پرشین اپلای

پزشکیپزشکی در خارج

تحصیل در رشته ی پزشکی در چه کشورهایی وجود دارد؟

ادامه تحصیل پزشکی در خارج از کشور به چه صورت است؟

پزشکی رشته ای است که تعداد زیاد افرادی که در این رشته تحصیل می کنند خواهان ادامه تحصیل در پزشکی خارج از کشور هستند. آن ها به دنبال موفقیت های بالاتر و بیشتر در زمینه ی پزشکی می باشند به همین دلیل تصمیم به گذراندن تحصیلات تکمیلی در یک کشور بسیار عالی در این زمینه را می گیرند. در این متن تلاش می شود، چند کشور را تحت بررسی قرار داده شده، تا به این نتیجه دست یابیم که کدام کشور از نظر پزشکی در خارج از کشور بهتر است. پزشکی در خارج از کشور، مزایای زیادی را نیز در بر دارد. برای روشن شدن این نکات متن زیر را همراهی کنید.

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و در کشور ایده آلی مثل انگلستان، بسیار کارآمد و مفید می باشد. در صورتی که شما در این رشته و برای تصمیم بزرگی مثل پزشکی در خارج از کشور کشوری مناسب را انتخاب کنید این موضوع هم باعث پیشرفت روز افزون شما خواهد شد و هم در آینده ی شغلی و کاری تان تاثیر به سزایی خواهد داشت. پزشکی در انگلستان نسبت به سایر کشور های دیگر، طول مدت کم تری برای تحصیل دارد؛ به این صورت که تحصیلات پزشکی شامل یک دوره ی ۵ ساله است. همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز بسیار راحت تر از سایر کشور ها است. نکته ی حائز اهمیت این است که در صورتی که شما دارای نمرات بسیار خوب و سوابق تحصیلی عالی باشید در میان دانشجویان این کشور می توانید به راحتی پس از ۳ سال بورسیه تحصیلی این کشور را اخذ نمایید. کشور انگلستان دارای دانشگاه های مورد تایید وزارت ایران می باشد که این مسئله در موضوع پزشکی در خارج از کشور تاثیر به سزایی دارد. همچنین این کشور دارای پیشرفته ترین تجهیزات و متد های بسیار عالی در آموزش پزشکی می باشد. لازم به ذکر است که پس از ۶ ماه اقامت در این کشور به راحتی می توانید از خدمات بیمه و بهداشتی در انگلستان بهره مند شوید.

شما برای تحصیل در این کشور می بایست دوره های GCSE General certificate و یا Secondary education را بگذرانید. پس از گذارندن این دوره ها شما می توانید موفق به تحصیل در رشته های نظیر ژنتیک و علوم ازمایشگاهی و… نیز شوید. پس از آن، شما می توانید درخواست پذیرش از دانشگاه های این کشور دهید.

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان نیز نیازمند تعدادی شروط می باشد که شما برای اخذ پذیرش می بایست آن ها را دارا باشید. این شرایط شامل: گذراندن دوره های کالج به مدت یک سال، دارا بودن مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۸، حداقل سن ۱۹ سال و همچنین دارا بودن مدرک زبان می باشد. در صورتی که فرد کالج را با موفقیت بگذراند، می تواند وارد دانشگاه شود و در غیر این صورت می تواند در دیگر رشته های علوم پایه پزشکی تحصیل نماید.

هزینه ی تحصیل پزشکی در آلمان تقریبا رایگان است. اما تحصیل در برخی دانشگاههای خصوصی آلمان بین ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو می باشد. هزینه های زندگی نیز ۸۰۰۰ یورو در طول سال است.

ادامه تحصیل پزشکی در ایتالیا

کشور ایتالیا جزء کشور های پر طرفدار برای تحصیل پزشکی می باشد. این کشور دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه داده و همچنین هزینه های تحصیلی پایین تری را داراست. برای تحصیل پزشکی در این کشور می بایست در آزمون ورودی شرکت کرده و پس از قبولی بر اساس شرط معدل و سوابق تحصیلی ارزیابی می شوید. هزینه های تحصیلی در حدود ۳۰۰۰ یورو می باشد.

از دیگر کشور های مناسب برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور، می توان به کشور مجارستان، اسلواکی، بنگلادش و … اشاره کرد.

