پرشین اپلای

شهریه دندانپزشکی در خارج از کشور


شهریه دندانپزشکی در خارج از کشور

شهریه رشته ی دندانپزشکی در کشور های مختلف چقدر است؟

دندانپزشکی یک رشته ی تحصیلی پر در آمد بوده که سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در این رشته به کشور های گوناگون سفر می کنند.

برای تحصیل این رشته در خارج از کشور، ابتدا باید از شهریه رشته ی دندانپزشکی در دانشگاههای مختلف و هزینه های ناشی از زندگی دانشجویی در کشور های مختلف را بسنجید تا بتوانید با اطلاع از شهریه دندانپزشکی در خارج از کشور یک تحصیل خوب و موفقیت آمیز را به خود احتصاص دهید.

شهریه دندانپزشکی در خارج از کشور در کشور های مختلف ممکن است، متفاوت باشد. هم اکنون در این متن شهریه دندانپزشکی در چند کشور را تحت بررسی قرار می دهیم.

شهریه دندانپزشکی در کشور فیلیپین

شهریه دندانپزشکی در خارج از کشور در کشور فیلیپین که دارای کیفیت تحصیلی متوسطی در این زمینه می باشد در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در هر ترم می باشد. هزینه های زندگی نیز در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در هر ماه می باشد.

شهریه ی دانشگاهی در مقطع لیسانس در کشور فیلیپین در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار و در مقطع فوق لیسانس و دکتری در حدود ۶۰۰ الی ۱۱۰۰ دلار می باشد. دانشگاه فیلیپین و انتود مانیل در زمینه ی تحصیل دندانپزشکی دو دانشگاه معتبر در کشور فیلیپین می باشند.

شهریه دندانپزشکی در کشور کانادا

 شهریه دندانپزشکی در خارج از کشور در کشور کانادا در حدود ۴۱۰۰۰ دلار می باشد، البته این میزان هزینه با توجه به دانشگاهی که شما در این کشور در آن تحصیل می کنید متفاوت می باشد به این صورت که هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حدود ۲۲۰۰۰ دلار می باشد.

علاوه بر این دانشگاه، دانشگاه تورنتو، دالهاوزی، مک گیل و… در این زمینه دارای فعالیتی گسترده و عالی  می باشند. میانگین شهریه ی رشته ی دندانپزشکی در کشور کانادا در مقطع لیسانس در حدود ۵۳٫۱۰۵ دلار می باشد و این هزینه در مقاطع بالاتر تحصیلی در این کشور در حدود ۲۰٫۵۶۵ دلار است.

 شهریه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور ترکیه علاوه بر شهریه های دانشگاهی در این کشور هزینه ی اقامت را نیز باید در نظر گرفت. شهریه ی رشته ی دندانپزشکی در کشور ترکیه بستگی به نوع دانشگاه در این کشور دار،د اما به طور میانگین هزینه ای که شما باید به عنوان شهریه ی دندانپزشکی در این کشور پرداخت نمایید در حدود ۱۰۰۰ دلار در هر ترم در دانشگاه های دولتی و ۷۰۰۰ دلار در هر ترم در دانشگاه های خصوصی می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در هر ماه است. شهریه هر ترم در مقطع کارشناسی در حدود ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز شهریه های تحصیلی در حدود ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد. از دانشگاه های معتبر پزشکی در کشور ترکیه می توان به دانشگاه جراح پاشا با شهریه ای در حدود مبلغ گفته شده در بالا و دانشگاه حاجت تپه اشاره کرد.