پرشین اپلای

پرستاریرشته پرستاری

یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی علوم تجربی می باشد.

پرستار یکی از اعضا کلیدی در گروه مراقبت های بهداشتی و درمانی است و بیشترین شاغلان آن را زنان تشکیل می دهند در واقع پرستار علاوه بر خدمات درمانی، مسئول آموزش و برقراری ارتباط با مددجو و آماده سازی او نیز می باشد

هدف کلی آموزش پرستاری، تربیت افرادی است که قادر باشند به عنوان عضوی از تیم سلامت به ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی، مشاوره ای، مدیریتی، آموزشی، پژوهشی خانواده و جامعه بپردازند

وظایف یک پرستار عبارتند از: احترام به بیماران، کمک به پزشکان و سایر تیم، انجان تزریقات و تمیز کردن و پانسمان کردن زخم ها، ثبت مشخصات بیماران، دادن داروی بیماران، آرام سازی محیط و تامین شرایط استراحت بیمار و بررسی وضعیت بیماران

آینده شغلی این رشته

تنها رشته است که افراد بعد از تحصیل مشغول به کار می شوند.

در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام در این رشته رشد به سزایی داشته است.

آلمان، اتریش، نروژ، بلژیک، دانمارک، روسیه، سوئیس، آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلیس، مجارستان، شیلی، ترکیه، هلند، لوکزامبورگ، فنلاند و نیوزلند از جمله کشورهایی هستند که جایگاه مناسبی برای پرستاران فراهم کرده اند.

تحصیل پرستاری در خارج از کشور

 افراد زیادی سالانه در رشته های مختلف، برای گذراندن تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور، تصمیم می گیرند. بیشتر این افراد در رشته های پزشکی می باشند و در این بین پرستاران زیادی نیز وجود دارند.

تحصیل پرستاری در خارج از کشور بیشتر به منظور یافتن کاری مناسب و پر در آمد می باشد و بیشتر افرادی که در این رشته تحصیل می کنند پرستاری در خارج از کشور را ضمن ادامه ی تحصیل در این رشته و شغلی پر درآمد در خارج از کشور انتخاب می کنند.

معمولا افرادی که قصد گذراندن دوره های پرستاری در خارج از کشور را دارند کشور های انگلیسی زبان را جستجو می کنند چرا که از شرایط بهتری از نظر زبان برخوردار خواهند بود. از دلایل دیگر این است که به دلیل حساس بودن این شغل، مدرک پرستاری فرد باید در کشور مهاجر ارزیابی شود و در صورت قبول شدن فرد می تواند در آن کشور تحصیل نماید. بنابراین کشور های انگلیسی زبان راحت تر با این مسئله کنار می آیند.

پرستاری در خارج از کشور نیز نیازمند توجه به نکات فراوان دیگر نیز هست. مثلا فرد باید جستجو کند که آیا در کشور مورد نظر، نیاز به پرستار احساس می شود و بازار کار خوبی در آنجا حاکم است یا خیر.

کشور های مناسب در زمینه ی پرستاری

در صورتی که شما بخواهید در یک کشور انگلیسی زبان دوره های پرستاری را بگذرانید می بایست دارای مدرک ایلتس با نمره ی ۵ یا ۶ باشید در غیر این صورت شما باید به زبان کشور انتخابی مسلط باشید. کشور هایی که در مسئله ی پرستاری در خارج از کشور فعالیت بهتری را دارا هستند کشور های کانادا و استرالیا می باشند.

تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در خارج از کشور، شرایط پرستاری در کشور استرالیا به این گونه است که افراد می بایست دارای مدرک زبان ایلتس با نمره ی ۷ باشند تا بتوانند در این کشور تحصیل نمایند. یکی از شرایط پیدایش کار در رشته ی پرستاری در این کشور شرکت در آزمون های rnمی باشد. این آزمون ها، بسیار دشوار می باشد که افراد کمی می توانند در آن نمره ی قبولی را کسب نمایند.

اما در صورت اخذ نمره ی قبولی می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند.

لازم به ذکر است که دانشگاه های استرالیا پس از اخذ مدرک موظف هستند به دانشجویان کار مورد نظر را معرفی نمایند و انها را به عنوان کمک پرستار در جایی مشغول نمایند. در صورتی که پرستاران در این حیطه مشغول شوند پس از ۲ سال می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند.

