پرشین اپلای

علوم سیاسی


علوم سیاسی در خارج از کشور

کشور های مناسب برای تحصیل علوم سیاسی در خارج از کشور چیست؟

تحصیل در رشته ی علوم سیاسی به عنوان رشته ای که مستقیما با مهارت های اداره ی کشور و انجام دیپلماسی با سایر کشور ها برای انجام امور سیاستی ضروری می باشد، در دهه های اخیر مورد استقبال و توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در این رشته قرار گرفته است.

علم آموزشی در زمینه ی این رشته، هر چه که به صورت تخصصی تر باشد می تواند دانشجو را به هدف خود که همان حضور در عرصه ی سیاسی کشورهاست، نزدیک تر کند.

علاوه بر کشور ایران تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور مورد توجه سران قرار گرفته به طوری که امروزه بسیاری از دانشگاه ها در تمام دنیا دوره های آموزشی دانشگاهی را در گرایش های مختلف این رشته ارائه می دهند.

تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور در دانشگاه های کشورهای آمریکا، مجارستان و انگلیس از آوازه ی بیشتری در سطح دنیا برخوردار می باشد. مراکز آموزش عالی کشورهای نام برده شده به صورت اختصاصی در رمینه ی این رشته، دارای رتبه های برتر در دنیا هستند.

علوم سیاسی در آمریکا

علوم سیاسی در خارج از کشور، دانش علوم سیاسی در این کشور در گرایش های روایط بین الملل، مطالعات مقایسه ای، مطالعات آمریکا،  ایدئولوژی سیاسی و مطالعات منطقه ای ارائه داده می شود. برای اخذ پذیرش در دوره های ارشد و دکتری این کشور برای رشته ی علوم سیاسی داشتن مدرک زبان و مدرک GREGENERAL الزامی است.

دپارتمان های علوم سیاسی در دانشگاه های کالیفرنیا، انجمن علوم سیاسی آمریکا، مرکز تحقیقات انتخابات دانشگاه برکلی از برترین مراکز پژوهشی در زمینه ی علوم سیاسی در خارج از کشور در کشور آمریکا می باشند.

دوره های آموزشی در این کشور بایستی توسط یکی از سازمان های ناحیه ای در کشور مورد تایید قرار بگیرند.

علوم سیاسی در مجارستان

علوم سیاسی در خارج از کشور، تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در کشور مجارستان به عنوان کشوری که برترین آموزش های مطابق با آخرین استانداردهای آموزشی را در زمینه ی این علوم ارائه می کند، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه ی تحصیل دانشجویان بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی علوم سیاسی در این کشور از شهرت بسیار زیادی در تمام دنیا برخوردار است، که دانشجو باید به مدت ۴ سال در این دوره تحت آموزش قرار بگیرد. تحصیل در دانشگاه بوداپست برای اخذ این مدرک پیشنهاد می شود.

همچنین امکان کسب مدرک لیسانس علوم سیاسی در مجارستان از راه های مختلفی مانند: تحصیل در دانشکاه های خصوصی، دولتی، کالج ها و حتی آموزش های آنلاین امکان پذیر می باشد.

علوم سیاسی در انگلستان

دانشکده ی اقتصاد و علوم سیاسی در لندن یکی از برترین مراکز دنیا در زمینه ی این رشته می باشد که در کشور انگلستان قرار گرفته است. علومی مانند:

استراتژی بین المللی ودیپلماسی، مدیریت اجرایی، مدیریت عمومی، سیاست و مدیریت، امور مالی- مدیریت ،مدیریت اقتصادی، قوانین و حقوق، اقتصاد سیاسی اروپا، اقتصاد و بهداشت، دیپلماسی اجرایی، علوم رفتاری و سیاست و بهداشت در این دانشگاه مورد آموزش تخصصی قرار می گیرند.

دانشجو با انتخاب این مرکز برای ادامه ی تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور، علاوه بر دریافت آموزش های قوی در این زمینه ، به مدت ۳ سال شغلی را برای خود فراهم کرده است.

افراد فارغ التحصیل از این مرکز می توانند در رده های بالای سیاسی مانند ریاست احزاب و تشکل های سیاسی، سازمان های اجتماعی و سیاسی به راحتی به عنوان یک متخصص، در آینده مشغول به کار شوند.

