پرشین اپلای

مدیریت


تحصیل مدیریت در خارج از کشور

انواع گرایش های رشته ی مدیریت چیست؟

تحصیل مدیریت درخارج از کشور چه شرایطی دارد؟

تحصیل در رشته ی مدیریت MBA در کشور های مختلف چگونه است؟

بسیاری از افرادی که در رشته ی مدیریت مشغول به تحصیل می باشند، معمولا علاقه مند به گذراندن و تحصیل در خارج از کشور می باشند. هنگامی که شما تصمیم به تحصیل مدیریت در خارج از کشور را می گیرید می توانید از این طریق در کشور مورد نظر موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و یا اخذ اقامت دائم و تابعیت در آن کشور شوید.

در صورتی که شما دارای سابقه ی تحصیلی قوی و یا سابقه ی کار باشید به راحتی می توانید در سایر کشور ها و برای تحصیل مدیریت در خارج از کشور اقدام به اخذ بورسیه های تحصیلی نمایید و از این طریق قسمت زیادی از هزینه های مربوط به تحصیل مدیریت در خارج از کشور در دانشگاه ها را پرداخت نمایید.

مدرک مدیریت در خارج از کشور

در صورتی که شما قصد تحصیل مدیریت در خارج از کشور را داشته باشید با عناوینی نظیر کارشناسی هنر و یا کارشناسی علوم می توانید موفق به اخذ مدرک خود شوید. تحصیل مدیریت در خارج از کشور معمولا در طی ۳ تا ۴ سال می باشد که پس از آن شما موفق به اخذ مدرک مدیریت شده و می توانید با توجه به شرایط آن کشور مشغول به کار شوید. در بعضی از کشور ها و دانشگاه ها برای تحصیل مدیریت در خارج از کشور به شما یک سال تحصیلی نیز فرجه خواهند داد تا شما را برای چگونگی اشتغال در این رشته آماده سازند.

شاخه های تحصیل در رشته ی مدیریت بسیار زیاد است که در متن زیر به چگونگی تعدادی از آن ها پرداخته می شود:

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک بیشتر شامل رفتار شما با سایر افراد و شرکت ها می باشد. به این صورت که شما با موادی مانند تجزیه و تحلیل عامل های اصلی، سیاست های اجرایی که توسط گروه های مدیران به اجرا در می اید و غیره سر و کار خواهید داشت. همچنین با مباحثی نظیر: عناوین خارجی مواجهی شرکت ها، چگونگی و مقدار تقاضا های مشتریان و.. می باشد.

مدیریت منابع انسانی

این شاخه از مدیریت بیشتر در رابطه با چگونگی رفتار انسان ها بوده و بر خلاف مدیریت استراتژیک که با شرکت ها و نرم افزار ها سر و کار داشت این نوع مدیریت بیشتر با انسان سر و کار دارد.

به این منظور که افراد مسئول در این مدیریت بیشتر به دنبال نشان دادن راهی به انسان ها برای موفقیت و مدیریت برنامه های آن ها می باشد و آن ها را در مشاغل زایی و چگونگی استخدام و پیشرفت در شغل یاری می کند.

مدیریت برند ها

فرد در این مورد بیشتر به دنبال جاسازی یک برند در بین مردم می باشد و همکاران را برای چگونگی تجزیه و تحلیل داده های بازاری، طرح ریزی برای توسعه ی یک برند و چگونگی شناختن آن برند، توسط مردم یاری می دهد. افراد در این شاخه به دنبال تجزیه و تحلیل افراد مصرف کننده می باشند تا یک برند را مطابق میل مشتری توسعه دهند.

مدیریت احتمالات

افرادی که در این شاخه مسئولند بیشتر با یک گروهک یا موسسه قرار داد بسته و آن ها را در پیشرفت در یک قرار داد و حدس راه های کسب موفقیت و کاهش خطرات احتمالی یاری می دهد.

علاوه بر سایر مطالب گفته شده مدیریت دارای یک گرایش بسیار مهم می باشد که ام بی ای نامیده می شود که به معنی ارشد مدیریت کسب و کار می باشد. این گرایش را در متن زیر به صورت مختصر در چند کشور مورد بررسی قرار می دهیم.

مدیریت MBA در کانادا

تحصیل مدیریت در خارج از کشور، کشور کانادا پس از آمریکا اولین کشوری می باشد که در این زمینه فعالیتی بسیار گسترده داشته و در این زمینه پذیرای دانشجویان زیادی می باشد. کشور کانادا به عنوان چهارمین کشور در بازار کار ام بی ای می باشد و فارغ التحصیلان زیادی در این کشور در زمینه ی ام بی ای مشغول کار می باشند.