تحصیل پرستاری در آمریکا

کشور امریکا در حیطه ی تحصیل پرستاری دارای رتبه ی بسیار بالایی می باشد و همچنین درآمد خوبی در این رشته برای افراد فراهم می کند. میانگین درآمد سالانه ی یک پرستار در آمریکا ۸۳۰۰۰ دلار می باشد.

این رشته در کشور آمریکا به زبان انگلیسی ارائه می شود و شرط ورود به این رشته نمره ی ۵ یا ۶ در ایلتس است. نکته ی دیگر در رابطه با تحصیل پرستاری در امریکا این است که افراد پس از اخذ گواهینامه ی پرستاری می توانند در این کشور حقوق بالاتری دریافت کرده و اقامت دائم این کشور را نیز کسب نماید.

ادامه تحصیل پرستاری در آلمان

تحصیل پرستاری در خارج از کشور، کشور آلمان برای پرستاری بسیار مناسب می باشد چرا که این کشور به ده ها هزار پرستار نیازمند می باشد و شما به راحتی پس از اخذ مدرک خود می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. ساعات کاری به صورت ۵ روز در هفته بوده و سه شیفته می باشد. در روز های تعطیل نیز مشغول به کار بوده اما اضافه کاری دریافت می شود حقوق دریافتی در حدود ۲۵۰۰ یورو در ماه است.

کشور هایی نظیر بلژیک، نیوزیلند و شیلی نیز از درآمد بالایی در پرستاری برخوردارند.

شهریه پرستاری در خارج از کشور

پرستاری در خارج از کشور یک حرفه ی مراقبتی و بهداشتی بوده و دارای درامد بالایی نیز می باشد. افرادی که قصد تحصیل پرستاری در خارج از کشور را دارند می بایست دارای مدارک و شرایطی بوده و همچنین از کشور هایی که پرستاری در خارج از کشور را به خوبی و با شرایط تحصیلی عالی ارائه می دهند مطلع باشند.

اگر قصد شما پرستاری در خارج از کشور می باشد می توانید از کشور هایی که در این زمینه فعالیت خوبی دارند و از شهریه ی تحصیلی در آن ها به کمک این متن، مطلع شوید. در ادامه نام چند کشور مناسب برای ادامه تحصیل پرستاری در خارج از کشور ذکر شده است.

 شهریه پرستاری در کانادا

 شهریه پرستاری در خارج از کشور در کشوری مانند کانادا شامل ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. این هزینه تنها مربوط به شهریه می باشد و برای تحصیل در کانادا در رشته ی پرستاری شما نیازمند هزینه زندگی دانشجویی نیز می باشید که این هزینه در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه می باشد.

مدت زمان تحصیل پرستاری در این کشور ۲ تا ۴ سال می باشد. شهریه تحصیلی در مقطع لیسانس نیز در حدود ۶۵۰۰ دلار در سال می باشد. در مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز این میزان شهریه در حدود ۷۰۰۰ دلار در سال است. در میان دانشگاه های کانادا در زمینه ی پرستاری دانشگاه تورنتو با میانگین ۳۸۰۰۰ دلار در سال، دانشگاه کلمبیا در حدود ۸۵۰۰ دلار در سال و دانشگاه مک گیل در حدود ۸۰۰۰ دلار در سال می باشد.

شهریه پرستاری در آمریکا

در صورتی که شما قصد داشته باشید دوره های پرستاری و پزشکی را در دانشگاه های دولتی کشور آمریکا بگذرانید، شهریه ی تحصیلی شما در حدود ۳۵۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰ دلار در یک سال می باشد. هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس در حدود ۱۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته ی پرستاری در آمریکا در حدود ۲۲۰۰۰ دلار و برای تحصیل دکتری در حدود ۳۵۰۰۰ دلار به بالا می باشد.

میانگین خرج سالانه در کشور آمریکا برای زندگی دانشجویی نیز در حدود ۱۲۰۰۰ دلار می باشد. دانشگاه هاروارد به عنوان بهترین دانشگاه در این زمینه در ماساچوست آمریکا بوده و شهریه ی تحصیلی در این دانشگاه در رشته های پزشکی و پرستاری در حدود ۴۵٫۲۷۸ دلار می باشد.

شهریه پرستاری در ایتالیا

شهریه رشته ی پرستاری در کشور ایتالیا که دارای شرایط خوبی برای تحصیل می باشد بدین ترتیب که در حدود ۱۵۰۰ الی ۳۸۰۰ دلار در یک سال تحصیلی بوده و علاوه بر شهریه ی دانشگاهی هزینه زندگی در ایتالیا نیز در حدود ۶۰۰ دلار در ماه می باشد. دوره های پرستاری در کشور ایتالیا نیز ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.

