پرشین اپلای

موسیقی


رشته موسیقی

رشته ی موسیقی به عنوان رشته ای که روح آدمی را جلا می دهد امروزه برای کسب تحصیلات علمی و تخصص در گرایش های مختلف این رشته، دانشجویان بسیاری رو به سمت تحصیل در دانشگاه ها آورده اند. دانشگاه های مختلفی در دنیا برای ادامه ی تحصیلات آکادمیک در این زمینه، دارای اعتبار و شهرت جهانی هستند. ما در ادامه ی مطلب به بررسی شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور در دانشگاه های معتبر کشور اتریش، ایتالیا و انگلستان به عنوان مهد های موسیقی در دنیا ، پرداخته ایم.

شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور و دانشگاه های اتریش

اتریش کشوری است که به عنوان مهد موسیقی در دنیا شناخته می شود و فارغ التحصیلان این رشته در دانشگاه، امتیازات فروانی برای ادامه ی تحصیل و کار در تمام دنیا دارند.

در رابطه با پرداخت شهریه ی موسیقی در خارج از کشور به دانشگاه های اتریش می توان گفت که، بابت تحصیل در تمامی مقاطع و گرایش های این رشته، هیچ مبلغی از دانشجو دریافت نمی شود و به عبارتی ادامه ی تحصیل در دانشگاه های موسیقی اتریش رایگان یا تک نرخی است.

دانشگاهی هم که شهریه ای از دانشجو دریافت می کند برای هر ترم تقریبا ۳۸۰ یورو دریافت می کند که چنان چه دانشجو شرط معدل خاصی را احراز کند، بیشتر این مبلغ پرداختی را به او برمی گردانند.

به عنوان مثال دانشگاه گراتس برای دانشجویان ایرانی شرایط ویژه ای گذاشته اند، آن هم این است که اگر دانشجو حداقل ۹ واحد را در ترم بگذراند، می تواند شهریه ی پرداختی را به طور کامل پس بگیرد.

به طور کلی هزینه ی زندگی در اتریش برای دانشجو معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد.

شهریه ی رشته موسیقی در انگلستان

کشور انگلستان دارای دانشگاه های به نام و معتبری در دنیاست که اقدام به ارائه ی دوره های متفاوت رشته ی موسیقی برای دانشجویان می کنند.

تحصیل در این رشته در دانشگاه های این کشور مستلزم پرداخت شهریه می باشد. مثلا دانشجو باید برای تحصیل در دوره ی لیسانس موسیقی مبلغی معادل ۱۲ تا ۱۴ هزار پوند در سال و برای دوره ی تحصیلات تکمیلی ۱۲ تا ۱۵ هزار پوند در سال را به عنوان شهریه ی موسیقی در خارج از کشور برای دانشگاه های کشور انگلیس بپردازد. البته این هزینه به نسبت تحصیل در شهرها و دانشگاه های مختلف اندکی متغیر است.

هزینه ی زندگی برای گذراندن امور جاری غیر از تحصیل در این کشور برابر با ماهانه ۱۰۰۰ پوند برای زندگی در لندن و ۸۰۰ پوند برای زندگی در سایر نقاط این کشور می باشد.

شهریه رشته موسیقی در ایتالیا

دوره های متنوعی از رشته ی موسیقی در مقاطع مختلف دانشگاهی در دانشگاه های ایتالیا به عنوان مهد موسیقی در دنیا مورد آموزش و تدریس قرار می گیرند. از جمله تحصیل در رشته ی موسیقی دانشگاه میلان از اعتبار خاصی در تمام دنیا برخوردار است که دانشجویان باید برای دوره های مختلف آن شهریه ای را پرداخت کنند. به عنوان مثال حداقل و حداکثر میزان شهریه برالی شرکت در دوره های دوساله ی این دانشگاه ۶۰۰ تا ۲۱۰۰ یورو است که این میزان برای تحصیل در دوره های سه ساله به ۷۰۰ تا ۲۷۰۰ یورو می رسد. شاخص تعیین این حداقل و حداکثر پرداخت ها میزان درآمد خانواده هاست.

