پرشین اپلای

مترجم 

لیسانس ترجمه

برنامه های کارشناسی در مترجم

5091

سالهای تحصیل

3-4

هزینه های متوسط

236922204

متوسط ​​حقوق سالانه

84 1841335860

مدرک کارشناسی ترجمه چیست؟

یک مدرک لیسانس در ترجمه و تفسیر متخصصان فلسفه را برای ترجمه و تفسیر مفاهیم آماده می کند ، به دانشجویان یاد می دهد که چگونه به دو یا چند زبان روان بنویسند و صحبت کنند برای دانشجویانی که تخصص در حال ترجمه هستند ، این برنامه درسی شامل اصطلاحات ، زبانشناسی ، ادبیات و غیره در زبانهای فارغ التحصیل شده است. به عنوان مثال ، چینی ، اسپانیایی ، آلمانی و به انگلیسی.

 وظایف دانشجوی تحصیلات تکمیلی ترجمه چیست؟

برای تبدیل شدن به یک مترجم ، دانش آموز باید مهارت های تفسیر همزمان با ترجمه فنی و ادبی را بدست آورد. متخصصان زبان دانشجویی باید حداقل به دو زبان خارجی مسلط باشند.

 پس از اتمام دوره کارشناسی ترجمه چه مشاغلی موجود است؟

مدرک لیسانس ترجمه و تفسیر اشتغال در مقطع کارشناسی ارشد را به عنوان مترجم ، مترجم کنفرانس یا محلی سازی فراهم می کند. مترجمان می توانند در شرکت های تجاری و صنعتی ، سازمان های بین المللی ، شرکت های ترجمه و رسانه های جمعی کار کنند.

 دلایل اخذ مدرک لیسانس ترجمه چیست؟

تحلیلگران استخدام شرکت persianapply به دانشجویان دو زبانه توصیه می کنند که مدرک ترجمه و تفسیر را تکمیل کنند ، زیرا این تخصص در جهان به عنوان یکی از مشاغل مورد تقاضا رتبه بندی می شود. از نظرpersianapply  ، با توجه به روند فعلی جهانی شدن ، تقاضا برای مترجمان در حال افزایش است ، این حرفه ارتباطی فرصت هایی را برای ملاقات با افراد جدید فراهم می کند.

کشور    

دانشگاه ها

رتبه کشور

ایالات متحده

1137

1

چین

851

2

هند

610

3

روسیه

243

4

ژاپن

138

5

انگلستان           

103

6

لهستان

92

7

اوکراین

92

8

کره جنوبی

86

9

ایران

79

10

 

استاد ترجمه

برنامه های کارشناسی ارشد در مترجم

2681

سالهای تحصیل

1-2

هزینه های متوسط

175261427

متوسط ​​حقوق سالانه

84 1841335860

چه کسی استاد ترجمه دارد؟

یک استاد ترجمه دانش نظریه ها و شیوه های ترجمه را دارد و در ارتباطات و درک بین فرهنگی مهارت دارد. استادان ترجمه ، دوره های آموزشی ویژه زبان را فرا گرفته اند که یاد می گیرد طیف گسترده ای از ارتباطات کتبی و شفاهی ، از جمله کتاب های درسی ، اسناد تاریخی ، نامه های دست نویس ، کتابچه های راهنمای کاربر ، رمان ها ، نمایشنامه ها ، شعرها یا هر تعداد رسانه دیگر را ترجمه کند.

 وظایف استاد ترجمه چیست؟

وظایف دانشجویان کارشناسی ارشد شامل دروس خاص زبان برای یادگیری و ترجمه طیف گسترده ای از ارتباطات کتبی و شفاهی ، از جمله کتاب های درسی ، اسناد تاریخی ، نامه های دست نویس ، کتابچه های راهنمای کاربر ، رمان ها ، نمایشنامه ها ، شعرها یا هر تعداد رسانه دیگر است. مباحث اضافی مطالعه شامل مرور ابزار ترجمه رایانه ای است که توسط مترجمان حرفه ای استفاده می شود و همچنین مطالعات فرهنگی مرتبط با زبان یا زبان های موجود.