شهریه علوم سیاسی در خارج از کشور

رشته ی علوم سیاسی یکی از رشته های محبوب در گروه آموزشی غیر پزشکی در نزد دانشجویان اکثر کشورها می باشد. این رشته در برخی از دانشگاه ها با اعتبار بسیار زیادی در سطح دنیا به دانشجویان ارائه می شود که بسته به این که دانشجو، کدام کشور و دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب نماید، میزان شهریه ی پرداختی او متغیر خواهد بود.

شهریه ی علوم سیاسی در دانشگاه هاروارد آمریکا

یکی از کشورهایی که دارای بهترین مراکز آموزش عالی در زمینه ی تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در دنیا می باشد و هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا را، در این رشته پذیرش می کند، کشور آمریکا می باشد.

دانشگاه هاروارد برترین دانشگاه در آمریکا و دنیاست که مقاطع مختلف رشته ی علوم سیاسی در آن ارائه می شود. در رابطه با موضوع شهریه ی رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور، باید گفت که شهریه ی این دانشگاه تقریبا ۴۵٫۲۷۸ دلار تعیین شده است.

همچنین سایر هزینه های زندگی در آمریکا در ایالت های مختلف از ۱۵۰۰ دلار برای شیکاگو  تا ۳۰۰۰ دلار برای کالیفرنیا در سال متغیر می باشد.

شهریه ی علوم سیاسی در دانشگاه کمبریج انگلستان

این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه برتر در دنیا اقدام به ارائه ی دوره های تحصیلی دانشگاهی در رشته ی علوم سیاسی کرده است و دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد این دانشگاه می باشند باید شهریه ای معادل ۲۱۵/۳۵ دلار را پرداخت کنند که البته این هزینه برای دوره ی دکتری همین دانشگاه مقداری بالاتر می باشد.

البته در این دانشگاه کمک هزینه هایی برای پرداخت شهریه و سایر هزینه های تحصیلی به دانشجو تعلق می گیرد که مهم ترین آن ها بورسیه ی تحصیلی است .

همچنین هزینه ی زندگی در انگلستان در شهر لندن ماهانه حدود ۱۰۰۰ پوند و شهرهای دیگر کشور در حدود ۸۰۰ پوند تخمین زده می شود.

شهریه ی علوم سیاسی در دانشگاه اتوش لورند مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که در حوزه ی دانش علوم سیاسی و ارائه ی دوره های تحصیلی آن، به صورت قدرتمند در تمام دنیا عمل می کند. در دانشگاه های مختلف این کشور مقاطع مختلف رشته ی علوم سیاسی ارائه می شود که به طور میانگین دانشجو باید برای تحصیل در هرکدام از آن ها هزینه ای را در هرسال تجصیلی بسته به نوع مقطع، پرداخت کند.

به عنوان مثال شهریه ی علوم سیاسی در خارج از کشور در دانشگاه اتوش لورند مجارستان معادل:

شهریه کارشناسی ۸۴۰۰-۵۰۰۰ یورو

کارشناسی ارشد ۱۰۰۰۰-۶۰۰۰ یورو

شهریه دکتری ۱۱۰۰۰-۹۰۰۰ یورو  تعریف شده است.

 شهریه ی سایر مراکز آموزش عالی در رشته ی علوم سیاسی این کشور، با اندک تغییراتی در همین حدود می باشد. میزان شهریه، ابتدای هر سال توسط دانشگاه ها اعلام می شود.

علاوه بر این هزینه ها دانشجو باید مبلغ ۱۰۰ تا ۱۵۰ پوند برای هزینه های مازاد تحصیل مثل ثبت نام و بیمه و… و ۷۵۰ یورو برای هزینه های ماهانه زندگی در مجارستان در نظر داشته باشد.

بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور

در چه کشور هایی برای رشته ی علوم سیاسی بورسیه تحصیلی ارائه می شود؟

آیا برای رشته علوم سیاسی در خارج ازکشور، بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد؟

تحصیل در رشته ی علوم سیاسی از سالیان قدیم همواره خواهان خاص خود را دارد. برخی از دانشگاه ها در کشورهای مختلف برای ارائه ی دوره های این رشته دارای شهرت جهانی هستند که دانشجویان را مشتاق به ادامه ی تحصیل در آن دانشگاه ها می کند.