شهریه پزشکی در خارج از کشور

برای تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور چقدر باید شهریه پرداخت کرد؟

شهریه دانشگاههای معتبر در خارج از کشور در رشته ی پزشکی چقدر است؟

در طول سال افراد زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور می گیرند که ممکن است این تصمیم به علت عدم موفقیت در کنکور سراسر داخلی و یا کیفیت بالاتر تحصیلی در کشور دیگر باشد.

افرادی که این تصمیم را می گیرند، باید از شهریه پزشکی در خارج از کشور و یا هزینه های زندگی در کشور های مختلف مطلع شوند تا بررسی کنند که توانایی پرداخت شهریه پزشکی در خارج از کشور را دارند یا خیر. در متن زیر شهریه پزشکی در خارج از کشور در چند کشور مختلف برای افراد علاقه مند توضیح داده شده است.

شهریه پزشکی در چین

شهریه پزشکی در خارج از کشور در کشور های قاره های مختلف ممکن است متفاوت باشد. در کشور چین شرایط تحصیل و دانشگاه های موجود در آن از سطح بالایی برخوردار می باشند. در این کشور متوسط شهریه ی دانشگاه ها در حدود ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در هر سال تحصیلی می باشد و هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی معمولا ۴۰۰۰ دلار در طول سال بوده و طول مدت تحصیل نیز ۴ سال است. این شهریه در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۳۰۰۰ دلار در سال بوده و ۲ سال به طول می انجامد. شهریه ی دوره های دکتری نیز در طی ۳ سال تحصیلی ۵۰۰۰ دلار است. شهریه دانشگاه شاندونگ در چین به عنوان یک دانشگاه معتبر در پزشکی به زبان انگلیسی ۷۲۰۰ دلار در سال است.

شهریه پزشکی در ترکیه

شهریه پزشکی در کشور ترکیه که از کیفیت تحصیلی بالایی نیز در این زمینه برخوردار است در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال می باشد و هزینه ی زندگی نیز در این کشور بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در هر ماه می باشد. دانشگاه های کشور ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. شهریه در دوره ی کارشناسی در کشور ترکیه بین ۲۴۰ تا ۲۵۰ دلار می باشد. در صورتی که بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، شهریه ی آن در حدود ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد. شهریه ی دوره های کارشناسی ارشد نیز در حدود ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد و این هزینه در مقطع دکتری در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار به زبان ترکی است. دانشگاه های کوچ، جراح پاشا و استانبول دانشگاه های پزشکی معتبری بوده و شهریه پزشکی در استانبول در حدود ۲۹۹۵ لیر می باشد.

شهریه رشته پزشکی در روسیه

شهریه پزشکی در کشور روسیه از شرایط تحصیلی بالایی برخوردار می باشد و شهریه در این کشور به طور کلی ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و هزینه ی زندگی دانشجویی نیز ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه است. شهریه دانشگاه پزشکی باشکیر در روسیه در هر سال در حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد. به این ترتیب دانشگاه اوریول ۸۰۰۰ دلار، دانشگاه کریمه ۳۲۰۰ و دانشگاه پترزبورگ ۸۳۰۰ دلار در سال است. دوره ی کارشناسی و ارشد در روسیه به ترتیب ۴ و ۲ سال به طول می انجامد و شهریه این مقطع ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. شهریه مقطع دکتری نیز ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار بوده و تا ۴ سال طول می کشد.

رشته های پزشکی رایگان در بلاروس

یکی از کشور های پرطرفداردر بین دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل کشور بلاروس می باشد .

این کشور در مقایسه با کشور هایی همچون آمریکا ، انگلیس و استرالیا شرایط خوب و راحتی را برای پذیرش دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی به وجود آورده است .

بسیاری ازافرادی که در کنکور پزشکی ایران موفق به کسب رتبه و قبولی نشده اند میتوانند تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور بلاروس را انتخاب نمایند.

رشته های پزشکی ودندانپزشکی در کشور بلاروس رایگان نمیباشد ولی هزینه های تحصیل این رشته ها در دانشگاه های بلاروس بسیار ارزان و پایین می باشد.

