی تحصیلی زیست شناسی بیشتر دقت می شود. به این منظور شما بهتر است دوره های کارشناسی را در کشور خود سپری کنید تا در دوره ی دکتری و کارشناسی ارشد موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شوید.

بورسیه های تحصیلی زیست شناسی معمولا به دانشجویانی که دارای رزومه ی تحصیلی خوب هستند، ارائه می شود. یکی از راه های دیگر جهت تامین هزینه های تحصیلی در این کشور کار کردن در دوره های کار آموزی می باشد که یک نوع بورسیه تحصیلی می باشد و فرد می تواند بخشی از هزینه های تحصیلی را پوشش دهد.

بورسیه زیست شناسی در روسیه

برای اخذ بورسیه زیست شناسی در کشور روسیه می بایست تا تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ اقدام نمایید. برای اخذ بورسیه تحصیلی در رشته ی زیست شناسی باید تا تاریخ گفته شده اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور روسیه نمایید. همچنین برای دریافت این بورسیه مدرک زبان و سابقه ی تحصیلی عالی در زمینه ی زیست شناسی لازم است.

بورسیه زیست شناسی در استرالیا

شرایط دریافت بورسیه ی تحصیلی زیست شناسی در استرالیا بسیار سخت و دشوار است. برای اینکه شما بتوانید موفق به اخذ بورسیه استرالیا در زمینه ی زیست شناسی شوید، می بایست دارای مدرک قبولی در آزمون سراسری در دانشگاه های معتبر باشید. بورسیه زیست شناسی استرالیا از سوی دولت و یا موسسات و دانشگاه ها می باشد.

بورسیه های تحصیلی استرالیا ممکن است شامل هزینه های خارج از تحصیل نیز باشند اما بعضی از آن ها این مورد را شامل نمی شوند. در دانشگاه های کشور استرالیا علاوه بر ارائه ی بورسیه مبلغی به عنوان هدیه در حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در اختیار فرد قرار می دهند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا باید دارای رزومه ی تحصیلی دقیق و همچنین مدرک زبان ایلتس با نمره ی ۷ باشید.