پرشین اپلای

مهندسی برق


مهندسی برق در خارج از کشور

افراد بسیاری سالانه برای تحصیل در رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور برای مهاجرت به کشور های مختلف تصمیم می گیرند.

این افراد پس از این که از طریق تحصیل مهندسی برق در خارج از کشور اقدام کردند به کشور مورد نظر مهاجرت کرده و پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آن، در رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور می توانند اقدام به اخذ تابعیت و یا شهروندی و اقامت دائم در آن کشور نمایند.

همچنین شما هنگامی که تصمیم به ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی در خارج از کشور را گرفتید می توانید در صورت داشتن شرایط تحصیلی عالی و رزومه ای عالی اقدام به اخذ بورسیه ی تحصیلی نیز نمایید. شما از این طریق می توانید مهندسی برق در خارج از کشور را به صورت رایگان تجربه نمایید.

تحصیل مهندسی برق در خارج از کشور در چند کشور مختلف

مهندسی برق در کانادا

لازم به ذکر است که رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور و رشته ی الکترونیک دو رشته ی کاملا مجزا می باشند اما در بیشتر دانشگاه های کانادا این دو رشته بهم متصل بوده و در کنار هم تحصیل می شوند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته ی مهندسی برق در کانادا

اگر قصد شما تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته باشد، مدارک مورد نیاز شما شامل:

مدرک دیپلم، مدرکی مبنی بر گذراندن دوره های پیش دانشگاهی، گذراندن دروسی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و انگلیسی که پیش نیاز رشته ی مهندسی برق می باشد.

اگر قصد شما تحصیل در مقطع فوق لیسانس باشد مدارک مورد نیاز شامل:

ارائه ی مدرک لیسانس در یکی از رشته های الکترونیک یا برق که معدل مدرک باید با معدل معیار در دانشگاه مورد نظر هماهنگ باشد، ارائه ی سابقه ی کار در مرکزی معتبر در صورت لزوم.

در صورت تحصیل در مقطع دکتری در این رشته شما تنها می بایست مدرک ارشد خود را با معدل معیار دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

بازار کار این رشته در کانادا بسیار عالی بوده و شما برای مشغول شدن در بعضی از مواقع می بایست تنها مدرک تحصیلی ارشد ارائه دهید و در بعضی مواقع نیازمند ۵ سال سابقه کار نیز می باشید.

تحصیل در مهندسی برق در آمریکا

مهندسی برق در خارج از کشور، تحصیل این رشته در آمریکا با آینده ی کاری بسیار عالی رو به رو می باشد. به این منظور که با توجه به نیازمندی های این کشور، شما می توانید به راحتی بعد از ادامه تحصیل مشغول به کار شوید. جهت ورود به این رشته ی تحصیلی در مقطع لیسانس شرکت در آزمون و دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی به همراه مدرک زبان الزامی است.

در مقطع ارشد هیچ کمک هزینه ای به دانشجو تعلق نخواهد گرفت و فرد می بایست خود از پس هزینه ها بر اید. در مقطع دکتری و ارشد شما در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی و سابقه ی کار به راحتی می توانید مشغول به کار شوید.

مهندسی برق در آلمان

مهندسی برق در خارج از کشور، در صورتی که شما اقدام به تحصیل در رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور و در کشوری مثل آلمان نمایید دارای آینده ی کاری بسیار عالی خواهید بود؛ چرا که این کشور برای مهندسین در این کشور ارزش زیادی قائل بوده و زمینه ی شغلی مناسبی برای آن ها فراهم نموده است. همچنین شما پس از تحصیل می توانید موفق به اخذ ویزای کار و اقامت دائم در این کشور شوید.

شهریه مهندسی برق در خارج از کشور

شهریه تحصیل در رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور چقدر است؟

شهریه مهندسی برق در خارج از کشور : افراد به دلایل مختلف ممکن است علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور باشند. رشته ی مهندسی برق در خارج از کشور از شرایط بسیار عالی برخوردار می باشد و یافتن کار در این رشته در صورت تحصیل در خارج از کشور بهتر یافت می شود. به علاوه در کشور های خارجی هزاران دانشگاه برتر در این زمینه موجود می باشند اما شما باید ابتدا از شهریه مهندسی برق در خارج از کشور مطلع باشید تا بدانید آیا بودجه ی لازم برای پرداخت شهریه مهندسی برق در خارج از کشور را دارا هستید یا خیر. از طرفی شهریه مهندسی برق در خارج از کشور، در کشور های مختلف، بر اساس نوع و رنک دانشگاه، ممکن است متفاوت باشد. این متن شهریه مهندسی برق در خارج از کشور در چند رشته ی مختلف را بررسی خواهد کرد.

شهریه مهندسی برق در استرالیا

شهریه رشته ی مهندسی برق در کشور استرالیا در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. اما به طور کلی هزینه ی تحصیل در کشور استرالیا در رشته ی مهندسی برق در حدود ۳۳۰۰۰ دلار در سال می باشد که ممکن است بالاتر از این هم باشد. به طور نمونه در صورتی که شما در دانشگاه های برتر مهندسی برق همانند دانشگاه سیدنی، ملبورن و یا نیوساوت تحصیل کنید این شهریه ممکن است به ۴۳۰۰۰ دلار در سال نیز برسد.

دوره های کارشناسی مهندسی در استرالیا ۴ ساله و در دوره ی ارشد و دکتری به ترتیب ۲ و ۴ ساله می باشد. همچنین حداقل هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور در حدود ۱۹٫۸۳۰ دلار در سال می باشد. شهریه ی دوره های کارشناسی  نیز ۱۵۰۰۰ الی ۳۳۰۰۰ دلار، ارشد ۲۰۰۰ الی ۳۷۰۰۰ دلا و شهریه ی دکتری نیز در حدود ۱۴۰۰۰ الی ۳۷۰۰۰ دلار می باشد.