کیفیت آموزش رشته های پزشکی در بلاروس در قبال هزینه ارزانی که از دانشجویان خارجی دریافت میکنند بالا میباشد . به طوری که اکثر دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار هستند .

طول دوره پزشکی در کشور بلاروس ۶ سال است . و مدت زمان تحصیل در رشته های دندانپزشکی در کشور بلاروس ۵ سال می باشد .

میزان شهریه تحصیل رشته های پزشکی ودندانپزشکی در بلاروس بسته به زبان تحصیل در دانشگاه ها متفاوت می باشد.

شهریه

برای تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی باید ۴۵۰۰دلار برای هرسال تحصیلی شهریه پرداخت. در صورتی که تحصیل در رشته های پزشکی دانشگا ه بلاروس به زبان روسی ۳۸۰۰دلاربرای یک سال تحصیلی می باشد.

هزینه تحصیل در رشته های دندانپزشکی بلاروس به زبان انگلیسی در حدود ۵۰۰۰دلار میباشد در صورتی که اگر دانشجو به زبان روسی به تحصیل در رشته دندانپزشکی بلاروس بپردازد باید ۴۰۰۰دلار هزینه تحصیل پرداخت نماید.

دوره تخصصی رشته های پزشکی و دندانپزشکی بلاروس نیز رایگان نمیباشد. هزینه تحصیل در دوره تخصصی پزشکی به زبان روسی ۲۰۰۰تا ۴۰۰۰دلار در سال میباشد و اگردانشجویی این دوره را به زبان انگلیسی بگذراند باید در حدود ۳۰۰۰تا ۵۰۰۰دلار باید پرداخت نماید.

هزینه دوره تخصصی دندانپزشکی بلاروس به زبان انگلیسی ۴۰۰۰تا ۴۵۰۰دلار در سال و اگر دانشجو این دوره را به زبان روسی بگذراند باید در حدود ۳۵۰۰تا ۴۰۰۰دلار برای یک سال تحصیلی پرداخت نمایند .

به طور کلی با توجه به رایگان نبودن رشته های پزشکی بلاروس ولی شهریه های در یافتی برای تحصیل در این رشته ها در مقایسه با بسیاری از کور ها ، ارزان و مقرون به صرفه می باشد.

رشته های پزشکی رایگان در اتریش

رشته های پزشکی رایگان در اتریش ، دانشگاه های اتریش اعتباری بین المللی بالایی دارند و مدارک آن ها در تمام دنیا مورد قبول می باشد.

تحصیل رایگان و هزینه های زندگی پایین در اتریش از جمله عواملی می باشد که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را برای علاقه مندان بعنوان گزینه ای مناسب در انتخاب مطرح می کند.

این عوامل و مواردی از قبیل اجازه کار و دریافت حقوق دانشجویی باعث شده بسیاری از پزشکان کشور خود را به مقصد اتریش جهت تحصیل و مهاجرت ترک کنند.

چنانچه دانشجویان در یکی از دانشگاه های سراسری ایران پذیرفته شده باشند میتوانند به شرط مسلط بودن به زبان آلمانی جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور اتریش اقدام کنند.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش عموما بصورت رایگان است. قابل توجه است که رشته های حوزه علوم سلامت نیز از این قاعده مستثنی نمیشوند. ولی در برخی از رشته های فوق الذکر به دلیل استقبال زیاد دانشجویان برای ادامه تحصیل در این رشته ها فرد باید به ازای هر تر م مبلغی به میزان ۳۸۰ تا ۷۲۰ یورو پرداخت کند که البته این مبلغ بسته به دانشگا های مختلف متفاوت است.

هزینه زندگی برای متقاضیان تحصیل در اتریش با توجه به نحوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت اگر دانشجویان سکونت در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب نمایند در ماه میبایست مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو پرداخت نمایند. هزینه خوراک در ماه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو و سایر هزینه ها مانند: هزینه های پوشاک، رفت و آمد و… حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو را شامل می شود.

در صورتی که فرد بتواند به ارتقا معدل دست پیدا کند ممکن است از پرداخت همین شهریه ناچیز هم معاف شود چرا که سیستم آموزشی کشور اتریش بر اساس فراهم کردن شرایط تحصیل رایگان حتی برای دانشجویان بین المللی خود، در تمامی مقاطع تحصیلی بنا شده و روز به روز در راه رسیدن هرچه بیشتر به این هدف گام برمی دارد.

