پرشین اپلای

هنر


معرفی رشته نقاشی

این رشته پایه همه هنرهای تصویری است که برای بروز احساس و عواطف و رساندن پیغام در موضوعات مختلف می باشد.

از جمله توانایی های مورد نیاز در این رشته عبارتند از : باید فردی خلاق ، پر از ایده ، صبر و پشتکار زیاد ، هوش بالا و دید متفاوتی داشته باشد و از ویژگی های جسمی و روحی ویژه ای برخوردار باشد.

رشته نقاشی شامل دو گرایش نقاشی عمومی (سطوح کوچک) و نقاشی دیواری (سطوح بزرگ) است.

سطوح کوچک به این معناست که نقاشی روی کاغذ ، بوم و … انجام می شود و در نهایت به انواع تابلوها و تصاویر نقاشی منجر می شود.

سطوح بزرگ به این معناست که نقاشی روی دیوار شهرها از شهدا ، بزرگان و یا تصاویر طبیعی در جهت فرهنگ سازی و زیبا سازی شهر بسیار موثر است.

آینده شغلی این رشته

آلمان ، انگلیس ، ایتالیا ، کانادا ، آمریکا از جمله کشورهایی هستند که جایگاه مناسبی برای علاقه مندان به رشته نقاشی فراهم کرده اند.

تحصیل هنر در خارج از کشور

ادامه ی تحصیل در رشته ی هنر در چه کشورهایی مناسب است؟

بازار کار رشته ی هنر در خارج از کشور چگونه است؟

تحصیل هنر در ایران ممکن است آینده ای چندان خوب نداشته باشد ولی شما می توانید با تحصیل هنر در خارج از کشور مهارت های بسیاری را کسب نمایید.

افراد برای تحصیل هنر در خارج از کشور ممکن است، کشور های گوناگونی را انتخاب کنند در ادامه برای تحصیل هنر در خارج از کشور چند کشور که در تحصیل رشته ی هنر ممتاز هستند، را برای شما معرفی خواهیم کرد که حتی آینده ی شغلی شما در تحصیل هنر در خارج از کشور را افزایش می دهد.

تحصیل هنر در کانادا

تحصیل هنر در خارج از کشور، دوره های هنری در کشور کانادا در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تدریس می شود. دوره های لیسانس هنر در کشور کانادا به صورت بی ای و هنر های زیبا (بی اف ای) می باشد. در مقطع ارشد نیز شامل دو دوره ام ای و ام اف ای می باشد. این مدارک به صورت شاخه های هنر در کانادا می باشد و تصمیم با شماست که در کدام شاخه تحصیل نمایید.

فرصت های شغلی هنر در خارج از کشور به صورتی است که بستگی به شاخه ی تحصیلی فرد دارد. این رشته در کانادا دارای فرصت های شغلی فراوان در زمینه های مختلف می باشد.

تمامی افرادی که در زمینه های فتوشاپ و طراحی کار می کنند دارای مدرک هنر می باشند. این افراد به صورت تمام وقت می توانند در این زمینه ها مشغول به کار شوند.

تحصیل هنر در ایتالیا

تحصیل هنر در خارج از کشور، یکی از کشور هایی که افراد برای تحصیل هنر در خارج از کشور ممکن است برگزینند، کشور ایتالیا می باشد. تحصیل هنر در کشور ایتالیا دارای شاخه های فراوانی نظیر هنر میراث فرهنگی، هنر های تجسمی، هنر های نمایشی و… می باشد. برای تحصیل در این رشته، در کشور ایتالیا نیازمند مدرک زبان ایتالیایی می باشید.

البته بعضی از شاخه های هنر به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. شما می توانید در کشور ایتالیا با مدرک هنر در مکان های گوناگونی مشغول به کار شوید؛ چرا که این کشور دارای بازار کار عالی برای افرادی است که در رشته ی هنر تحصیل کرده اند. البته بستگی به گرایش رشته ی شما نیز دارد که به طور کلی زمینه های شغلی شامل: تولیدات تلوزیونی، موسیقی، گرافیک، عکاسی، راهنمای موزه ها، صنایع دستی و.. می باشد.

ادامه رشته ی هنر در انگلستان

تحصیل هنر در کشور انگلستان نیز دارای زمینه های شغلی فراوان می باشد. شما برای تحصیل در این رشته نیازمند مدرک زبان انگلیسی با نمره ی بالایی خواهید بود. در کشور انگلستان نیز همانند کشور های دیگر، آینده ی شغلی شما بستگی به گرایش تحصیلی شما دارد.