شهریه دوره های کارشناسی، ارشد و دکتری در ایتالیا به طور میانگین در حدود ۱۲۰۰ ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد. از دانشگاه های مورد تایید پرستاری در ایتالیا می توان به دانشگاه تور ورگاتا، ساپینزا و پادووا اشاره کرد.

بورسیه پرستاری در خارج از کشور

آیا برای تحصیل در رشته ی پرستاری در خارج از کشور امکان گرفتن بورسیه های تحصیلی وجود دارد؟

برای گرفتن بورسیه های تحصیلی رشته ی پرستاری در دانشگاههای معتبر دنیا، چه اقداماتی لازم است؟

کدام کشور ها برای تحصیل در رشته ی پرستاری، به دانشجویان  بورسیه تحصیلی اعطا می کنند؟

دریافت بورسیه ی تحصیلی در رشته ی پرستاری و پزشکی برای افراد متقاضی بسیار مهم می باشد چرا که شهریه ی این رشته ها در کشور های خارجی معمولا بالا بوده و کمتر کسی توانایی پرداخت آن ها را دارد.

به همین دلیل ما در متن زیر چگونگی اخذ بورسیه ی تحصیلی در این رشته را در چند کشور بررسی می کنیم.

بورسیه پرستاری در استرالیا

در دانشگاه های کشور استرالیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، بورسیه ی پرستاری برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

دانشجویان بین المللی می توانند با دارا بودن سابقه ی تحصیلی عالی و معدل خوب، شانس خود را برای دریافت این بورسیه ها افزایش دهند. همچنین تسلط به زبان انگلیسی برای دریافت بورسیه های تحصیلی الزامی می باشد.

با دریافت بورسیه ی تحصیلی پرستاری دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا مدت ۲ سال و دانشجویان دکترای پرستاری تا مدت ۳ سال می توانند با استفاده از این بورسیه، هزینه های شهریه را به طور کامل پوشش دهند.

علاوه بر این با دریافت بورسیه ی پرستاری استرالیا علاوه بر شهریه تحصیلی مبلغی به میزان ۲۵۰۰۰ دلار سالانه به منظور هزینه های زندگی در اختیار دانشجو قرار می دهد. همچنین تمامی هزینه های بیمه و درمان دانشجو از سمت دانشگاه مورد نظر، پرداخت خواهد شد.

بورسیه پرستاری در کانادا

کشور کانادا در زمینه ی تحصیل رشته ی پرستاری دارای کیفیت آموزشی عالی می باشد. اما هزینه های تحصیلی در این رشته اندکی بالاست به همین دلیل اخذ بورسیه ی پرستاری در این کشور معمولا برای خیلی از افراد مهم است.

برای دریافت بورسیه ی تحصیلی کانادا فرد باید دارای رزومه ی تحصیلی بالایی باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است بورسیه به فرد تعلق نگیرد. همچنین فرد باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالا باشد.

در صورتی که مدرک زبان کانادایی نداشته باشید، نمی توانید در این کشور موفق به اخذ بورسیه پرستاری شوید.

بورسیه پرستاری در مجارستان

در کشور مجارستان یک نوع بورسیه ی تحصیلی پرستاری وجود دارد که stipendium  نام دارد. این بورسیه در رشته ی پرستاری در تمام مقاطع ارائه می شود که  همراه با کمک هزینه ی مالی می باشد. با دریافت این بورسیه فرد نیازی به پرداخت شهریه نخواهد داشت. مبلغ این بورسیه برای دوره های تحصیلی ماهیانه ۳۰۰۰۰ HUF می باشد.

بورسیه ی پرستاری در آلمان

دانشگاه های آلمان در تحصیل در رشته ی پرستاری معمولا دارای شرایط بهتری هستند.

دانشگاه های این کشور، علاوه بر بورسیه ی تحصیلی، حقوقی معادل ۴۰۰ یورو به دانشجویان ارائه می دهند. برای دریافت بورسیه ی پرستاری در آلمان می بایست دارای نمره های خوب در مقطع کارشناسی بوده و همچنین باید در موعد مقرر تحصیلات را به پایان رسانده باشید.

همچنین از شرایط دیگر، دریافت نامه ی پذیرش از استاد راهنما به ویژه در مقطع دکتری می باشد.