یکی از معتبرترین مراکز جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور اتریش که مدرک آن نیز موردتایید وزارت علوم ایران هم میباشد، دانشگاه وین اتریش است که طول دوره دندانپزشکی و پزشکی در این دانشگاه حدود ۶ سال می باشد.

دانشجویان میتوانند بعد از اتمام دوره تحصیلی به کار در بیمارستان های این کشور مشغول شده و از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

بورسیه پزشکی در خارج از کشور

گرفتن بورسیه های تحصیلی پزشکی در خارج از کشور چه شرایطی دارد؟

آیا برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

چه کشور هایی برای تحصیل در رشته ی پزشکی بورسیه های تحصیلی می دهند؟

برای اخذ بورسیه های پزشکی در کشور های مختلف ابتدا افراد باید ثابت کنند که در آزمون کنکور سراسری در کشور خود قبولی را اخذ نموده اند. پس از آن می توانند برای دریافت بورسیه ی تحصیلی اقدام نمایند. در این متن به بررسی چند کشور از لحاظ چگونگی دریافت بورسیه های تحصیلی پزشکی می پردازیم.

اخذ بورسیه پزشکی در کشور آلمان

اخذ بورسیه پزشکی در کشور آلمان کمی دشوار می باشد. افراد می توانند از  طریق مراجعه به سفارت آلمان در تهران اطلاعاتی در زمینه ی چگونگی اخذ بورسیه ی تحصیلی در این کشور اخذ نمایند.

برای دریافت بورسیه ی تحصیلی در کشور آلمان می بایست دارای سابقه ی تحصیلی خوبی بوده و از معدل بالایی برخوردار باشید.

اخذ بورسیه های تحصیلی در کشور آلمان بسیار مهم است چرا که شهریه های پزشکی در این کشور بالا می باشد.

شما برای دریافت بورسیه ی پزشکی آلمان، باید از دانشگاه های این کشور پذیرش داشته باشید.

تعدادی از دانشگاه های کشور آلمان نیز به دانشجویانی که شرایط مالی خوبی ندارند کمک هزینه ی مالی ارائه می دهد.

بورسیه پزشکی در کانادا

بورسیه ی تحصیلی در کشور کانادا معمولا به افرادی که دارای سابقه ی تحصیلی خوب هستند، تعلق می گیرد و بر خلاف کمک هزینه های مالی بستگی به شایستگی فرد در رشته ی پزشکی دارد. بورسیه بانتینگ یک بورسیه برای دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

دانشجویان در زمینه ی ارشد و دکترای پزشکی می توانند با دریافت این بورسیه، تحصیلی تقریبا رایگان داشته باشند. میزان بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های پزشکی متفاوت می باشد. همچنین بورسیه پزشکی وانیر یک بورسیه دیگر برای دانشجویان بین المللی دکترای پزشکی است.

بورسیه پزشکی در ایتالیا

جهت دریافت بورسیه پزشکی در کشور ایتالیا باید تمامی مدارک و گواهی های مورد نیاز به زبان انگلیسی ترجمه شده و ارسال شوند.

دانشگاه ورنا به عنوان یک دانشگاه معتبر پزشکی در این زمینه با ارائه ی مدارکی از جمله مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک معادل آن یعنی Laurea magistrale  از دانشگاه های معتبر محسوب می شود. بورسیه پزشکی در ایتالیا معمولا در مقطع دکتری بوده و در حدود ۱۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال می باشد.

بورسیه ی پزشکی آمریکا

برای دریافت بورسیه پزشکی در کشور آمریکا می بایست دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشید.

مدارک لازم برای بورسیه پزشکی در مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. این مدارک در مقطع لیسانس شامل دیپلم با معدل بالای ۱۶ و مدرک زبان است.

در مقطع لیسانس و دکتری نیز شامل رزومه کاری و تحقیقاتی، مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس با معدل بالای ۱۴، نمره ی آزمون جی ار ای بالای ۷۰ درصد و دارا بودن پروژه های تحقیقاتی معتبر  می باشد.