پرشین اپلای

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا 5 ماه قبل

ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا در شرایط کنونی( که قوانین تغییری نکرده است) از راحت ترین و اسانترین ویزاهای تحصیلی از میان دیگر کشور های اروپایی است.بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را به عنوان کشور محل تحصیل خود انتخاب میکنند. ادامه تحصیل در ایتالیا به علت سطح علمی بالای دانشگاه ها , هزینه اندک , تنوع رشته فراوان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها از مزایای تحصیل در این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا

1.      ارائه ی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه ی همه ی آنها به زبان ایتالیایی و با تایید وزرات خارجه و یا دادگستری این تاییدیه باید از طرف سه نهاد باشد؛ ۱- تاییدیه دبیرستان و هنرستان و یا مرکز پیش دانشگاهی ۲- آموزش و پرورش منطقه ۳ – آموزش و پرورش استان ارائه ی این مدرک برای افرادی است که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند.

2.      ارائه ی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و ترجمه ی ان ها به زبان ایتالیایی همراه با تایید وزرات خارجه و دادگستری؛ ارائه ی این مدارک برای متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری الزامی است.

3.      ارائه ی اصل پاسپورت

4.      پر کردن فرم مبنی بر درخواست روادید

5.      ارائه ی ۵ قطعه عکس پاسپورتی پشت نویسی شده به زبان انگلیسی - در ابعاد 3/5 در 4/5 یا 3 در 4

6.      ارائه ی دو نسخه از نامه ی پذیرش دانشگاه مورد نظر در ایتالیا

7.      ارائه ی مدارک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 و یا نامه ای از طرف دانشگاه مبنی بر اینکه شما به مدرک زبان نیازی ندارید. یا ارائه ی گواهی زبان ایتالیایی در سطح بی 2. که می توانید با شرکت در آکادمیک به مدت 2 سال در یکی از مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و یا ارائه ی نامه ای از دانشگاه که نشان دهنده ی عدم نیاز به مدرک زبان باشد.

8.      ترجمه ی شناسنامه و مدارک شناسایی به زبان ایتالیایی

9.      داشتن مبلغ حداقل ۵۰ یورو به صورت نقد

10.  ارائه ی پرینتی از سه ماه اخر از حساب بانکی

11.  ارائه ی نامه ی بانکی مبنی بر حساب بانکی به مبلغ ۷۵۰۰ یورو برای هزینه یک سال تحصیلی در ایتالیا به نام خود فرد متقاضی و یا یکی از والدین وی.

12.  ارائه ی رزرو بلیط پرواز و هتل برای ایتالیا

13.  در صورت ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می بایست دروس اخذ شده را شرح دهید.

 

پروسه ی مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا در حدود 2 تا 6هفته به طول می انجامد. در این میان مدت زمانی که برای دریافت ویزای تحصیلی به طول می انجامد در حدود 3 ماه می باشد.

 با تکمیل فرم درخواست مشاوره ، بصورت رایگان از راهنمایی کارشناسان مهاجرتی پرشین اپلای بهرمند شوید.


نظرات 1

زهرا - یک شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

وقت سفارت برای سال 2020 چه تاریخی اعلام کردند؟


مهندس میثم هادی پور - مشاور امور مهاجرتی - یک شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

سلام دوست عزیز . هنوز زمان مشخصی اعلام نشدهدرباره نویسنده

ویزای تحصیلی ایتالیا