شما می توانید با تحصیل در این رشته در انگلستان در جاهای مختلفی مشغول به کار شوید. در موسسه های موزه ای، مجسمه سازی، روانشناسی هنر، خلاقیت و شیوه های بیانی، عکاسی و… به راحتی می توانید با توجه به مدرک مشغول به کار شوید.

از جمله دیگر کشور های مناسب و ممتاز در زینه ی تحصیل هنر، می توان به آمریکا، فرانسه، جمهوری چک و… اشاره کرد.

بورسیه هنر در خارج از کشور

رشته ی هنر دارای گرایش های مختلفی می باشد که تحصیل در هر کدام از آن ها نیازمند هزینه های زیادی می باشد.

افرادی که در این رشته تحصیل می کنند و علاقه مند به گذراندن این رشته در خارج از کشور هستند باید علاوه بر اطلاع از هزینه های شهریه دانشگاهی این رشته از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی هنر در خارج از کشور نیز اطلاع داشته باشند.

بورسیه تحصیلی هنر در انگلستان

کشور انگلستان به دلیل دارا بودن طرفداران زیادی که در این رشته داراست معمولا به دانشجویان داخلی یا بین المللی در این رشته نیز توجه زیادی می کند. برای دریافت بورسیه تحصیلی رشته ی هنر در انگلستان دانشجویان ایرانی باید دارای شرایطی نیز باشند. از جمله این شرایط دارا بودن روزمه تحصیلی خوب و همچنین تابعیت ایرانی می باشد.

دریافت بورسیه هنر در انگلستان تقریبا تمامی هزینه های مربوط به تحصیل و همچنین هزینه های مربوط به خوابگاه و زندگی دانشجویی در این کشور را پوشش می دهد.

برای دریافت بورسیه ی تحصیلی می بایست قبل از اینکه مهلت آن تمام شود، درخواست دهید که معمولا تا ۸ دسامبر فرصت دارد. مبلغ بورسیه ی هنر در حدود ۳۵۰۰۰ پوند می باشد.

بورسیه تحصیلی هنر در کانادا

تحصیل در رشته ی هنر در کشور کانادا بسیار پر طرفدار است چرا که دارای چندین دانشگاه بسیار عالی می باشد که به دانشجویان هنر بورسیه تحصیلی ارائه می دهد یکی از این دانشگاه ها دانشگاه هنر ملبورن می باشد.

این دانشگاه دارای کیفیت آموزشی عالی در زمینه ی هنر می باشد. همچنین دانشگاه ملبورن با دادن بورسیه تحصیلی هنر به دانشجویان این رشته بسیاری از هزینه ها را پوشش می دهد. این دانشگاه با ارائه ی بورسیه ی تحصیلی هزینه های مربوط به خوابگاه و شهریه را تحت پوشش قرار داده است.

بورسیه تحصیلی هنر در آلمان

دانشگاه برلین در کشور آلمان یک دانشگاه بسیار معتبر در زمینه ی هنر می باشد. این دانشگاه چندین بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهد. این بورسیه ها برای دانشجویان هنر معمولا یک بار در سال ارائه می شود و هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد.

بورسیه فولبرایت نیز یک بورسیه ی دیگر می باشد که این دانشگاه به دانشجویان با سابقه ی تحصیلی عالی ارائه می دهد و شهریه دانشگاهی را پوشش می دهد. بورسیه تحصیلی دیگری در آلمان وجود دارد با نام Stipendium کمک هزینه تحصیلی است که بر اساس استحقاق به دانشجویان با استعداد و با رزومه ی مطلوب ارائه می شود که در حدود € ۳۰۰ در ماه ساپورت مالی می کند.

نکته ی مثبت این بورسیه این است که ملیت، زبان و یا درآمد شما به عنوان ملاک هایی که شانس شما را در گرفتن بورسیه بیشتر کند، نمی باشد.

بورسیه هنر در استرالیا

دانشگاه سیدنی در استرالیا یک دانشگاه معتبر در رشته ی هنر، سه بورسیه به دانشجویان ارائه می دهد. اولین بورسیه شامل بورسیه ورودی دانشگاه است که در حدود ۶۰۰۰ دلار در سال می باشد. بورسیه بعدی بورسیه ی صلاحیت دانشجو است که به دانشجویان با نمرات عالی تعلق می گیرد که ۶۰۰۰ دلار از شهریه دانشجو را پرداخت می کند. بورسیه بعدی برای دانشجویانی با وضع مالی پایین می باشد.