همچنین شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور برای تحصیل در دانشگاه تورین به عنوان دانشگاهی سرآمد در این رشته به میزان ۴۵۰ یورو به عنوان شهریه ی ثابت در دوره های لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته شده است که میزان این هزینه حداکثر به ۲۰۰۰ یورو در هر ترم می رسد.

 بورسیه موسیقی

رشته ی موسیقی از جمله رشته های هنری می باشد که دارای طرفداران بسیاری برای کسب تخصص در دوره های مختلف آن می باشد. کشورهایی در دنیا هستند که شنیدن لفظ موسیقی نام آن ها را در ذهن تداعی می کند. نکته ی مهم این کشورها این است که، دوره های تخصصی در این رشته را برای دانشجویان در دانشگاه های مختلف برگزار می کنند. طبیعتا موضوع مهمی که در راستای تحصیل در این کشورها برای دانشجو مطرح می شود، تامین هزینه های مالی دوران تحصیل می باشد. دانشگاه های مذکور در رابطه با همین موضوع تدابیری را اندیشیده اند و برای تامین هزینه های مالی دانشجویان بین المللی با اختصاص انواع بورسیه ها آن ها را تحت حمایت مالی قرار می دهند. در این متن ما به موضوع بورسیه موسیقی در خارج از کشور در دانشگاه های کشورهای معروف در این رشته پرداخته ایم.

بورسیه موسیقی در دانشگاه های فرانسه:

تحصیل در رشته ی موسیقی در دانشگاه های فرانسه از زمان های دور دارای اعتبار و شهرت جهانی بوده است. دانشجویان این رشته می توانند انواع بورسیه موسیقی در خارج از کشور را از دانشگاه های فرانسه دریافت کنند که چندی از آن ها عبارتند از:

بورسیه ی آمپس: مبلغ ۱۰۰۰ یورو به مدت ۱۰ ماه برای پرداخت به دانشجویان دارای معدل و سطح بالای علمی در نظر گرفته شده است.

بورسیه ایفل: وزارت امور خارجه فرانسه برای دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب مبلغ ۱۱۰۰ ۱۴۰۰ یورو را برای پرداخت به دانشجویان بین المللی در این کشور در نظر گرفته است.

بورسیه ی ایل دو فرانس: افراد ۳۰ سال به بالایی که تحصیل در دانشگاه های شهر پاریس را انتخاب می کنند می توانند تا ۱۰ ماه، ماهانه ۱۰۰۰۰ یورو دریافتی به عنوان این بورسیه داشته باشند.

بورسیه ی Insead: این بورسیه به مبلغ ۵ تا ۲۵ هزار یورو به دانشجویان دارای شرایطی از لحاظ ملیت، جنسیت و توان حرفه ای و … پرداخت خواهد شد.

بورسیه موسیقی در دانشگاه های اتریش

چنان چه دانشجو دارای پیشینه ی قوی علمی و معدل بالا در دوره های قبلی تحصیل باشد می تواند از بورسیه ی ۶۵۰ تا ۸۰۰ یورویی ماهانه برای دوره ی فوق لیسانس و ۲۰۰۰ یورویی برای مقطع دکتری به مدت ۳ ماه تحصیلی در دانشگاه های اتریش برخوردار شود.

بورسیه ی موسیقی در دانشگاه های ایتالیا

دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می توانند سه نوع بورسیه را در ایام تحصیلشان با داشتن شرایطی دریافت کنند.

بورسیه ای به میزان ۱۰ هزار یورو که هزینه ی شهریه و زندگی فرد را کامل ساپورت کرده و نیز مبلغی هم برای دیگر امور زندگی دارد.

بورسیه ای به میزان ۵ هزار یورو که علاوه بر این که شهریه ی دانشگاه را ساپورت می کنند، مبلغی برای تامین هزینه های دیگر برای دانشجو باقی می ماند.

بورسیه های فوق برای کل دور های تحصیل در نظر گرفته شده اند.

بورسیه ای که صرفا مخصوص دانشجویان دکتری بوده و به مبلغ ۱۳۴۰۰ یورو تعیین شده است.