تحصیل این رشته در کشور کانادا از هزینه های بسیار پایین تری نسبت به سایر کشور ها برخوردار است.

شرایط تحصیل ام بی ای در کانادا شامل:

1.      ارائه ی مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر

2.      ۲ سال تجربه ی کاری

3.      مدرک جی ام ای تی با نمره ی ۵۰۰ و یا جی ار ای

4.      ارائه ی مدرک زبان ایلتس یا تافل

مدیریت MBA در آمریکا

تحصیل مدیریت در خارج از کشور، کشور امریکا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تحصیل در رشته ی مدیریت ام بی ای (MBA) می باشد. تحصیل MBA در کشور آمریکا دارای آینده ی شغلی پر درامد می باشد. البته در صورتی که در دانشگاه های متوسط این کشور تحصیل نمایید، شانس شما برای یک کار عالی پایین می باشد. دانشگاه اچ یو ال تی در میان دانشگاه های این کشور در این رشته بسیار عالی می باشد و حقوق فارغ التحصیلان این دانشگاه حدود ۱۲۰ هزار دلار در سال است.

شرایط پذیرش نیز شامل ۳ سال سابقه ی کار، مدرک زبان، و مدرک جی ام ای تی با نمره ی ۶۵۰ می باشد.

مدیریتMBA در آلمان

دوره ی MBA در کشور آلمان نیز دارای بازار کار عالی می باشد اما تحصیل در دانشگاه های این کشور دارای شرایطی می باشد. برای تحصیل در این کشور شما باید مدارک زیر را دارا باشید:

مدرک لیسانس، ۲ سال سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی، مصاحبه ی موفقیت آمیز.

دوره ی MBA در آلمان ۲ سال بوده و شهریه تحصیل بستگی به مدرک کارشناسی فرد دارد که فارغ التحصیل کدام رشته می باشد.

این شهریه به صورت اقساط نیز قابل پرداخت است. لازم به ذکر است که کشور آلمان دارای دانشگاه های معتبر برای تحصیل در این دوره می باشد.

از دیگر کشور ها در این زمینه می توان اتریش، اروپا و… را نام برد.

شهریه مدیریت در خارج از کشور

رشته ی مدیریت یک رشته ی بسیار پر متقاضی می باشد که قبولی در آن بسیار دشوار است. دوره های مدیریت از گران ترین دوره های تحصیلی محسوب می شود و معمولا شهریه های زیادی در ایران و در خارج از کشور دارا می باشد.

لازم به ذکر است که شما در صورت تحصیل موفقیت امیز در این رشته به راحتی می توانید مخارج پرداختی را باز گردانید. در ادامه ی متن شهریه ی مدیریت در چند کشور را تحت بررسی قرار می دهیم تا شما را در تحصیل این رشته و موفقیت در آن یاری کنیم.

شهریه ی رشته ی مدیریت در کانادا

شهریه ی دوره های مدیریت در کانادا با توجه به دانشگاه و مدت زمان تحصیلی شما متفاوت می باشد. اما به طور میانگین مبلغ پرداختی به عنوان شهریه در طول یک سال تحصیلی در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار متغیر می باشد.

شهریه پرداختی در مقطع کارشناسی در کانادا با توجه به دانشگاه نیز ممکن است تغییر کند در دانشگاه نیوفاند لند در حدود ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار، دانشگاه کبک ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار، دانشگاه البرتا ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار و در دانشگاه اونتاریو در حدود ۱۰۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار در سال می باشد.

هزینه ی شهریه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در همین دانشگاه ها معمولا در رشته ی مدیریت بیشتر می باشد. این شهریه در این دانشگاه ها به این صورت است که در دانشگاه نیوفاند لند ۱۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار، دانشگاه کبک ۱۴۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار، دانشگاه آلبرتا ۱۰۵۰۰ تا ۲۱۵۴۶ دلار در سال می باشد.

شهریه تحصیل در رشته ی مدیریت در ایتالیا

در کشور ایتالیا در صورتی که از رزومه ی تحصیلی خوبی برخوردار باشید می توانید از بورسیه ی کامل در این رشته برخوردار شوید که شهریه ی کامل شما در حدود ۲۷۰۰۰ یورو از طریق بورسیه پوشش داده می شود. شهریه ی این رشته در ایتالیا پایین تر می باشد که در جذب دانشجویان مدیریت در این کشور نقش به سزایی را داراست.

شهریه دانشگاه های ایتالیا در این زمینه در مقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد در حدود ۴۵۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد هزینه ی تحصیلی در مقطع دکتری نیز ۱۴۰ تا ۵۰۰ یورو در طول سال است.

دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا به عنوان بهترین دانشگاه در رشته ی مدیریت در نیمه ی اول سال ۸۰۵٫۵۸ یورو  و در نیمه ی دوم با شروع ترم جدید ۴۳۰٫۵۸ یورو شهریه دریافت می کند.

شهریه رشته ی مدیریت در آلمان

دوره ی مدیریت در کشور آلمان شامل دو دوره بوده و شهریه ی آن به طول دوره ی تحصیلی بستگی دارد. برای افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند شهریه در طی  ۲ سال ۱۸۰۰۰ یورو می باشد. و برای افراد در کارشناسی ارشد ۱۵۰۰۰ یورو در ۱ سال و نیم تمام می شود.

همچنین هزینه ی زندگی در این کشور در حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد. هزینه ی شهریه برای دوره های دکتری نیز در ابتدا معمولا رایگان است اما با شروع ترم های بعدی معمولا دانشجو بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می بایست در هر ترم پرداخت نماید.

بورسیه مدیریت در خارج از کشور

برای تحصیل در رشته ی مدیریت، در کدام کشور ها می توان بورسیه تحصیلی گرفت؟

اقدامات لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی رشته ی مدیریت در خارج از کشور چیست؟

رشته ی مدیریت جزء رشته های پر متقاضی برای تحصیل در خارج از کشور می باشد.

این رشته ی تحصیلی از درآمد و آینده ی شغلی بالایی برخوردار است. به همین دلیل دانشجویان معمولا علاقه مندند این رشته را در کشور های خارج، به دلیل بازار کار خوب، بگذارنند. معمولا کشور های خارجی در ارائه ی بورسیه مدیریت فعال بوده و برای جذب دانشجو بورسیه های فراوانی را ارائه می دهند.

بورسیه ی رشته مدیریت در آلمان

کشور آلمان علاوه بر ارائه ی بورسیه های تحصیلی معمولا به دانشجویان این امکان را می دهد که در کنار تحصیل کار کرده و با حقوقی در حدود ۴۰۰ یورو در ماه هزینه های تحصیلی را پوشش دهند. برای دریافت بورسیه مدیریت در کشور آلمان می بایست علاوه بر دارا بودن معدل و نمرات خوب در دوره ی کارشناسی در سمینار های علمی نیز شرکت نمایید.

بعضی از موسسات در کشور آلمان، تنها با شرط گذراندن یک دوره ی تحصیلی مدیریت در آلمان این بورسیه را به دانشجویان ارائه می دهد. اما موسسه ی دیگری به نام تبادلات آکادمیک المان بدون این شرط، به دانشجویان بورسیه مدیریت ارائه می دهد و این در صورتی امکان پذیر است که از تحصیل دانشجو در این کشور بیش از یک سال نگذشته باشد.

شرایط اخذ بورسیه ی مدیریت در اتریش

برای دریافت بورسیه مدیریت در کشور اتریش باید دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشید تا بتوانید شانس خود را برای دریافت بورسیه مدیریت افزایش دهید. بورسیه مدیریت در کشور اتریش تمامی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور را تحت پوشش قرار می دهد.

برای دریافت بورسیه مدیریت اتریش می بایست دارای قبولی کنکور باشید. علاوه بر این ها می بایست دارای مدرک زبان ایلتس با نمره ی ۶ باشید. شرایط بورسیه مدیریت در کشور اتریش به صورتی است که با گرفتن بورسیه، شهریه برای شما کاملا رایگان می باشد.

همچنین شما با دریافت این بورسیه می توانید از کمک هزینه های تحصیلی و حقوق نیز برخوردار شوید.

بورسیه ی تحصیلی مدیریت در روسیه

دولت روسیه به منظور جذب داشجویان مدیریت بورسیه هایی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. بورسیه مدیریت در کشور روسیه در حدود ۱۳۰۰ روبل در ماه می باشد که تمامی هزینه های مربوط به شهریه ی مدیریت و خوابگاه دانشجویی را شامل می شود.

یکی از بورسیه های مدیریت در کشور روسیه، بورسیه بنجامین می باشد که در حدود ۵۰۰۰ دلار کمک هزینه به دانشجویان این رشته ارائه می دهد..

بورسیه مدیریت در کشور بلاروس

تحصیل مدیریت در کشور بلاروس با دریافت بورسیه ملی این کشور همراه است. بورسیه ملی بلاروس برای دانشجویان مدیریت مبلغی در حدود ۱۰۰۰۰۰ روبل می باشد که شامل هزینه های تحصیلی و اقامت می شود.

این بورسیه با کمک هزینه های تحصیلی همراه می باشد که در حدود ۱۲۰۰۰۰۰۰ روبل می باشد. لازم به ذکر است که بورسیه مدیریت در این کشور به صورت سالانه است.