 استاد ترجمه کجا می تواند کار کند؟

تدریس یک گزینه محبوب برای استادان زبان است. تدریس طیف وسیعی از مشاغل را ارائه می دهد که شامل تدریس در مدارس ، کالج های آموزش بیشتر یا دانشگاه ها ، مدارس زبان خصوصی ، و همچنین کالج های بزرگسالان و آموزش های تکمیلی است. سایر جریان های شغلی ترجمه شامل تجارت ، روزنامه نگاری ، مدیریت و جهانگردی است.

 چرا باید فوق لیسانس ترجمه دریافت کنید؟

متخصصان استخدام persianapply دریافت مدرک ترجمه را توصیه می کنند ، زیرا این حرفه به دلیل چشم انداز شغلی خوب و درآمد خوب متمایز است.

کشور

دانشگاه ها

رتبه کشور

هند

391

111111

ایالات متحده

336333336

2

چین

332

 

روسیه

179

 

ژاپن

80

 

اوکراین

79

 

ایران

70

 

انگلستان

64

 

پاکستان

63

 

لهستان

56

1

           

دکتر فلسفه در ترجمه

برنامه های دکترا در مترجم

1012

سالهای تحصیل

2-4

هزینه های متوسط

166993719

متوسط ​​حقوق سالانه

84 1841335860

 

دکترای ترجمه کیست؟

دکترای فلسفه در ترجمه یک مدرک پیشرفته برای فارغ التحصیلان دانشکده های تاریخی است که بر اساس پایان نامه اعطا می شود. ترجمه شامل تبدیل معنای محتوای نوشتاری یا گفتاری از یک زبان به زبان دیگر است. این با مواد نوشتاری و ترجمه شفاهی سروکار دارد. دکترا در این زمینه دانش پیشرفته ای در مورد زبانهای مورد استفاده دارند ، اما آنها همچنین باید موضوع ترجمه را به درستی درک کنند.

 وظایف دکترا ترجمه چیست؟

مترجمان با اسناد مختلفی از جمله متون ادبی ، نسخه وب ، گزارش ها ، مقالات حقوقی ، راهنماهای آموزشی ، بروشور و موارد دیگر کار می کنند. وظایف اصلی دکترای ترجمه: دانش پیشرفته یک زبان خارجی ، ترجمه آنلاین ، ویدئو و رسانه های تلویزیونی با تهیه زیرنویس ، و برای کمک بیشتر به ترجمه به ابزار ترجمه آنلاین اشاره دارد.

 دکترای ترجمه از کجا می تواند موقعیت پیدا کند؟

گزینه های شغلی معمول برای یک فارغ التحصیل با مدرک دکترا در ترجمه ، استاد زبان در دانشگاه ها و کالج ها یا مترجم در ترجمه های مختلف ، سازمان های دولتی و جامعه ، شرکت های تحقیقاتی است. دکترای دارای این مدرک می توانند موقعیت مستقل خود را پیدا کنند.

 چرا باید دکترای ترجمه بگیرید؟

کارشناسان شرکت آموزشی persianapply برای گرفتن مدرک دکترای فلسفه در ترجمه توصیه می کنند ، زیرا این یک حرفه بسیار جالب و گسترده است. دکتری دارای این مدرک می تواند مشاغل مختلفی را در کشورهای مختلف انتخاب کند.

 

 

 

کشور

دانشگاه ها

رتبه کشور

روسیه

136

1

هند

116

2

چین

97

3

ایالات متحده

86

4

ژاپن

29

5

پاکستان

29

6

فرانسه

28

7

ایران

27

8

لهستان

24

9

انگلستان           

24

10

 

 

chat