یکی از مهم ترین امتیازات این دانشگاه ها در کنار اعتبارشان  تحت پوشش قرار دادن هزینه های تحصیلی دانشجو از طریق پرداخت بورسیه ی علوم سیاسی در خارج از کشور و دانشگاه های مختلف می باشد که در ادامه ی مطلب به بررسی این عامل پرداخته ایم.

بورسیه تحصیلی علوم سیاسی در کشور اتریش

برای تحصیل در رشته ی نام برده بورسیه ای تحت عنوان افلاطون  در کشور اتریش برای دوره ی دکتری در نظر گرفته شده است. می توان در کنار آن، مبلغی به عنوان پرداختی ماهیانه به دانشجو، به علاوه ی مبلغ ۶۰۰ یورو کمک هزینه ی تحصیلی و نیز مبلغی به عنوان کمک هزینه ی خانواده و همراهان دانشجو را اضافه نمود.

پیش شرط دریافت بورسیه در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور اتریش داشتن تالیفات بین المللی و نیز معدل بالا و پیشینه ی تحصیلی قوی می باشد که اگر فردی موفق به دریافت آنها شود می تواند حتی هزینه های بیمه و تصادفات را هم تا سقف ۴۵۰ یورو دریافت نماید.

بورسیه تحصیلی علوم سیاسی در آمریکا

دریافت بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور در دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس به شرط داشتن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۸ به بالا، نمره ی تافل ۱۰۰، مدرک SAT  با نمره ی حداقل ۱۰۵۰ امکان پذیر می باشد.

همین شرایط برای اخذ بورسیه در دوره ی ارشد و دکتری به داشتن ایده ی علمی جهانی، پروپزال قوی، روزومه ی تحصیلی و کاری قوی، حداقل معدل ۱۴ لیسانس و ۱۵ ارشد، نمره ی GRE  با رتبه ی حداقلی ۷۰،  مقالات پژوهشی منتشر شده در داخل و خارج از کشور، می باشد. که در کنار این ها حضور در مسابقات جهانی، ثبت اختراع در زمینه ی رشته ی تحصیلی و … شانس افراد را برای دریافت این بورسیه ها بالا خواهد برد.

بورسیه ی علوم سیاسی در فرانسه

انواعی از بورسیه ها برای تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در این کشور پیش بینی شده است که عبارتند از:

بورسیه ی ایفل: برای دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری به میزان ۱۱۰۰ یورو برای ارشد و ۱۴۰۰ یورو برای دکتری از جانب وزارت امور خارجه ی فرانسه در نظر گرفته شده است.

بورسیه ی ایل- دو فرانسه به مدت ۱۰ ماه، به دانشجویان دوره ی کارشناسی که ۳۰ سال به بالا باشند، به میزان ۱۰۰۰۰ یورو تعلق خواهد گرفت، مشروط بر اینکه آن ها در یکی از دانشگاه های شهر پاریس درس بخوانند.

بورسیه ی دانشگاه لیون: به طور کل برای ادامه ی تحصیل در رشته های این دانشگاه به مبلغ ۸۰۰ یورو تا ۱۰ ماه به دانشجو پرداخت می شود.

بورسیه ی Insead نیز برای دانشجویانی که که دارای شرایط خاصی از نظر ملیت، پیش زمینه ی حرفه ای، جنسیت، شایستگی و توان علمی و … خاصی باشند، می باشد که ارزش آن، به مبلغ ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار می باشد.

بورسیه علوم سیاسی در ایتالیا

دانشجوی متقاضی تحصیل در این کشور می تواند در تمام دوره های دانشگاهی مشمول دریافت بورسیه ی علوم سیاسی در خارج از کشور از دانشگاه های ایتالیا بشود. این بورسیه ها عبارتند از :

۱- بورسیه ی ۱۰ هزار یورویی: این بورسیه  کاملا هزینه های زندگی و شهریه ی دانشگاه شخص را

ساپورت می کند .

۲- بورسیه ی ۵ هزار یورویی:  برای پرداخت شهریه ی دانشگاه و اندک مبلغی مازاد بر آن است.

۳- بورسیه ی دوره ی دکتری: این بورسیه به میزان ۱۳۴۰۰ یورو برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.