شهریه مهندسی برق در روسیه

 شهریه مهندسی برق در کشور روسیه به طور میانگین ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال می باشد. البته این مبلغ در صورت تحصیل به زبان روسی می باشد به علاوه اینکه در کشور روسیه در این رشته فقط به زبان روسی می توانید تحصیل کنید.

هزینه ی زندگی در روسیه نیز در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه است. از بهترین دانشگاه های مهندسی برق می توان به مسکو و سن پترزبورگ اشاره کرد. تحصیل دوره ی کارشناسی در روسیه ۴ سال طول کشیده و در حدود ۳۰۰۰ دلار، در مقطع ارشد ۲ سال طول کشیده و بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار و در مقطع دکتری ۲ تا ۴ سال و در حدود ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد.

شهریه دانشگاه های مورد تایید در ایتالیا در رشته ی مهندسی برق

کشور ایتالیا نیز از جمله کشور های عالی برای تحصیل در رشته ی مهندسی برق می باشد. شهریه تحصیل در رشته ی مهندسی برق در ایتالیا در حدود ۳۰۰۰ یورو می باشد. از دانشگاه های مورد تایید در این رشته می توان به دانشگاه کاتانیا اشاره کرد که تحصیل مهندسی برق در این دانشگاه رایگان می باشد. پس از آن می توان به دانشگاه فرارا با مبلغی حدود ۳۰۰۰ یورو، دانشگاه جنوا با شهریه ی تقریبی ۲۰۰۰ دلار و دانشگاه فلورانس با حدود ۲۱۰۰ یورو در سال اشاره کرد.

بورسیه مهندسی برق در خارج از کشور

کدام کشور ها بورسیه تحصیلی برای  مهندسی برق اعطا می کنند؟

رشته ی مهندسی برق یک رشته ی پر درآمد و پر طرفدار می باشد. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند معمولا علاقه مند به گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی و اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر در کشور های مختلف می باشند.

برای تحصیل در خارج از کشور بیشتر افراد به دنبال اخذ بورسیه در این رشته هستند بنابراین می بایست از شرایط اخذ بورسیه در کشور مورد نظر مطلع باشند.

بورسیه مهندسی برق در ایتالیا

بورسیه مهندسی برق در ایتالیا معمولا به سه صورت است. اولین بورسیه مهندسی برق بورسیه ۳ هزار یورویی می باشد. این بورسیه تمامی هزینه های تحصیلی و زندگی را پوشش می دهد. بورسیه بعدی بورسیه ۵ هزار یورویی می باشد که علاوه بر پرداخت شهریه دانشجو می تواند قسمتی از آن را نیز پس انداز کند.

بورسیه دیگر بورسیه ۱۳ هزار و ۴۰۰ یورویی است که فقط به دانشجوی دکتری مهندسی برق اعطا می شود. شما می توانید در صورتی که دارای سابقه ی تحصیلی بالایی هستید همزمان با پذیرش دانشگاهی، بورسیه مهندسی برق را نیز دریافت نمایید و برای به دست آوردن آن اقدام کنید.

برای دریافت بورسیه می بایست مدارک نظیر فیش حقوقی پدر و اجاره نامه را ارائه دهید.

بورسیه مهندسی برق در انگلستان

دانشگاه کمبریج یک دانشگاه عالی در تحصیل رشته مهندسی برق می باشد. این دانشگاه برای تحصیل در این رشته بورسیه مهندسی برق را نیز ارائه می دهد. برای دریافت بورسیه تحصیلی مهندسی برق می بایست دارای پذیرش از دانشگاه انگلستان باشید.

همچنین شما می توانید با  دریافت این بورسیه تمامی هزینه های ناشی از شهریه مهندسی برق و هزینه های زندگی در این کشور را پوشش دهید. مبلغ دریافتی بورسیه مهندسی برق در این کشور ۳۵۰۰۰ پوند می باشد.

برای دریافت این بورسیه می بایست مقیم کشور ایران باشید و تابعیت ایرانی داشته باشید. شما نیازمند یک انگیزه نامه با مضمون هدف از دریافت بورسیه تحصیلی مهندسی برق نیز هستید.

بورسیه مهندسی برق در استرالیا

برای دریافت بورسیه مهندسی برق در استرالیا باید دارای شرایط تحصیلی خوبی باشید این بورسیه ها  در این کشور ممکن است از سمت دولت و یا دانشگاه باشد. بورسیه مهندسی برق در استرالیا بنا بر شرایط تحصیلی دانشجو، ممکن است تمام هزینه های زندگی را شامل شود و یا فقط شامل هزینه های تحصیلی فرد گردد.

بورسیه معمول برای دانشجویان ایرانی بورسیه ای پی ار اس (PRS) می باشد که معمولا خاص دانشجویان دکتری بوده و هزینه های تحصیلی و بیمه را شامل می شود.

بورسیه مهندسی برق در کانادا

دولت کانادا برای جذب دانشجویان مهندسی برق بورسیه های گوناگونی را ارائه می دهد. شما می توانید از طریق تحقیق و پژوهش در این کشور موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در رشته های گوناگون اعم از مهندسی برق شوید.

به طور مثال وقتی شما در مورد کشور کانادا تحقیقات و یا طرحی انجام دهید بورسیه تحصیلی به شما اهدا می شود. دانشگاه انتاریو یک دانشگاه معتبر در این زمینه می باشد که به دانشجویانی که دارای معدل خوب هستند، بورسیه ارائه می دهد.